היסטוריה של סין

Chinese History

סין היא ישות תרבותית וגיאוגרפית בת אלפי שנים במזרח אסיה. סין היא אחת מן העתיקות בתרבויות העולם, עם מורשת רציפה בת אלפי שנים. מלחמת האזרחים הסינית (לאחר מלחמת העולם השנייה) פיצלה ארץ זו לשתי ישויות פוליטיות הנושאות את השם "סין" וטוענות לחזקה על אותו השטח בקירוב: האחת היא הרפובליקה העממית של סין, השולטת על שטחה היבשתי של סין וכן הונג קונג ומקאו; והשנייה היא הרפובליקה הסינית השולטת על האי טאיוואן וסביבותיו, ולכן מוכרת גם בשם זה.

היסטוריה של סין   

 ההיסטוריה הכתובה של סין מתחילה לפני אלפי שנים. במרחב של סין התקיימו ממלכות רבות. סין אוחדה לממלכה אחת ע"י הקיסר צ'ין שה חואנג די  Qin Shi Huang   秦始皇   במאה השלישית לפני הספירה. במהלך השנים התפצלה שוב לממלכות קטנות יותר, אך בעיקרו של דבר התקיים השלטון בסין תחת שש שושלות שונות כשהממוצע לשושלת הוא 300 שנים.
במאה ה-19 נפגעה סין קשות מהמעצמות הקולניאליות וחתמה אתן על הסכמים שהשפילו אותה. סין פיתחה עמדת התגוננות אל מול המערב. דעיכת השושלת האחרונה והתפוררות השלטון הקיסרי הובילו לאנרכיה פוליטית שהובילה למלחמת אזרחים בסופה הפכה סין ב-1.101949 למדינה קומוניסטית.
המשטר הקומוניסטי ,אי-החשיפה למערב והשפה הסינית היו בין הגורמים שעכבו את התפתחותה הכלכלית של סין. הפתיחות למערב, ושינויים טכנולוגיים כמו אינטרנט ומחשבים הקלו על הסינים להשתלב בעולם ולפתח את כלכלתם ולהפוך אותה לגורם משמעותי בעולם. עם חדירתם של כוחות כלכליים וצבאיים מערביים לסין החל מהמאה התשע-עשרה החלו תפישׂות שלטון זרות לקנות להן חוגי אוהדים בתוך סין. רבים מחוגים רפורמטורים אלה קראו לאימוץ של מערכות חברתיות זרות תוך ביטול מוחלט של המורשת החברתית הסינית המסורתית. מנגד שאפו אחרים לשלב את יתרונות החברה הסינית עם אלו המערביות. לאור זאת ניתן לומר שקורות המאה העשרים בסין הן במהותן התנסות בשיטות חדשות של ממשל, חברה וכלכלה, שתכליתן לאחד מחדש את האומה הסינית לאור התמוטטות שלטון השושלות.
סין הנחילה לעולם המצאות רבות שפותחו בסין. השימוש בנייר לכתיבה; שימוש בשטרי כסף מנייר; המצפן; אכילה במסעדות; הגלידה; שתיית התה; שימוש בזיקוקים שמהם פותחו הרובים ועוד המצאות רבות.
 
 סין 中国
תעודת זהותדגל סין   מפת סין גיאוגרפיה של סין  היסטוריה של סין  רפואה סינית מסורתית אסטרולוגיה סינית יין ויאנג  פאנג שווי בודהיזם  אגדת אבן שער הדרקון  סינית על קצה המזלג סולם הפרטים בחברה הסינית המסורתית  ז'ו ג'יאו ג'יא    נשות המוסו   טיולים לסין טיול לסין אוקטובר 2009
 
טיול לסין

להזמנת הרצאה על סין או לקבלת מידע על טיולים לסין צרו קשר באמצעות תיבת ההודעות מתחת לשורה זו