אביניון Avignon

עיר עתיקה מוקפת חומה בדרום צרפת. העיר התפרסמה החל מהמאה ה-14 בזכות מעבר הקוריה האפיפיורית לאביניון והקמת ארמון האפיפיורים בה שהוכר כאתר מורשת עולמית.
 
אביניון   Avignon 
   אביניון -  עיר בדרום צרפת שוכנת על הגדה השמאלית של נהר הרון כ-90 ק"מ מצפון-צפון מערב למרסיי.בעיר עצמה מתגוררים כ-40,000 איש אך במרחב המטרופוליטני שלה חיים עוד כ-300,000 .
אביניון הייתה מיושבת על ידי קלטים ובעקבותיהם פיניקים ורומאים שתרמו רבות לפיתוחה של העיר.העיר חוותה פלישות וכיבושים רבים ובחלק מהזמן הייתה תחת שלטונם של רוזנים צרפתים והכנסייה הקתולית. רק במאה ה-18 בעקבות המהפכה הצרפתית, נכבשה על ידי מהפכנים צרפתים.
אין ספק, כי העברת הקוריה האפיפיורית במאה ה-14 לעיר תרמה תרומה מכרעת לפיתוחה של העיר ועיקר חשיבותה של העיר היא כמקום מושבם של האפיפיורים הגולים.
העיר העתיקה עדיין מוקפת חומה מרשימה באורך של 4 ק"מ והכניסה אליה היא דרך השערים העתיקים מהמאה ה-14.
ארמון האפיפיורים (למעשה שני ארמונות: ישן וחדש המחוברים ביניהם) הוא גולת הביקור בעיר.
אחת האטרקציות של העיר היא גשר בנזה. הגשר הלא-גמור על נהר הרון. בנייתו של גשר בנזה החלה במאה ה-12 ומאז לא הסתיימה... כך מתרשמים ממבט ראשון. כאשר הגשר היה שלם הוא נשען על 22 קשתות. זרם המים החזק הרס את הגשר מספר פעמים ומאז המאה ה-17 חדלו לבנות אותו שוב ושוב והוא הפך להיות אטרקציה לתיירים.אין ילד צרפתי שאינו מכיר את השיר על הגשר שמתחתיו רוקדים.רוקדים.רוקדים..
Sur le pont d'Avignon, L'on y danse, l'on y danse.

רחובות העיר העתיקה שימרו את המראה של ימי הביניים של העיר,ואין להחמיץ שוטטות בהם. ברחבת בית העירייה ליד ארמון האפיפיורים נמצאות מסעדות רבות ותוכלו לאכול כאן במסעדות גורמה ו.. פלאפל, חומוס ואפילו קוסקוס. אל תוותרו על ביקור כאן בשעות הערב.

 
מבט מנהר הרון על אביניון -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל-Avignon viw fro the Ron river France-Ofek -Olami
 
 
 
גיאוגרפיה היסטוריה אוכלוסייה וחברה מסלולי טיולים

 >>מידע נוסף