סלובניה - הצעה למסלול ל-7 ימים

טיול במכונית למטייל העצמאי
סלובניה - הצעה למסלול ל-7 ימים
אגם בוהיני,סלובניה
נוף אלפיני משובץ באגמים כחולים..נופים מרהיבים..אוכלוסייה מסבירת פנים..ארמונות עתיקים ,טירות ובתים מימי הביניים..קונצרטים,אופרות ובלט לקהל הרחב.. טיפוס בהרים וטרקים רגליים..שייט בקייקים ורפטינג..רכיבה על סוסים.. מטבח עשיר וטעים..


גיאוגרפיה היסטוריה אוכלוסייה וחברה
 

מידע שימושי מסלול הטיול ערים ואתרים במסלול מידע חיוני 


אגם בוהין סלובניה מבט ממעוף הצפור -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Bohin lake,Slovenia birdview -Ofek olami

 
 
מידע שימושי
 מתי לנסועמטבע אשרת כניסה-VISA רכב שכור לינה מיזוג אוויר חשמל שפה ביקור באתרים GPSקצב טיול
 
מתי לנסוע החל מסוף אפריל ועד אוקטובר. גשם יורד מפעם בפעם. אך זה לא צריך להטריד אתכם. קחו אתכם גם בגדים חמים וגם בגדים קייציים.הטמפרטורה יכולה לנוע בין 150 -300 מעלות.
מטבע- יורו
אשרת כניסה - VISA .בכניסה למדינה מוטבעת בדרכון אשרת כניסה.
רכב שכור- בחברת הרץ ממתינים עד שעתיים עד לקבלת המכונית.מקפידים מאוד על כל שריטה לכן רצוי מאוד לעשות ביטוח ביטול השתתפות עצמית.לתשומת לבכם: ביטול השתתפות עצמית אינו כולל צמיגים,מראות,שמשות ומרכב תחתון של הרכב. התעקשו בארץ אצל הסוכן שיכלול ביטול סעיפים אלו.בעת קבלת הרכב יחייבו אתכם מראש כ-17 יורו לשבוע עבור שימוש בכבישי אגרה.
לינה - במסלול זה ניתן ללון בצימרים. בכל מקום תתקלו בשלט Sobe ,זהו הסימון לחדר ללינה.  עד סוף יוני המחירים כ- 35 € לחדר.עד אמצע יולי קל מאוד למצוא חדרים. הקומוניזם השאיר את אותותיו במאפיינים הבאים: בחדרים רבים המגבות קטנות ומתקמצנים בנייר טואלט, התאורה בחדרים עמומה,משתמשים בנורות של 15 W . בארוחת הבוקר אין סוכרזית.בחלק מהמקומות ירצו קודם לראות דרכונים.
מיזוג אוויר - מרבית החדרים נועדו לנופשים מקומיים שאינם כה מפונקים ולכן קשה מאוד למצוא חדרים עם מיזוג.יש מאווררים. למי שלא יכול להסתדר בלי מאוורר, רצוי להביא מאוורר קטן מהבית.
חשמל - 220 V .שקע אירופאי (צרפתי).
שפה- ברוב המקומות, מלבד סלובנית, מדברים גרמנית ואיטלקית אך גם אנגלית. שימו לב, כי בסלובנית, כמו בגרמנית, את   האות J  מבטאים כמו את האות יוד בעברית.
ביקור באתרים -קחו אתכם תמיד את הדרכונים. יש הנחות לפנסיונרים,ילדים וסטודנטים.
הנחיות לגבי GPS שימו לב : מי שמשתמש ב- GPS צריך להזין את שם הישוב באנגלית. לנוחיותכם שמות האתרים באנגלית.רצוי להזין  את שמות האתרים כבר בארץ. 
קֶצֶב הטיול – טיול זה ניתן לעשות בקצב שונה. יש המעוניינים לראות כמה שיותר אתרים ויש הרוצים להתענג על כל אתר ולנסוע בקצב איטי. המסלול המוצע להלן בנוי על קצב מהיר.
קצב מהיר- לצאת השכם בבוקר. לבקש ארוחת בוקר מוקדמת.במקומות מסויימים ניתן לוותר על ארוחה בחדר, ולאכול בדרך וכך לחסוך זמן.


   


 מסלול הטיול
ליובלינהקראני שקופיה לוקהאגם בוהיני אגם בלד קניון וינטגר ◄  קרניסקה גורהפארק טריגלב ◄ מעבר ורסיץ' ◄  בובץ קוברידטולמין קנלנובה גוריקה טריאסטהקופרפיראן אידרייהפוסטוינהמערות שקוציאן  ◄  מוזירילוגרסקה  דולינה מריבורפטוי ליובלינה
 
 


 
 
 יום  1

נחיתה בליובלינה Ljubljana . נסיעה לקראני Kranj בכביש 104 משדה התעופה.
 
קניון קוקרה בקרני סלובניה,אופק עולמי,צילום דוד נתנאל- Kokra canjon Kranj Slovenia -Ofek-Olami

קראני היא עיר עתיקה מימי הביניים הבנוייה על מצוק  בעקול של נהר Sava הזורם בערוץ קניוני. בקרו בקניון קוקרא Kanjon Kokre הכניסה לקניון חופשית. 99 מדרגות בלבד. הקדישו לעיר זו כשעתיים.
המשיכו לשקופיה לוקה Škofja Loka הנמצאת 9 ק"מ מדרום לקראני. גם היא עיר מימי הביניים.
 
גשר מעל נהר סורה בשקופיה לוקה,סלובניה-אפק עולמי,צילום דוד נתנאל -Skofia Loka,Slovenia -Ofek-Olami
 
אל תחמיצו ביקור במוזיאון המצודה. הקדישו לעיר כ- 2-3 שעות. משקופיה לוקה חזרו לכיוון קראני וממנה המשיכו לעבר האוטוסטרדה בין Ljubljana – Jesenice. סעו לכיוון Jesenice הנמצאת צפונית-מערבית לקראני. לאחר כ- 21 ק"מ תחלפו על פני Radovljica פנו שמאלה לכיוון  Bled. אם הראות טובה כדאי להמשיך עוד 25 ק"מ לכיוון אגם בוהיני בכביש מס' 200 . המשיכו לנסוע כ- 5 ק"מ לאורך הכביש הנמצא בגדה הדרומית של האגם. בצד שמאל של הדרך תבחינו בפנייה שמאלה ושילוט Gondola .פנו שמאלה ואחרי נסיעה של כ-200 מ' תגיעו לתחנת הרכבל. לא להחמיץ!!! המראה שתראו הוא כמו בתמונה בכותרת  הדף. בדרך תעצרו להצטלם ליד האייל בעל קרן הזהב.
חזרו לאזור אגם בלד ללינה.

 
 
 יום  2

נתחיל את היום באגם בלד.
 
אגם בלד,סלובניה -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Bled Lake,Slovenia -Ofek-Olami

ניתן לשוט לאי במרכז האגם ולהעפיל למצודה. לא הרחק מבלד נמצא קניון וינטגר ובו נבקר. מבלד אנו ממשיכים לכיוון קרניסקה גורה    Kranjska Goraבכביש A2  .שימו לב, הכביש מסתיים במעבר גבול לאוסטריה. סעו בנתיב הימני ביותר. מטרים ספורים לפני המעבר ישנו שילוט המכוון אתכם לכיוון קרניסקה גורה. לינה באזור קרניסקה גורה. 
 יום  3

 קרנסקה גורה בסלובניה משמשת כמרכז תיירות סקי נופש-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -KraGora winter sky center -Ofek-Olami

מקרניסקה גורה ממשיכים דרומה בכביש 206 לעבר פארק טריגלב Triglav . הדרך מתפתלת בין ההרים ואנו מעפילים לגובה של 1611 מ' לעבר מעבר ההרים ורסיץ'  Vršic .
המשיכו לנסוע לכיוון Bovec. כעשרה ק"מ לפני בובץ תבחינו בצד שמאל של הדרך בשלט Velika Korita soče. עצרו את הרכב. הגשר המתנדנד נמצא מעל אפיק הסוצ'ה.

האפיק הקניוני של נהר סוצ'ה בסלובניה -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Soce river Slovenia-Ofek-Olami

המראה מרהיב. ניתן ללכת לאורך הנקיק. תמונות נוספות יש ב- http://www.hribi.net/gora/velika_korita_soce/1/427
לאחר שתחלפו על פני בובץ המשיכו דרומה לעבר קובריד. חפשו את מפל בוקה המשיכו בכביש 102 לעבר  Tolmin טולמין , אך אל תכנסו אליה המשיכו דרומה בכביש 103 לעבר   Nova Goricaנובה גוריקה.
 
הסוצ'ה חוצה את העיירה קנל,סלובניה -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Soce river at Kanal ,Slovenia -ofek-Olami

בדרך עצרו בעיירה    Kanal קנל להתרעננות.
מטרתנו להגיע לעיר פיראן בחוף הים הסלובני. הדרך הקצרה ביותר היא דרך איטליה. בנובה גוריקה חפשו את השלט לעבר איטליה (עגול לבן ובו האות I). וסעו לכיוון טרייסטה. לאחר שחלפתם על פני טריאסטה חפשו שילוט לכיוון סלובניה. השלטים יובילו אתכם לכביש עילי עוקף. השילוט לכיוון סלובניה אינו רציף, לכן חפשו גם את השילוט לעברMúggia    ו-Koper המשיכו לכיוון פיראן Piran  וחפשו לינה. בפיראן המחירים יקרים וההיצע אינו מספק את הביקוש הרב. המשיכו לעבר  Portorož פורטורוז' שם תוכלו למצוא לינה ביתר קלות.


 
 יום  4

את הבוקר נתחיל בסיור בעיר פיראן.

פיראן,סלובניה,מראה מחומת העיר -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Piran,Slovenia ,View from city walls -Ofek-Olami

החנו את המכונית במגרש החנייה והמשיכו רגלית לעבר העיר.לא להחמיץ עלייה למצודה ממנה יש תצפית לעבר העיר ,בימים בהם יש ראות טובה ניתן לראות את הגבול האיטלקי והגבול הקרואטי.

 
מבנה ונציאני בקופר,סלובניה,אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Venetian building,Koper Slovenia -Ofek-Olami

מכאן נמשיך לעבר קופר ולאחר סיור בעיר העתיקה נמשיך לעבר אידריה Idrija .
 
שוק התחרה באידריה,סלובניה -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Lacework market Idrija slovenia -Ofek-Olami

כדי להגיע אל אידריה נסע באטוסטרדה LjubljanaKoper  לעבר ליובלינה.כ-20 ק"מ צפונית לפוסטוינה ישנו מחלף נצא במחלף לעבר  Logatec.נחלוף על פני לוגאטק ונסע עוד כ-20 ק"מ לכיוון צפון מערב בכביש 102 לעבר Idrija אידריה.לינה באזור אידריה.
 
 
 יום  5

את הבוקר נתחיל בסיור באידריה . ניתן לבקר במכרה הכספית. מכאן אנו צריכים להחליט באיזו מערת נטיפים לבקר בפוסטוינה Postojna   שהיא המערה הארוכה ביותר באירופה. מגיעים לתוך המערה בנסיעה בקרוניות רכבת ואחר כך ישנו מסלול הליכה רגלי לא קשה במיוחד.
 
נהר רקה פורץ ממערת הנטיפים שקוציאן בסלובניהעולמי,צילום דוד נתנאל -Skocjanske jame Slovenia Ofek-Olami 

מערת שקוציאן    Škocjanske jame    היא מערה פחות מוכרת הסיור בה רגלי. יש הרבה מדרגות לרדת והרבה מדרגות לעלות אך עוצמת הביקור בה רבה יותר.למי  שביקר כבר במערת נטיפים, אני ממליץ בחום על ביקור במערות שקוציאן.
מכאן חוזרים לאוטוסטרדה  Ljubljana – Koper ופונים לעבר Ljubljana.לא נכנסים לעיר,אליה נגיע ביום האחרון. אנו ממשיכים לנסוע באוטוסטרדה A1 Ljubljana – Maribor לעבר מריבור.
בכביש A1 כ-15 ק"מ לפני Celje    לפנות שמאלה לכביש מס' 4 המוביל אותנו ל- Velenje . עברו את העיירה והמשיכו בכביש 426 כ-10 ק"מ לכיוון Gerente . אחרי שעברתם את Gerente המשיכו עוד כ-5 ק"מ ותגיעו ל - Mozirje
המשיכו בשילוט ל- Mozirski gaj. החנו את המכונית במגרש החנייה ליד הקיוסק והמשיכו בשביל עוד כ-100 מ' עד לשער הפארק.
 
פארק מוזירי,סלובניה -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Mozirj Park  Slovenia -Ofek-Olami


מכאן נמשיך עוד 34 ק"מ בכביש  225 לעבר לוגרסקה דולינה Logarska Dolina  הנמצאת צפונית מערבית למוזירי. חפשו לינה באזור.

סוסים רועים באחו,לוגרסקה דולינה,סלובניה אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Horses at Logarska Oolina Slovenia -Ofek-Olami


 יום  6

נחזור לכביש  A1  ונסע לעבר מריבור Maribor  . נסע לעפי השילוט המוביל למרכז (Center) ,ניתן להקדיש לעיר כשעתיים שלוש. ממריבור נצא בכביש 9 לעבר פטוי  Ptuj הנמצאת 27 ק"מ דרומית מזרחית למריבור. גם לפטוי רצוי להקדיש כשעתיים. מפטוי נצא בכביש מס' 2 לעבר האוטוסטרדה  A1    לעבר ליובליאנה אשר בקרבתה נחפש לינה. מומלץ לבקר בערב בליובליאנה במרכז העיר. לברר בלשכת המידע לתיירים היכן נערכים קונצרטים או מופעים ללא תשלום.


 יום  7

יום זה מוקדש כולו לליובליאנה. ניתן לבקר במצודת העיר ולהשקיף על העיר. בקרו בככר פרשרנוב.בערב נערכים כאן מופעים לקהל הרחב ללא תשלום. בררו בלשכת המודיעין הנמצאת ממש בככר. לא הרחק נמצא הגשר המשולש ולידו גשר הדרקונים. לכו לראות את בית הפרלמנט ובית האופרה. אם יוותר זמן, בקרו במוזיאון הלאומי ובגלריה הלאומית.

מידע חיוני
 במקרה של תאונה חלילה, נפגעים מפונים לבית חולים ואינם יכולים לתקשר  בגלל מצבם הרפואי או בגלל קשיי שפה. שאו על גופכם כל מידע שאתם חושבים שעשוי לעזור לכם כמו רגישות לתרופות או מידע על ההיסטוריה הרפואית שלכם. רצוי להצטייד בהעתקי בדיקות דם, א.ק.ג וכ'. למי שנוטל תרופות באופן קבוע , לצלם על דף את כל שמות התרופות שאתם נוטלים באופן קבוע. את פוליסת הביטוח להחזיק תמיד על הגוף.
 
 

מספרי החירום

מטלפון סלולרי 112
משטרה  166
אמבולנס 160
סיוע בדרכים 146 ערים ואתרים בסלובניה
 

תגובות
 

שלום רב                                 18/3/2012

קראתי את הצעת המסלול לסלובניה קרואטיה

המון תודה-מאוד נעזרתי בתכנון המסלול שלי

שאלה-ראיתי את ההמלצה לנסוע מטריגלאב- טולמין, לכוון נובה גוריקה,על כביש 103,ולאחר מכן בכוונתי להגיע לפארק מערות סקוצ'יאן-על כביש H4

האם הכביש הוא סביר ותקין לנסיעה רציפה?

מנובה גוריקה,לכביש H4 - יש כבישים מומלצים,או מומלצים שלא?

המון תודה

אריק שילה

---------

18/3/2012

אריק שלום רב,                       

תודה על המחמאות.

חלקים של כביש  103 הם צרים כ-3 מטרים והם מתפתלים בין השדות ובין הבתים. הדרך שובת לב.

תוכל בהחלט לנסוע בכביש H4 .בטרם תעלה על כביש 1A הכנס לישוב Vipava  או ל- Gradišče pri Vipavi מהם יש תצפית יפה על הרכס הנטוי על היישוב.

תיהנו מהטיול

דוד נתנאל
 

תמונות - דוד נתנאל

הוסף תגובה

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן: