טיול ליפאן

ארץ השמש העולה..פלאי הטכנולוגיה..רכבות מהירות..גיישות מקסימות..שלכת אדומה..פריחת הדובדבן..שוגונים,סמוראים והיסטוריה מיוחדת..מטבח עשיר ומגוון..סושי..גני זן..נופים נפלאים.. כל אלה ועוד במסע שכולו שלכם. קבוצה פרטית שלכם בהדרכה צמודה שלי. להלן מקצת מהמקומות בהם נבקר. הצטרפו אלי למסע המרתק שכולו שלכם !

מסלול טיול ביפאן
אסאקוסה אקיהברה הארמון הקיסרי גיישה גינזה האקונה טוקיו אגם יאמנקהמאצמוטו מקדש מייג'י ניקו סמוראים הר פוג'י קיוטו שווקים שינג'וקו ♦ שוק הדגים צוקיג'י שלושת הקופים♦ 
  
 

טוקיו
הגענו למטרופולין המאוכלס ביותר בעולם, למעלה מ-34 מיליון תושבים. עיר בעלת גורדי שחקים מודרניים, שלל אורות  ניאון, מערכות הסעה מתקדמות,עיר של פארקים וגנים.
מקום מושבו של קיסר יפאן ובירתה  מאז 1868. טוקיו ביפנית
東京都  משמעו – "הבירה המזרחית".  

בשלושת ימי שהותנו כאן נבקר באתרי העיר ובסביבתה. הסקירה בדפים אלה מתייחסת למקצת מן האתרים בהם נבקר.

שער הכניסה למקדש אסוקסה טוקיו,יפאן-טיול פרטי,אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Asukasa shrine gate Tokyo,Japan -Ofek-Olami

מקדש אסוקאסה


הארמון הקיסרי
  Imperial Palace   . ביפנית נקרא  皇居 ,kōkyo – מקום מגוריו של הקיסר הנוכחי של יפאן, הקיסר ה-125 בשושלת הקיסרים אקיהיטו.
נמצא בפארק ירוק במרכזה של העיר. כיום משמש לעריכת טקסים רשמיים ולהאמנת שגרירים. ראשיתו במאה ה-17 כשהוקמה טירה ששימשה כמבצרם של השוגונים וממנה שלטו על יפאן.
במלחמת העולם השנייה הופצץ ונהרס. הארמון הנוכחי נבנה ב-1968. בטיול נבקר בככר הצופה על הארמון. בסופי שבוע ניתן לבקר במקום במסגרת סיור מאורגן.


 

רכבת השינקאנסן ביפאן -מסלול י אופק עולמי,צילום דוד נתנאל - Shinkasen train,Japan -Ofek-Olami


גינזה
  -   銀座  Ginza האזור היוקרתי ביותר בטוקיו. אזור עסקים ושלל בתי כלבו מפוארים חברו יחדיו ויצרו את הרחוב המבוקש ביותר בטוקיו.
מלון 
 Imperial וחברת הענק Sony על שלל החידושים האחרונים בתחום האלקטרוניקה הם רק חלק ממה שניתן לראות פה. הרחובות, הומים אלפי יפנים מעונבים ,כמו נחילי נמלים,
חוצים את  צומת גינזה, שפסי הזברה של מעברי החצייה הם  אחד מסימני ההיכר שלה.

אסאקוסה   浅草神社 Asakusa זהו  אחד ממקדשי השינטו המפורסמים בטוקיו. ידוע גם בשם  סנג'ה סמה - " מקדש שלושת האלים". המקדש הוקם במאה ה-17 בתקופת אדו.

אקיהאברה  Akihabara– סיבת ביקורם של רבים בטוקיו. אחד משוקי האלקטרוניקה הגדולים בעולם. המוני בני אדם גודשים את הרחובות ובתי הכלבו.
היפנים אוהבים להחליף חדש בישן. גם אם לא תכננת לקנות משהו תמיד תמצא משהו. והמחירים לא תמיד זולים.


 

שוק אואנו, טוקיו, יפאן - מסלול טיולים,אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -  Ueno market,Tokyo,Japan - Ofek-olami


שווקים
– כל תחנת רכבת גדולה בטוקיו היא למעשה קניון ענק, החובר לשווקים המקיפים את התחנה.
בקרבת תחנות הרכבת האזוריות כמו זו של וּוֵנוֹ
うえの יש שווקים גם בסגנון של שוק הכרמל או שוק מחנה יהודה בירושלים.
שורות שורות של דוכנים  עם רוכלים ותגרנים  המתחרים  ביניהם בקריאות  רמות על תשומת לב הקונים. סביב התחנה ניתן למצוא מסעדות יפניות אמיתיות ולא כאלה שנועדו לתיירים.

שינג'וקו –( 新宿区  Shinjuku) רובע השעשועים של טוקיו. גם מי שהיה בתאילנד וחושב שראה הכל, מצפה לו כאן הפתעה. עשרות מועדונים  המציעים מסג'ים בשש ידיים וכל מיני בילויים  שיד הדמיון היפנית המציאה.

שוק הדגים   築地  Tsukiji – ביקור בוקר בשוק הדגים הסיטונאי- צוקיג'י הגדול מסוגו ביפן ובעולם. כאן מזומנת לנו חוויה בלתי רגילה :שלל דגים ושלל סוחרים וסגנון מכירה מיוחד.


 

מקדש מייג'י,טוקיו יפאן - טיול רגלי,אופק עולמי,צילום דוד נתנאל - Meiji shrine, Tokyo, Japan -Ofek-Olami


מקדש מייג'י
 
 -(ביפנית נקרא  מייג'י ג'ינגו   明治神宮  Meiji shrine ) - הוקם ב-1920 לזכרו של הקיסר מייג'י ורעייתו הקיסרית שוקן על ידי העם היפני,
לאות הוקרה על כך ששם קץ לשיטה הפיאודלית והצעיד את יפאן לשיטה הכלכלית הנוכחית.

הר פוג'י – ( ביפנית -富士山 ,Fuji-san) זהו הר געש פעיל (ההתפרצות האחרונה לפני 202 שנה) המתנשא לגובה של 3,776 מ' . זהו המקום הגבוה ביותר ביפאן.
במהלך השנים נתקדש ההר בעיני היפנים והוא חשוב באמנות . אנו נטפס לתחנה 5 (אם מזג האוויר יאפשר זאת)
.

המוזיאון הפתוח בהאקונה,יפאן -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Hakone, Open air museum,Japan- Ofek-Olamiהאקונה
Hakone -   המוזיאון הפתוח של האקונה נמצא ליד העיירה האקונה לא הרחק מטוקיו. זהו גן פסלים המוקף בהרים ונמצא על צלע הר.
גם מי שאינו אוהב אמנות מודרנית אינו יכול להישאר אדיש לנוכח עבודות הפיסול.  

אגם יאמאנקה למרגלות הפוג'י יפן -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Yamanaka lake,Japan -Ofek-Olami


אגם יאמנאקה
-הגדול מחמשת האגמים הנמצאים בקרבת הר הגעש פוג'י. אתם בודאי ראיתם אותו בתכנית הריאליטי "מירוץ  למיליון".
ניקו 
 日光市   Nikko – נמצאת 140 ק"מ מצפון מזרח לטוקיו. אחת מפניני התיירות של יפאן. ניקו מקום משכנו ואתר קבורותו של השוגון המפורסם ביותר – טוקוגאווה אייסו.

 

גשר שינקו,ניקו יפאן -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל - Shinku bridge,Nikko Japan -Ofek-Olami


עוד לפני שמגיעים למקדשים רואים את  הגשר הקדוש Sacred bridge הקיים למעלה מ-1,200 שנה. זהירות, האגדה מספרת כי בבסיסו נמצאים שני נחשים ענקיים שנשלחו על ידי האלים.
הגשר הנוכחי נבנה רק לפני 250 שנה ורק לשוגון הותר להשתמש בו.

שלושת הקופים הנבונים,ניקו יפאן -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -The 3 monkeys,Nikko Japan -Ofek-Olami

שלושת הקופים

 
שלושת הקופים
 - בקרבת משכנו של השוגון נמצאים מספר מקדשים החבויים בסבך הצמחייה. בחצר מקדש טושוגו על משקוף מבנה ששימש כאורווה ישנו תחריט של שלושת הקופים הנבונים זה שאינו רואה, זה שאינו שומע וזה שאינו מדבר. היפנים מאמינים כי כי התבליט סייע למניעת מחלות מהסוסים


.

 

מאצמוטו,יפאן. מראה מהטירה -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל - Matzamuto,Japan -Ofek-Olami

מאצומוטו -מראה מהטירה

מאצומוטו 松本市 Matsumoto עיר בת 200,000 תושבים השוכנת למרגלות האלפים היפאנים.אתר התיירות העיקרי במקום הוא טירת מאצמוטו.
זוהי טירה בת שש קומות מהמאה ה-16. בטירה יש מוזיאון המציג כלי בית,פריטי לבוש ונשק של הסמוראים.

 
 סמוראים
 סמוראים - מעמד של לוחמים ששרתו אדונים ובעלי שררה ביפן במשך מאות בשנים.החל מהמאה ה-17 חל כירסום במעמדם.לאחר חדירת השפעה מערבית ורפורמות בתקופת מייג'י איבדו הסמוראים את כוחם.

המילה סמוראי קשורה לפועל היפני "סבוראו"  - לשרת. הסמוראים ניהלו אורח חיים ספרטני והתנהלו על פי קוד התנהגותי נוקשה הבושידו.משמעותו העיקרית היא נאמנות וצייתנות עד מוות לאדונם.כאשר נכשלו,היו חייבים לבצע ספוקו – תקיעת פגיון בבטנם עד צאת נשמתם.הספוקו הוא הבסיס הרעיוני לחרקירי.

הרומן הנפלא של ג'יימס קלאוול –"שוגון" מיטיב לתאר את אורח חייהם של הסמוראים. אל תבהלו: הספר מכיל   1000 עמודים! זהו  ספר חובה למי שמעוניין להרחיב ידיעותיו על יפן הפיאודלית.


 

מקדש פושימי קיוטו יפאן -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל - Fushimi shrine Kyoto Japan -Ofek-Olami

מקדש פושימי בקיוטו

קיוטו Kyoto – פסגת הביקור ביפאן. היהלום שבכתר.ירושלים של יפן..עיר עתירת היסטוריה הניבטת מהמבנים . שימשה במשך 1,100 שנים בירתה של יפאן עד ל-1868 שעה שהבכורה עברה לטוקיו.
 

גן זן בקיוטו יפאן -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל - Zen garden Kyoto,Japan -Ofek-Olami


יש בה למעלה מ-800 אתרים קדושים, ארמונות גנים ואין ספור-מקומות מעניינים. אחד הרובעים המפורסמים בעיר הוא רובע גיון בו נערכים הופעות פולקלור רבות,
ובו ניתן לראות גיישות יפות מהדסות ברחוב לקול תקתוק מצלמות התיירים.

 

שתי גיישות מקסימות בקיוטו יפאן -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -two geisha Kyoto,Japan - Ofek-Olami
 

                                            
 גיישה  女芸者
  גיישה  היא מארחת-בדרנית. גיישה איננה זונה. מעמד זה התפתח  כדי לספק צורך חברתי של הופעה במפגשים חברתיים. הגיישות הראשונות היו גברים. כיום יש רק נשים גיישות. עד היום המילה ביפנית למילה גיישה היא בתוספת הסימנית של אשה     (ביפנית אונה, ראה גם "הקשר בין האשה לברכת שלום" באתר).

הגיישה מוזמנת להופיע  במפגש עסקי בו המשתתפים הם גברים. היא מוזגת לגברים תה ומפגינה את כישוריה בתחום השירה, ריקוד ואף בשזירת פרחים. הגיישה לבושה קימונו מיוחד ואוספת את שיערה בצורה מיוחדת בעלת רמיזות מיניות. הגיישה אינה חייבת לקיים יחסי מין עם הלקוח.

בספר "זכרונותיה של גיישה" ישנו תיאור מרתק על תהליך הכשרתן של הגיישות בביתה של אומנת ומערכת היחסים רווית הקנאה בין הגיישות החולקות את ביתה של אותה אומנת. עוד מתגלה בספר, הנוהג לקנות ילדות קטנות עניות ולהפריד אותן ממשפחתן ולמכור אותן לבתי גיישות. הספר חושף גם את מנהג "המיזואגה" - קטיפת בתוליה של הגיישה, ושופך אור על תהליך הכשרתה של הגיישה בביתה של אומנת שהיא גיישה ותיקה.