טיול לסין

טיול פרטי

הצטרפו אלי למסע מרתק בו נבקר בחומה הסינית..אחד משבעת פלאי עולם..חיילי הטרקוטה בשיאן.העיר האסורה;ההרים המרשימים של גוולין;הבודהה הגדול בלשאן;דובי הפנדה;שווקים מרשימים; ריחות וצלילים;כל אלה ועוד בביקור מרתק למרשימה במדינות תבל. במסע שכולו שלכם.

 
 מסלול הטיול בסין
 בייג'ינגהחומה הסינית קברי מינג ככר טיאנמן  ארמון הקיץ  העיר האסורה מקדש השמים   שוק האוכל בבייג'ינג  שי-אן חומת שי-אןהרובע המוסלמי חיילי הטרקוטה בשיאן סה-צ'ואןשמורת הפנדות הבודהה הגדול בעולם בלשאןמערות דאזו  שמורת ג'יו זאי גו יונאןיער האבן בקונמינג דאלי ליג'יאנג ערוץ הנמר המדלג שנגרילה גוולין טרסות האורז בלונג שנג שנגחאי  
 
 
 
  בֵּייְגִ'ינְג -北京


מסלול הטיול מתחיל בביג'ינג עיר הבירה של סין. עיר המשלבת ישן חדש, מודרני ועתיק. מרבית המבנים העתיקים בעיר נבנו החל מהמאה ה-15. העיר משמשת כאבן שואבת לכפריים הבאים להתפעל מהמודרניות ולחפש את מזלם בה. העיר מציעה מיגוון אפשרויות טיול בעיר ובסביבתה הקרובה.

ילד סיני = -שימור הסביבה - אופק עולמי- צילום דוד נתנאל ofek-olami-no diaper,keeping the environment clean

ילד סיני =שימור הסביבה..החומה הסינית- חומה שבנייתה החלה לפני למעלה מאלפיים שנה ואורכה כחמשת אלפים ק"מ.
קברי מינג -נבקר בדרך הנשמות, הדרך הקדושה  המרשימה המובילהלקברים.

ככר טיאנמן הככר הגדולה ביותר בעולם נמצאת מדרום לעיר האסורה.

ארמון הקיץ – ארמון ששימש את המשפחה הקיסרית בקיץ ובו נשמע על מעלליה של הקיסרית צ'ה סי.ראה ערך מורחב

העיר האסורה – קומפלקס מבנים אדיר ומרשים ששימש  למגורי הקיסר, נשותיו ופילגשיו. כאן צולם הסרט "הקיסר האחרון".
 

מקדש השמיים,ביג'ינג,סין -אופק עולמי - צילום דוד נתנאל -Tempel of Heaven,Beijing,China - ofek-olami
מקדש השמיים

מקדש השמים בנוסף למבנים המרשימים נפגוש מאות סינים הבאים לכאן מידי יום לרקוד, לשיר לזמר. גם מי שאינו אוהב לרקוד ,חיש קל ימצא את עצמו מצטרף למעגלי הריקוד.


 

שוק הלילה בבייג'ינג,סין -אופק עולמי-צילום דוד נתנאל -Nighht bazzar,Beijing,China-Ofek-olami

שוק האוכל בביג'ינג

שוק האוכל והמדרחוב לעת ערב נצא לראות מה בדיוק אוכלים הסינים.התבוננו בתמונות ונחשו.. שיפודים של עקרבים לחיזוק כח הגברא.. או שיפודי ג'וקים טבולים בדבש..המדרחוב משמש מקום מפגש לאלפי סינים הגודשים אותו עד.. כבוי האורות בעשר בערב!

אתרים אלו ונוספים מחכים לנו במהלך שלושה ימי ביקור.

 

שִׂי-אָן -西安

הגענו בטיסה לשיאן, בירת מחוז שאנסי, אחת  משש ערי הבירה  ההיסטוריות של סין. בסינית העיר נקראת  長安  צָ'אנְג-אָן . העיר נמצאת בראשיתה של דרך המשי הקדומה שקישרה בין סין והמערב. העיר שימשה כעיר בירה עוד לפני למעלה מאלפיים שנה. בשיא פריחתה, בעת שלטון שושלת טאנג, הגיעה למליון תושבים כאשר ערים במערב כמו פריז ולונדון היו כפרים עלובים.

חומת שיאן,סין -אופק עולמי-צילום דוד נתנאל -Xian wall,China -Ofek-olami

חומת שיאן

חומת שיאן
נהלך על החומה העתיקה של העיר שאורכה 14 ק"מ ובקטעים שלה יכולים לנוע ששה אוטובוסים זה לצד זה!

הרובע המוסלמי בשיאן
לשיאן הגיעו המוסלמים הראשונים כבר במאה השמינית,  אך החלק הארי הגיע יחד עם המצביא המוסלמי הדגול כותייבה איבן מוסלם שכבש את כל הארצות ממזרח לפרס.
המסגד המוסלמי ברובע המוסלמי יוצא דופן בארכיטקטורה שלו. נבקר בסמטאות השוק הססגוני של הרובע.


 

חיילי הטרקוטה,שיאן,סין-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Teracota soldiers,Xian,China -Ofek-olami

חיילי הטרקוטה בשיאןחיילי הטרקוטה
אין ספק,  שגולת הביקור בשיאן הוא מיתחם הקבר של  צ'ין שה חואנדיQin Shi Huang   秦始皇   אחד מגדולי קיסרי סין  -  13,000 חיילי הטרקוטה. החיילים ניצבים עד היום על משמרתם בהתרסה ובהצדעה דוממת לקיסר הראשון של סין שאיחד את חלקיה השונים עוד במאה ה – 3 לפנה"ס. קיסר שהעניק לסין את שמה הגזור משמו. הוא גם  מאחד את חלקי החומה הסינית הגדולה, לאחר שאיחד את חלקיה השונים של סין תחת דגלו. הוא מאחד את הכתב והסימניות, את המשקלים והמידות.

 

מחוז סְה-צְ'ווַאן  四川

 

משיאן נטוס לצֶ'נְגְדוּ בירת מחוז סְה-צְ'ווַאן  , (בסינית  סְה-צְ'ווַאן  = ארבעת הנהרות). שפע המים והאקלים חברו יחדיו ויצרו את המחוז החקלאי הפורה והמאוכלס ביותר בסין. לראשונה בטיול נתקל בשדות אורז ובמטעי תה.

חבל ארץ זה מציע לנו את האתרים הבאים:

שמורת הפנדות -  את הביקור נתחיל בשמורת הפנדה.

פסל הבודהה הגדול בעולם,לשאן,סין -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל- Giant Buddha,Leshan,China-Ofek-olami

הבודהה הגדול בעולם בלשאן


לֶשָׁאן  乐山
פסל הבודהה הגדול הגדול ביותר בעולם, המתנשא לגובה 71 מ' ואשר נבנה במאה ה – 8  לספירה . הוא נמצא בדיוק במפגש השוצף קוצף של של שלושה נהרות, אזור מועד לפורענות, שבעבר ארעו פה מקרי טביעה  רבים. כדי להגן  על הספינות מפני טביעה הוצב פסלו של בודהה להגן על הספינות והדייגים.

מערות דאזו – בתקופות מסויימות בהיסטוריה הסינית, כאשר הבודהיזם הפך לדת נרדפת הגיעו המאמינים למקומות מבודדים ובנו פסלים במקומות מבודדים. כאלה הן מערות דאצו שבחבל צ'ונג צ'ינג.  בתוך  גומחות ומערות בסלע החול, הנחשבות לבין היפות מהמערות הבודהיסטיות שיש בסין, חצבו המאמינים פסלי בודהה צבעוניים. ארגון אונסקו נטל על עצמו לשמר את האתר כאחד ממקומות המורשת של התרבות הסינית.

שמורת הטבע ג'יו זאי גו
מדאצו  נצפין לעבר שמורת הטבע ג'יו זאי גו
JIU ZHAI GOU – בגובה של 1900-3700 מטר נמצאת שמורת הטבע ג'יו זאי גו ,שמורת טבע מהיפות בסין, בצפון מחוז סיצ'ואן. נטייל בין מפלים ובריכות מים כחולות הטובלות בצמחייה עשירה, נפגש  עם האוכלוסייה הטיבטית שבמקום.

גשר עתיק באה-מה-שאן,סין -אופק עולמי, צילום דוד נתנאל -Ancient bridge E-Mei-Shan,China-Ofek-olami

גשר עתיק באה-מיי-שאן


יונאן
נשוב לצֶ'נְגְדוּ כדי לטוס ליוּ'נָּאן.

בפאתיה הדרום-מערביים של סין נמצא מחוז יוּ'נָּאן 云南. מחוז זה גובל בוייטנאם,לאוס ומינמר (בורמה). זהו אחד מהמחוזות היפים ביותר בסין. לכאן נדחקו  והתקבצו במהלך ההיסטוריה בני שבטים מסורתיים וססגוניים השומרים עד היום על לשונם ולבושם המסורתיים. אפשרויות ביקור מגוונות ממתינות לנו כאן.

יער האבן בקונמינג
אחת החוויות הגיאוגרפיות המופלאות בטיולינו מצפה לנו
ביער האבן אשר בקוּנְמִינְג 昆明 . שפע של צורות מעניינות של סלעים הניראים כיער של אבן. סלעי הגיר כאן עברו תהליך של בלייה קרסטי (המסה של גיר ע"י מים ויצירת מערות)  והמשיכו לשנות את צורתם  בתהליכי בלייה נוספים:  אֶאוֹליים (של רוח) כימיים ופיזיים. אגדה מקומית מספרת כי בעבר היתמר כאן הר נישא,  שרוסק  לרסיסים כדי ליצור מקום מחבוא לזוגות אוהבים.

דאלי
לעיר דאלי
大理–  
נגיע בטיסה ונטייל ברחובותיה העתיקים והמרוצפים אבן ונמשכים לאורך חומותיה העתיקות. כאן נפגוש את בני המיעוט הבאי בתלבושתם הססגונית והמסורתית. נבקר במקדשים יפים  המשקיפים על  "אגם האוזן"  ( בסינית האֶר חי洱海)  ",ששמו גזור מצורתו ובו נשוט בהמשך.
ליג'יאנג

לִיגְ'יָאנְג – לדעתי , אחת מפסגות הטיול. מוקפת בהרים רמים ובחורף טובלת בשלג .אחת מהערים הקסומות בסין. נטייל ברחובות הרומנטיים המשמרים את הארכיטקטורה ההולכת ונעלמת מסין. בערבים  נשוטט בסמטאות הציוריות  בין הבארים והמסעדות הגדושות תיירים ומקומיים חוגגים.

חוויה מרגשת מצפה לנו   במפגש עם  נשות המיעוט הנאשי. בחבל ארץ זה של סין השתמרה לה להפליא חברה מטריארכלית. בחברה זו את הטון נותנות הנשים. הנשים  מנהלות את משק ביתן ואת החברה.

ערוץ הנמר המדלג
נבקר בעיירות מחוץ ללִיגְ'יָאנְג ובהמשך נראה את עקולו הראשון של נהר היאנגצה במקום שנקרא "ערוץ הנמר המדלג".

שנגרילה
כמו כן נבקר בעיירה בעלת השם הרומנטי שנגרילה (כשמו של הרומן של הסופר הבריטי ג'יימס הילטון. בטיבטית , שנגרילה = מעבר הרים) – לעיירה ניתן  שמה החדש לפני כמה שנים. נעפיל לגובה של כ-3000 מ' לפגוש כפריים טיבטיים המנהלים אורח חיים פשוט וצנוע.  

 

טרסות אורז בלונג שאנג,סין-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -rice fields,Long Sheng,China-Ofek-olami

טרסות האורז בלונגשנג

גוולין
מיוּ'נָּאן נטוס לבירת מחוז גואנגסי לעיר גוולין. גם כאן מחכה לנו מפגש עם נופים בלתי נשכחים אותם נראה כשנשוט בנהר הלי. בעבר הרחוק אזור זה היה מכוסה בים. השילוב של עיצוב הנוף שהחל בים נמשכה בבלייה קרסטית.

יאנגשו
אחת העיירות המקסימות הנמצאת בקצה השייט היא יאנגשו, שהפכה מוקד משיכה לציירים ומקור השראה לאומנים.כיום גודשים את מסעדותיה ורחובותיה הססגוניים תרמילאים ותיירים מכל העולם.

מערת חדק הפיל,גוולין,סין -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל - Elephant trunk cave,Guilin,China -Ofek-olami

מערת חדק הפיל בגוולין
לונגשנג
מגוולין נצא ליום של ביקור בטרסות האורז המפורסמות של לונגשנג. נבקר בכפרי מיעוטים החבויים מעין רואה.

נעפיל ברכבל  למרומי תצפית גבוהה כדי להתבונן בהרים המיוחדים, הנותנים הרגשה למתבונן כאילו הוא נמצא באגדת ילדים.הרכבת המהירה ביותר בעולם,שנגחאי,סין -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל-Fastest train in the world,Shanghai,China-Ofek-Olami

הרכבת המהירה ביותר בעולם בשנגחאי 431 קמ"ש!


שנגחאי
נסיים את הביקור בסין באחת היפות בערי סין – שנגחאי. במחצית הראשונה של המאה ה-20 נקראה העיר -  "פריז של המזרח". כיום זוהי  עיר מודרנית, תוססת , דינמית  וההומה ביותר בסין.

שנגחאי,מראה מטיילת הבונד,סין-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Shanghai view from the Bond,China -Ofek-Olami

שנגחאי מראה מהבונד


כאן נבקר ברובע הסיני שהונצח בלא מעט סרטים . שוק ססגוני מוביל לגני יו שהם דוגמא לגנים שהקיפו חווילות של האצולה הסינית בסין הקיסרית.

נקנח באחד המראות המרהיבים שיש בעולם הוא המראה הנשקף מטיילת הבונד בלילה.

 

 

  
 סין 中国
תעודת זהותדגל סין   מפת סין גיאוגרפיה של סין  היסטוריה של סין  רפואה סינית מסורתית אסטרולוגיה סינית יין ויאנג  פאנג שווי בודהיזם  אגדת אבן שער הדרקון  סינית על קצה המזלג סולם הפרטים בחברה הסינית המסורתית  ז'ו ג'יאו ג'יא    נשות המוסו   טיולים לסין טיול לסין אוקטובר 2009
 

טיול זה מתבצע אך ורק כטיול פרטי בהדרכתי
לקבלת פרטים נוספים צרו קשר באמצעות תיבת התגובות מתחת לשורה זו