פרובנס ודרום צרפת

טיול 7 ימים במכונית למטייל העצמאי
פרובנס ודרום צרפת
פון ד'ארק
חופים שטופי שמש...שדרות יפות מסעדות ובתי קפה..שווקים ססגוניים..נופים מרהיבים..תבלינים..פטריות כמהין..יקבים ויין משובח..מסעדות גורמה..ביצות..אגמים נחלים ודשאים מוריקים.סוסי פרא..רכיבה על סוסים ..מקור השראה לציירים..ואן גוך..טולוז לוטרק, מבנים עתיקים..טירות עתיקות..ארמונות..בית הכנסת העתיק ביותר בצרפת..פון די גאר האקווה דוקט היפה ביותר בצרפת..ערוצי נהרות וקניונים..היסטוריה עתיקה..הצעה למסלול במכונית.. שבוע בפרובנס ודרום צרפת למטייל העצמאי: אביניון • אורנג' • אייג מורט • אלבי • ארל • לה-בו דה פרובנס • מונפלייה • מרסיי • נים • סנט רמי • סרלה • פון די גאר • קאהור • קאמארג • קורד סיר סייל • קסיס • קרפנטרה • קרקסון • רודז • רוקמדור • גופר דה פדריאקמידע שימושי מסלול הטיול ערים ואתרים במסלול מידע חיוני


 

  


גני מוזיאון טולוז לוטרק באלבי,צרפת -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Albi gardens -ofek-Olami
גני מוזיאון טולוז לוטרק באלבי    

מידע שימושי
 אשרת כניסה -VISA מוטבעת בדרכון עם הכניסה לצרפת.
מתי לנסוע?
החל מסוף אפריל ועד אוקטובר. בד"כ אין כבר גשם בתי הקפה והמסעדות גדושים תיירים ומעניקים לאתרים את האווירה הכל-כך מיוחדת לפרובנס.
להוריד פרופיל- במקומות רבים בפרובנס האוכולוסייה דוברת הערבית היא כה גדולה עד כדי כך שאתה מרגיש כאילו אתה נמצא בצפון-אפריקה.נא להתנהג בהתאם.
לינה -  בפרק ערים ואתרים במסלול תמצאו מיגוון בתי מלון. אם לא מצאתם, תוכלו ללון ברשת מלונות ETAP
  (אֶטַפּ) או מלונות דומים. המיוחד בבתי מלון אלו הוא המחיר כ- 45 € לזוג !  פחות מ-200 ₪.עד השעה תשע בערב יש פקיד קבלה. אחרי שעה זו ניתן להשתמש במכשיר האוטומטי .

בכניסה לבתי מלון אלו יש מכשיר הדומה לכספומט, אתה מזין את הנתונים, מעביר כרטיס אשראי והופ, הדלת נפתחת.בחלק מבתי המלון, אתה מקבל קוד אותו אתה מקליד בכניסה לחדר. החדרים ברשת אֶטַפּ הם בד"כ קטנים ויש בהם בד"כ 4 מיטות.

המקלחת – יחידת פלסטיק קטנה כמו מקלחת של אונייה.. בתי מלון אלו נמצאים בקרבת האתרים בהם נבקר וסביבם יש מרכזי קניות, מסעדות בתי קפה ו.. ומי שעדיין מסוגל לאכול מקדונלנד. (בצרפת כמעט ואין צימרים בסגנון הקיים בגרמניה ואוסטריה.)
ביקור באתרים - לא נעים לראות גן סגור..לנוחיותכם רכזתי את שעות הפתיחה בפרק ערים ואתרים במסלול. קחו תמיד דרכונים אתכם יש הנחות לפנסיונרים,ילדים,סטודנטים. 

הנחיות לגבי GPS שימו לב :  מי שמשתמש ב- GPS צריך להזין את שם הישוב בצרפתית. לנוחיותכם שמות האתרים בצרפתית.
חנייה- במרסיי השתדלו להחנות בחניון סגור ושמור.יש גניבות רבות.שימו לב לשעות הסגירה של החניון. לעיתים, החניונים הצמודים לבתי מלון הם של בתי עסק הנסגרים בסוף יום העבודה. 

קֶצֶב הטיולטיול זה ניתן לעשות בקצב שונה. יש המעוניינים לראות כמה שיותר אתרים ויש הרוצים להתענג על כל אתר ולנסוע בקצב איטי. המסלול המוצע להלן בנוי על קצב מהיר.

קצב מהיר- לצאת השכם בבוקר. לא להמתין לארוחה במלון אלא, לאכול בדרך וכך לחסוך זמן.

מידע נוסף - בשל אילוצים טכניים לא ניתן היה לרכז את כל המידע על ערים ואתרים בדף זה,תוכלו למצוא מידע נוסף בפרק חומר רקע על מדינות/צרפת  

  


 
 מסלול הטיול

 
 

 יום 1

נחיתה ב Marseille מרסיי   והמשך נסיעה בכביש האגרה  A7 לכיווןOrange  וכאשר אביניון (  Avignon ) משמאלנו, נצא ביציאה מס'  23 מהכביש המהיר נפנה ימינה בכביש  D942 ל –  Carpentras   (קרפנטרה).

ארמון האפיפיורים,אביניון פרובנס -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Palais des Papes Avignon France -Ofek-Olami

 


גלות בבל שבאביניון
מעבר האפיפיורות מרומא לצרפת משקף את המאבק בין דת למלוכה בכנסייה הנוצרית הקתולית. האפיפיור קלמנט החמישי שנבחר בתמיכתו הגלוייה של פיליפ הרביעי מלך צרפת, לא רצה להתעמת בגל האלימות ששטף את רומא לאחר בחירתו לאפיפיור. האתנן לבחירתו לא איחר לבוא: קלמנט החמישי האשים את הטמפלרים עתירי ההון וההשפעה הפוליטית בשתי האשמות: כפירה והומוסקסואליות, ובכך איפשר למלך פיליפ הרביעי, שהיה נתון במצוקה תקציבית להרוג, להשמיד ולאבד את הטמפלרים, אך בעיקר לבזוז את רכושם הרב.  האפיפיור קלמנט החמישי שהיה צרפתי,נענה להזמנת המלך והעביר תחילה את מועצת האפיפיורות למשך ארבע שנים לפואטייה ומשם היא נדדה לקרפנטרה עד להקמת משכנה הקבוע באביניון, שבאותה עת לא הייתה חלק מצרפת.

האפיפיורות באביניון מכונה גם "גלות בבל שבאבניון". באביניון ישבו שבעה אפיפיורים, כולם ממוצא צרפתי. ראשיתה של האפיפיורות באביניון ב-1309 והיא הסתיימה ב-1378 כאשר האפיפיור גרגוריוס האחד עשר החזיר את מועצת האפיפיורות בחזרה לרומא.


קרפנטרה 
 – עיירה  קטנה (26,000 תושבים) ובה מידרחוב, בתי קפה, מסעדות וחנויות. שוקולד (יקר.. כל עגול כ- 2 € ) בתוכה קיים בית הכנסת העתיק ביותר בצרפת, מן המאה ה – 14, אשר עודנו בשימוש כיום. את הביקור בבית הכנסת יש לתאם מראש בטלפון     04-90633997 (ביום שבת סגור). אחרי הביקור בקרפנטרה (ניתן להקדיש לעיר זו כשעתיים). נצא שוב לכיוון אביניון  ונחפש לינה. בערב נצא לאביניון המציעה לנו שפע של מסעדות.


קרפנטרה פרובנס דרום צרפת,אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Carpentras Provance France -Ofek-Olami


 
 יום 2

 

לאחר הביקור באביניון נגיע לכביש הטבעתי (לא חשוב מהיכן עולים עליו, חשוב מהיכן יוצאים ממנו). ונצא ביציאה מס' 4 לכיוון Arles  ארל  בכביש N570   .כ-2 ק"מ אחרי שעלינו על כביש זה נפנה שמאלה לכביש D571 לכיוון  St  Rémy de Provence,Les Baux de Provence, סן רמי, לה בו דה פרובנס בסנט רמי נערוך ביקור חטוף. נמשיך לעיר לֶה-בּוֹ דֶה פּרובנס. להחנות את המכונית ולהתחיל לטפס. לא לוותר ולהגיע לפסגה. להקדיש לעיר זו כשעתיים.  לאחר הביקור בשתי ערים אלו נמשיך לעבר ארל. ארל עיר שהתפרסמה בזכות ואן גוך (אך גם ציירים אחרים כמו מאטיס וסזאן ).

ואן גוך-  אחד מחשובי הציירים ההולנדים נולד ב-1853.בילדותו נמשך לדת,פוטר ממשרות רבות,עסק בציור  רק בעשר שנותיו האחרונות, אך עיקר יצירתו בחמש שנות חייו האחרונות.ציורו הראשון-"אוכלי תפוחי האדמה".שנתיים חי בפריז ברובע האומנים במונמרטר בחברת ציירים אימפרסיוניסטים  כמו דגה,פיטרו וציירים פוסט-אימפרסיוניסטים כמו טולוז לוטרק וגוגן.

ואן גוך נדבק  בעגבת (סיפליס),והיה סכיזופרני ושקע מעת לעת בדכאון.שנתיים לפני מותו עבר לארל שבפרובנס וכאן צייר את "החמניות" ואת "מרפסת בית הקפה בלילה".ניסיונו להקים בארל מושבת אומנים נכשל, וכאשר היה שכור כרת חלק מאוזנו ונתן אותה במתנה לאחת מידידותיו הזונות.

כשמצבו הרפואי המשיך להתדרדר,התאשפז מרצונו במרכז פסיכיאטרי בסנט רמי שבפרובנס.לאחר שנה של אשפוז שב לפריז וכאן התאבד ביריה כאשר מילותיו האחרונות היו: La tristesse durera toujours  העצבות תמשך לעד".הוא מת בגיל 37.
גלריית תמונות של ואן גוך בקישור הבא:
http://www.vggallery.com/לא להחמיץ תצפית על נהר הרון אותו ראינו באביניון. להחנות את המכונית באזור התצפית וללכת ברגל לעבר העיר העתיקה. אפשר לבקר באמפיתיאטרון העתיק של העיר ששימש למלחמות לודרים ומפעם בפעם נערכים כאן מלחמות פרים. מכאן אפשר להמשיך רגלית לעיר העתיקה, או לחזור ולהיכנס דרך שער אחר. בתום הביקור בעיר, לחפש  לינה בקרבת העיר.

ארל,פרובנס דרום צרפת -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Arles,Provance France -Ofek-Olami


 
 יום 3


רצוי לצאת מארל מוקדם ולהגיע ל- Aigues Mortes (אייג מורט)  לפני 10 בבוקר, הנמצאת בלב ליבו של אזור המכונה הקאמרג. בשעה עשר יוצא סיור על ספינה בין האגמים והתעלות המקיפים את העיר.לעיר זו יש להקדיש לפחות חצי יום. מומלץ לעלות על החומה ולהקיף את העיר. הכניסה לחומות: פונים ימינה מיד אחרי שנכנסים בשער הראשי לעיר. אם מוותרים על השייט ניתן לנסוע סנט מַרי דֶה לַה מֶר. בתום הביקור באֶייג מוֹרְט, למי שנוסע בקצב איטי ניתן לנסוע לכיוון נים ולחפש לינה, בערב לגשת ולראות את העיר המוארת. למי שנוסע בקצב מהיר, לוותר על השייט באייג מורט ולצאת כבר בצהריים לעבר מונפלייה  להקדיש לה כשעתיים ולשעוט בכביש המהיר לעבר  Carcasson קרקסון (תחילה בכביש A9 עד אחרי Narbonne ואז לפנות ימינה ביציאה מס' 24 בכביש A61 ) . להשתדל להגיע מוקדם כדי להספיק לעשות סיור על החומות. בערב, לא ללכת לישון מבלי לבקר בקרקסון בלילה. למי שנשאר באזור אייג מורט ישנן אפשרויות רבות: לרכב על סוסים בין לגונות הטובלות בדשא ירוק, או לשוט בסבך הצמחייה העשירה הצומחת בלגונות.


קרקסון,דרום-צרפת -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Carcasson,south France -Ofek-olami


 יום 4
 

השכם בבוקר נעזוב את קרקסון ונשים פעמינו לאלבי. הדרך עוברת במטעי גפנים אינסופיים, שייגרמו לכם להבין מניין לצרפתים כל כך הרבה יין. נבקר במוזיאון טולוז לוטרק, הסיבה לשמה הגענו לכאן. בצד שמאל של המוזיאון לפני שאתם נכנסים יש דרך למרפסת תצפית לגנים היפים ולנהר.

טולוז לוטרק– נולד ב-1864 באלבי שבדרום צרפת כבן למשפחת רוזנים ותיקה. הוא סבל ממום גנטי שמנע אחוי עצמות. בגיל 12 נשברה רגלו האחת ושנתיים  אחר כך הרגל השנייה. מומו גרם לכך שגופו יתעוות והוא נראה כגמד שהתנשא לגובה של 1.5 מ'. נכותו מנעה ממנו פעילות של נערים בני גילו והוא פנה לעסוק בציור ובגיל 17 עבר לפריז.

הוא הושפע מאוד מדגה והוא נחשב לאחד מחשובי הציירים הפוסט-אימפרסיוניסטים. הוא היה המאייר של מועדון הלילה המפורסם "מולין רוג'".

אלפי ציוריו ואיוריו מיטיבים לתאר את חיי הבוהמה של פריז במאה ה-19, שכן עיקר פעילותו הייתה ברובע האומנים מונמרטר שבפריז.

התרועעותו המרובה עם זונות פריז גרמה להידבקותו במחלת העגבת (סיפליס). הוא היה אלכוהוליסט ובשנותיו האחרונות התמוטט נפשית ופיזית ואף אושפז בסנטוריום. הוא חי רק 37 שנים.
תמונות של הצייר בקישור הבא:
http://www.galleryofart.us/Henri_De_Toulouse_Lautrec/
קורד סיר סייל חבל טארן צרפת -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Cordes sur ciel,Tarn France -Ofek-olami


מכאן נמשיך לעבר 
Cordes sur ciel קורד סיר סייל (לעיר זו להקדיש לפחות שעתיים, רק הטיפוס ברגל נמשך כחצי שעה..המראה בפסגה עוצר נשימה.) למי שאצה הדרך לוותר על הביקור בעיר.  ומכאן לקאהור  Cahors . נטפס על גשר ולנטרה ונטייל בסמטאות העיר העתיקה עד לעיקול הנהר. לחפש לינה באזור.

גשר ולנטרה,קאהור דרום צרפת -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Valentre bridge ,Cahors, South France -Ofek-Olami

 
 יום 5

 

מקאהור ניסע צפונה בכביש N20 . שתי אפשרויות עומדות בפנינו: לנסוע לסרלה Sarlat בכביש D704  ולחזור באותו כביש ל- N20  , או לוותר על סרלה  ולהמשיך צפונה בכביש N20  ובסמוך ל- Souillac לפנות ימינה לרוקמדור    Rocamadour  בכביש D673.


רוקמדור העיירה היושבת על צוק בדרום צרפת,אופק עולמי-צילום דוד נתנאל -Rocamadour South France,Ofek-Olami


לתשומת לבכם, אין טעם להגיע ל
סרלה מוקדם בבוקר. כל החנויות סגורות, וכל האווירה לשמה הגעתם לעיר אינה קיימת. מבחינת לוח זמנים, מי שביקר בסרלה ייפסח על רוקמדור וימשיך לעבר     Gouffre de Padirac    גוּפְר דֶה פַּדְיראַק . הביקור במערה נמשך כשעתיים. מכאן אנו נוסעים  על ה- N140 לעבר רודז  ומחפשים לינה. בדרך ניתן לעצור ב-  Figec ולבקר במוזיאון של שמפליון (הצעיר שפיענח את כתב החרטומים המצרי ברוזטה שנפוליון גנב ממצרים..) פענוח כתב החרטומים המצרי הקדום, הכתב ההירוגליפי
ב-1790 שמונה שנים לפני שנפוליון יצא למצרים נולד בעיירה פיג'אק. ילד "חנון" ושמו היה
Jean-François Champollion ג'אן פרנסוא שמפוליון. בגיל 16 הוא הוא כבר ידע 15-16 שפות. בין היתר ידע סינית,יוונית, רומית,  עברית וקופטית (שפת התפילה של הנוצרים במצרים). הוא שלח מכתב אהבה בשפה הקופטית לבחורה צרפתיה,ולכן נשאר רווק....

ב-1806  כאשר הוא היה בן 16 הצרפתים כבר עזבו את מצרים. הוא הלך עם חברו לשמוע הרצאה של מלומד צרפתי שהיה במשלחת של נפוליון למצרים. המלומד הזכיר את אבן הרוזטה ואמר שאי אפשר לפענח את הכתב המצרי הקדום. הנער אמר לחברו: אם יהיה מישהו שיפענח את הכתב, יהיה זה אני.

לצרפתים היו העתקים גרפיים של הכתוב על הרוזטה. הנער הלך למוסדות שבהם היו ההעתקים והתבונן בהם שעות ארוכות. הוא הבחין  בעובדה שאיש לא שם לב אליה לפניו: המלך נקרא פטלומאוס והמלכה נקראה קליאופטרה. שמפוליון הסתכל על הכתובות וראה שישנם סימנים אליפסיים אופקיים וחלקם אנכיים, ובתוך הסימנים מופיעים סימנים הירוגליפיים. שמפוליון שאל שאלה פשוטה שלא שאלו לפניו. מדוע הסימנים הם בתוך האליפסות? הוא נתן על כך תשובה הגיונית ביותר הסימנים הם הדבר החשוב ביותר. אלה היו הספונסרים,התורמים למקדש שבתחומו נמצאה אבן הרוזטה: פטלומאוס וקליאופטרה. בשמות אלו יש 3 אותיות משותפות:  פ ט ל .

הוא השווה את הסימנים והיו בידו שלוש אותיות זהות וכך הגיע ל-7 סימנים. כל זה על סמך הקופטית שידע. הנוצרים קדמו לאיסלאם והם הצאצאים של המצרים הקדמונים ושפת התפילה שלהם היא התפתחות של המצרית הקדומה. הוא עבד ללא מחשבים ללא תקציב במשך 14 שנה. הוא העתיק את הכתובות לקופטית וב-1822  פרסם את ספרו. הוא מעולם לא ראה את אבן הרוזטה. האנגלים רצו להזמין אותו לאנגליה, אך בשל שנאתו אותם סרב לבוא. שמפוליון לא היה מעולם במצרים. הוא נפטר בגיל 42.ערוץ הארדש,פרובנס צרפת -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל - Ardech canyon, South France -Ofek-Olami

 
 יום 6


מרודז נצא לקניון הארדש (לעקוב אחרי השילוט ל-  Vallon Pont d'Arc ) נקודות תצפית על הארדש  פזורות לאורך הכביש . נמשיך ל-  Orange  (אין שום קשר לחברה הסלולרית..) ובה  נבקר בתיאטרון הרומי העתיק, אולי היפה ביותר באירופה, ומכאן על הכביש המהיר A9 דרומה לצאת ביציאה 23 לכיוון    Pont du Gard  פּוֹן דִי גַאר. יש שתי כניסות לאתר אם יש לכם זמן אפשר לטייל הלוך וחזור על הגשר. מכאן נמשיך לכיוון   Casis קסיס ונחפש לינה. 
למי שיש זמן ניתן לבקר בגשר מיו - הגשר הגבוה ביותר בעולם.פרטים להלן. 


גשר מיו Le Viaduc de Millau
זהו הגשר הגבוה ביותר בעולם. הוא מתנשא לגובה של 343 מ'.יותר גבוה מאשר מגדל אייפל. זהו הגשר הגבוה ביותר באירופה והוא מתנשא לגובה כפול מזה של גשר אירופה באוסטריה, המקשר בין אוסטריה לאיטליה.
הגשר נבנה במשך למעלה משלוש שנים ונפתח לתנועה בדצמבר 2004.אורכו כ-2.5 ק"מ. הוא החליף גשר ישן יותר מעל נהר Tarn טארן.
הכביש הוא חלק מהכביש המהיר A75   המקשר בין פאריס ובזייר Béziers .
הכביש בנוי משמונה מקטעי כביש המונחים על קורות פלדה ושוקלים יחדיו 36,000 טון.
מקטעי הכביש נתמכים ב-7 עמודי בטון גבוהים באמצעות כבלי פלדה.גובהו של העמוד הגבוה ביותר הוא 343 מ'.
הגשר תוכנן על ידי המהנדס הצרפתי מישל וירלוז'ה (Virlogeux) והאדריכל הבריטי נורמן פוסטר Norman Foster  .החברה הצרפתית שבנתה את מגדל אייפל בנתה גם את הגשר.
הנסיעה בגשר כרוכה בתשלום של כ-5 € בחודשי הקיץ כ-6.5 €.
בקרבת הגשר ישנו מרכז מבקרים וניתן לערוך סיור בגשר(הגעה למרכז המבקרים אפשרית משני צידי הגשר).
עוד על הגשר תוכלו לקרוא ולראות בקישור הבא:
http://www.abelard.org/france/viaduct-de-millau.php

 

פון ד'ארק תחילת המסלול בארדש,פרובנס,צרפת-אופק עולמי-צילום דוד נתנאל-Pont d'Arc Provence France-Ofek-Olami


 יום 7

 

קסיס – וחזרה למרסי לשדה התעופה.

לקבלת מסלול מפורט ו/או  ייעוץ  (בתשלום) לגבי מסלול זה או לגבי הרשמה לטיול אחר נא להשתמש בתיבת יצירת קשר שבעמוד זה.

ערים ואתרים במסלול

 

אַביניון  Avignon

אביניון היא עיר בדרום צרפת שוכנת על הגדה השמאלית של נהר הרון כ--90 ק"מ מצפון-צפון מערב למרסיי.בעיר עצמה מתגוררים כ-40,000 איש אך במרחב המטרופוליטני שלה חיים עוד כ-300,000 .

אביניון הייתה מיושבת על ידי קלטים  ובעקבותיהם פיניקים ורומאים שתרמו רבות לפיתוחה של העיר.העיר חוותה פלישות וכיבושים רבים ובחלק מהזמן הייתה תחת שלטונם של רוזנים צרפתים והכנסייה הקתולית. רק במאה ה-18 בעקבות המהפכה הצרפתית, נכבשה על ידי מהפכנים צרפתים.

אין ספק, כי העברת הקוריה האפיפיורית במאה ה-14 לעיר תרמה תרומה מכרעת לפיתוחה של העיר ועיקר חשיבותה של העיר היא כמקום מושבם של האפיפיורים הגולים.

העיר העתיקה עדיין מוקפת חומה מרשימה באורך של 4 ק"מ והכניסה אליה היא דרך השערים העתיקים מהמאה ה-14.

ארמון האפיפיורים (למעשה שני ארמונות: ישן וחדש המחוברים ביניהם) הוא גולת הביקור בעיר.

אחת האטרקציות של העיר היא גשר בנזה. הגשר הלא-גמור על נהר הרון. בנייתו של גשר בנזה החלה במאה ה-12 ומאז לא הסתיימה... כך מתרשמים ממבט ראשון. כאשר הגשר היה שלם הוא נשען על 22 קשתות. זרם המים החזק הרס את הגשר מספר פעמים ומאז המאה ה-17 חדלו לבנות אותו שוב ושוב והוא הפך להיות אטרקציה לתיירים.

אין ילד צרפתי שאינו מכיר את השיר על הגשר שמתחתיו רוקדים.רוקדים.רוקדים..

רחובות העיר העתיקה שימרו את המראה של ימי הביניים של העיר,ואין להחמיץ שוטטות בהם. ברחבת בית העירייה ליד ארמון האפיפיורים נמצאות מסעדות רבות ותוכלו לאכול כאן במסעדות גורמה ו.. פלאפל, חומוס ואפילו קוסקוס. אל תוותרו על ביקור כאן בשעות הערב.

 
שעות פתיחה
ארמון האפיפיורים  Palais des Papes  טל' - Tl. 04 90 27 50 00

פתוח כל השנה. בין 2 נובמבר -31 מרס מ-09:30 -  17:45

1 אפריל -  1  נובמבר  09:00 - 19:00

חודש יולי 09:00 -  21:00

אוגוסט וספטמבר -  09:00 -  20:00

 גשר  בנזה   טל : T. 04 90 27 51 16

פתוח כל השנה. 1 במרס -  15 בנובמבר  09:00 -  19:00

בחודש יולי עד 21:00 באוגוסט ובספטמבר עד 20:00

בחורף 16 בנובמבר – 28 בפברואר  09:30  -  17:45


 

בתי מלון באביניון

 Hôtel Regina

6, rue de la République

84000 Avignon

Tel : +33 490 86 49 45 Fax : +33 490 86 49 78

Provençal

13, rue Joseph Vernet

84000 Avignon

Tel : +33 490 85 25 24 Fax : +33 490 82 75 81

Citotel -Garlande

20, rue Galante

84000 Avignon

Tel : +33 490 80 08 85 Fax : +33 490 27 16 58

Auberge de Bonpas

275 Route de Cavaillon

84140 Avignon-Montfavet

Tel : +33 490 23 16 41 Fax : +33 490 01 30 28

Hôtel Le Colbert

7 rue Agricol Perdiguier

84000 Avignon

Tel : +33 490 86 20 20 Fax : +33 490 85 97 00

Hôtel de Blauvac

11, rue de Bancasse

84000 Avignon

Tel : +33 490 86 34 11 Fax : +33 490 86 27 41

Hôtel d'Angleterre

29, Bd Raspail

84000 Avignon

Tel : +33 490 86 34 31 Fax : +33 490 86 86 74

Hôtel de Mons 

5, rue de Mons

84000 Avignon

Tel : +33 490 82 57 16 Fax : +33 490 85 19 15

Kyriad La Cristole 

Clos de La Cristole

84140 Montfavet

Tel : +33 490 88 15 00 Fax : +33 490 89 36 79

Hôtel du Palais des Papes 

1, rue Gérard Philippe

84000 Avignon

Tel : +33 490 86 04 13 Fax : +33 490 27 91 17

Hôtel du Lavarin 

1715, chemin du Lavarin

84000 Avignon

Tel : +33 490 89 50 60 Fax : +33 490 89 86 00

Ibis Centre Gare 

42 Bd Saint Roch

84000 Avignon

Tel : +33 490 85 38 38 Fax : +33 490 86 44 81
אוֹרַנְג' Orange


אורנג'  היא עיר בדרום צרפת במחוז ווקלוז, המונה כ-30,000 תושבים והתפרסמה בזכות התיאטרון שבנו בה הרומאים.זהו התיאטרון השמור ביותר בצרפת.

מלבד התיאטרון מציעה העיר גם קשת נצחון מרשימה העומדת על תלה כבר 2,000 שנה.


שעות פתיחה

התיאטרון העתיק של אורנג'  -  Théâtre Antique d'Orange

ינואר,פברואר,נובמבר, דצמבר          מ-09:30  -   16:30

מרס, אוקטובר                              מ-09:30  -   17:30  

אפריל, מאי, ספטמבר                     מ-09:00  -   18:00

יוני, יולי אוגוסט                             מ-09:00 -    19:00

 

אֶייג מוֹרְט  Aigues-Mortes 


אייג מורט היא עיר השוכנת באזור של קאמרג המכונה פטיט קאמרג. זוהי עיר קטנה ובה כ-6,000 תושבים המתפרנסים מתיירות, הענף העיקרי אך העיר מהווה גם מרכז לשיווק יינות הסביבה, אספרגוס ומלח.

היא מרוחקת 35 ק"מ מהעיר נים ו-30 ק"מ ממונפלייה. ראשיתה במושבה יוונית במאה החמישית לפני הספירה.במאות הראשונות של ימי הביניים ישבו כאן נזירים. במסמכים מהמאה השמינית מצויין כי האזור נקרא בלטינית  Aquae Mortuae "מי מוות" ומכאן התגלגל לשם הצרפתי הנוכחי Aigues-Mortes בעל אותה המשמעות .

העיר העתיקה מוקפת חומה שאורכה 1,650 מטר ובה חמישה מגדלים. החומה נבנתה בשני שלבים בעת שלטונם של פיליפ השלישי והרביעי ובנייתה הסתיימה בשנת 1300.

בעת מלחמות הדת בצרפת במאות ה-16 וה-17 שימש נמל העיר אחד משמונת הנמלים הבטוחים שהוענקו להוגונוטים (הפרוטסטנטים הצרפתים).

המלך לואי ה-9 שאת פסלו רואים בככר המרכזית של העיר, הרחיב במאה ה-13את הנמל שלה שהיה באותה עת הנמל היחידי של צרפת בים התיכון. נמל זה שימש את ספינות הצלבנים בשני מסעי הצלב: מסע הצלב השביעי ומסע הצלב השמיני.

לקראת מסע הצלב השביעי רוכזה ארמדה של 1,500 כלי שייט בנמל אייג מורט ועל ספונן למעלה מ35,000 לוחמים. המסע יצא לדרך בקול מצהלות וחגיגות,  אך הסתיים בקול ענות חלושה במצרים שעה שהמלך נפל בשבי ושוחרר רק לאחר כופר כבד. לאחר מותו העניקה לו הכנסייה תואר קדוש ומאז הוא מוכר כסאנט לואי. 

התנועה בעיר העתיקה היא רגלית בלבד. הכניסה לעיר היא דרך שער Porte de la gardette  המובילה לככר אנטול פרנס. המשיכו ישר ברחוב Grand Rue Jean Jaures ותגיעו לככר: Place St Louis פלס סאן לואי. זהו לב לבה של העיר העתיקה והוא גדוש בשולחנות של מסעדות ובתי קפה. במרכז הככר נמצא פסלו של לואי ה-9 שאותו אתם כבר מכירים.

כדי לעלות על חומות העיר,חזרו חזרה לשער דרכו נכנסתם לעיר ולפני שאתם יוצאים מהשער פנו שמאלה כ-80 מ' ותגיעו למבנה דרכו עולים למגדל קונסטנס ששימש כבית כלא.

הכניסה בתשלום.

 
 שעות פתיחה

מגדל קונסטנס וחומות אייג מורט   TOUR DE CONSTANCE ET REMPARTS

רצוי לתאם מראש בטלפון 04 66 53 61 55 או  בפקס . 04 66 53 79 98 בתי מלון באייג מורט

Hôtel Restaurant   Saint-Louis

10, rue Amiral Courbet

30220 AIGUES-MORTES FRANCE

Tel : 33 (0) 4 66 53 72 68

Fax : 33 (0) 4 66 53 75 92

E-mail : hotel.saint-louis@wanadoo.fr

Hotel Canal Aigues Mortes

440 Route De Nimes, 30220 Aigues-Mortes

Tel : 33 (0) 466 805 004

 Fax  33 (0) 466 805 032

E-mail :  hotel@hotelcanal.fr

Le Mas Des Sables 

CD 979 Route de Nîmes, 30220 Aigues-Mortes

Tel :04 66 53 79 73 - Fax. 04 66 53 77 12

E-mail :  masdessables@wanadoo.fr


 

אַלבּי   Albi

אלבי היא עיר בדרום צרפת במחוז טארן שבחבל מידי-פירנה. מרוחקת כ-80 ק"מ מצפון מזרח לטולוז.העיר משתרעת על שתי גדותיו של הנהר טארן ונשתמרו בה מבנים עתיקים.

בעיר זו נולד הצייר טולוז לוטרק שעליו גאוות 50,000 תושבי העיר.

מלבד המוזיאון שבו מוצגות למעלה מ1,000 יצירות של האומן כדאי לבקר בקתדרלה המקסימה ולא להחמיץ את הגנים של המוזיאון (מופיעים כאן בתמונה).

שעות פתיחה

מוזיאון טולוז לוטרק  -  LE MUSÉE TOULOUSE-LAUTREC

פתוח כל השנה למעט התאריכים הבאים: 1 בינואר,1 במאי,1 בנובמבר,25 בדצמבר.

בחודשים יוני עד ספטמבר בין השעות 09:00 – 12:00 ו- 14:00 – 18:00

בחודשים אפריל ומאי פתוח באותן שעות אך סגור בימי שלישי.

ביתר חודשי השנה  מ-10:00 – 12:00 ו-14:00 – 17:00

 

טלפון : 70 48 49 63 05


 

 בתי מלון באלבי
 Hotel Cantepau Ratings explained

9 rue Cantepau, ALBI, 81000

Tel : +33 (0) 563 607 580

Fax : +33 (0) 563 600 161

Email : contact@hotelcantepau.fr

web : http://www.hotelcantepau.fr

Hotel les Pasteliers

3 Rue Honoré de Balzac

81000 Albi

Tarn

Tél: 05 63 54 26 51

Fax : 05 63 54 91 12


  


אַרְל Arles

ארל היא עיר בפרובנס השוכנת על גדת נהר הרון בקצה הצפוני של אזור הקאמארג. בעיר יש כ-50,000 תושבים. במאה החמישית לפני הספירה התיישבו כאן יוונים ובנו את בתיהם על המצוק החולש הן על התנועה בנהר והן על הדרך היבשתית. הם קראו לישוב תֶּלין. מקור השם הנוכחי של העיר הוא קלטי.

בעיר יש אמפיתיאטרון רומאי  המשמש כיום למלחמות פרים.

העיר הפכה להיות יעד תיירותי לא מעט בשל העובדה שואן גוך גר כאן וצייר כאן מאות תמונות. שני הבתים בהם התגורר נהרסו בתקופת מלחמת העולם השנייה.

 
 בתי מלון בארל

Brit Hotel Arles

Hôtel le Rodin

20, rue Auguste Rodin

13200 ARLES

Tél.: 04 90 49 69 10

Fax : 04 90 93 53 12

lerodin@brithotel.frלֶה-בּוֹ דֶה פּרובנס   Les Baux-de-Provence 


לה בו דה פרובנס היא עיר עתיקה שנבנתה על מצוק החולש על הדרך המוליכה דרומה מאביניון לכיוון הים התיכון. כיום, נשארו רק שרידים של עיר זו הנקראת "העיר המתה". במוזיאון עץ הזית תוכלו לראות גם תמונות של ואן גוך. למרגלותיה, נמצאת העיר החיה, שהוקמה בימי הביניים. זוהי עיר ובה מתגוררים כ-500 תושבים המתפרנסים מתיירות.

העיר היא למעשה רחוב אחד ארוך שממנו מסתעפות סמטאות צרות. משני צידיו בעיקר חנויות, אך מסעדות ובתי קפה.

הנוף הנשקף מהפסגה מצדיק את הטיפוס. התנועה בעיר היא להולכי רגל בלבד.בחודשי יולי אוגוסט תאלצו להחנות את המכונית לצידי הדרך במרחק של כ-2 ק"מ מהכניסה. את המשך הדרך תעשו בעלייה.


מוֹנפֶּליֶיה
Montpellier

מונפלייה היא עיר בדרום צרפת בירת מחוז לנגדוק-רוסיון מערבית לפרובנס.בעיר מתגוררים למעלה מ-250,000 תושבים. זוהי אחת הערים היחידות בצרפת שאינה קשורה כך או אחרת לרומאים.

העיר ממוקמת על ציר תנועה עיקרי לאורך חוף הים התיכון ובה עברה התנועה המסחרית לאורך החוף מצרפת לכיוון ספרד.העיר הייתה תחת שלטונם של מלכי ספרד, עד שנקנתה על ידי הצרפתים באמצע המאה ה-14.במאה ה-16, בתקופת הרפורמציה בצרפת הייתה מעוזם של הפרוטסנטים. לואי ה-13 הקתולי שם מצור על העיר ובונה בה מבצר.

העיר זכתה לפרסום כבר בימי הביניים בזכות הפקולטה לרפואה באוניברסיטה שלה, אחת העתיקות באירופה,שהוקמה במאה ה-13. בעיר נשתמרו מבני פאר מהמאות ה-17 וה-18 אותם ניתן לראות בעת סיור רגלי בעיר או לחילופין באמצעות כרכרה רתומה לסוסים.

העיר

זוהי עיר המשלבת ישן וחדש. כדי להתרשם כהלכה מהעיר,צריך ללכת ברגל.אל תוותרו על ביקור בפלס קומדי העמוסה שולחנות גדושים בתיירים ובמקומיים השותים קפה וסוקרים את העוברים ושבים.

 

מרסיי Marseille  

מרסיי היא העיר השנייה בגודלה בצרפת.העיר שוכנת לחופי הים התיכון ובה הנמל הגדול ביותר בצרפת ובכל חופי הים התיכון. בעיר עצמה מתגוררים כ-840,000 תושבים אך יחד עם המרחב המטרופוליטני שלה מספר התושבים מגיע למיליון וחצי.

אחד המאפיינים הבולטים של העיר הוא הדמוגרפיה. בעיר יש ריכוז גדול מאוד של יוצאי צפון-אפריקה. הליכה ברחובות העיר נותנת הרגשה שהגעתם למרוקו או לאלג'יריה. קחו זאת בחשבון. חלק מהתושבים חיים בתנאים עלובים ואין פלא שהתדרדרו לפשע.

אל תחנו את מכוניתכם שלא בחניון סגור ושמור.

התחבורה בעיר כוללת קוי אוטובוסים מצויינים ורשת מטרו פרוסה מתחת לרחובות.

העיר הוקמה כעיר מסחר על ידי היוונים בשם מסליה  והיא הייתה הנמל הראשון שלהם במערב אירופה. במגיפת המוות השחור (1347 -1351)  מצאו 100,000 מתושבי העיר את מותם. מרסיי הפכה לחלק מצרפת של היום רק בשנת 1480 אך תושביה נעשו לויאלים במהירות ובתקופת המהפכה הצרפתית ב-1789 יצאו 500 איש מממרסיי להגנת פריז כאשר הם שרים שיר אהבה שכתב קצין צרפתי לאהובותו, השיר נקרא מרסייז שהפך בחטף להמנון הלאומי הצרפתי.

האתרים המעניינים בעיר הם הקתדרלה, מנזר סנט ויקטור,בית האופרה  והנמל העתיק של העיר בו אל תוותרו על מרק דגים. אין להחמיץ למי שעתותיו בידו ביקור בשאטו ד'יף – Château d'If שנבנה בפקודת המלך הצרפתי פרנסוא הראשון ב-1424. בית הכלא המוכר לכם מהנובלה של אלכסנדר דיומא : הרוזן ממונטה קריסטו. הרעיון לבנות בית כלא על אי זכה לחיקוי אמריקני בדמות כלא  Alcatraz אלקטראז  שבמפרץ סן פרנציסקו.

 

נים – Nîmes

נים היא עיר בפרובנס ובה כ-135,000 תושבים. תחילתה כמושבה רומאית. נותרו בה שני שרידים חשובים מתקופה זו אשר נשתמרו היטב: המייזון קארה
Maison Carée – (הבית המרובע) המשמש כמוזיאון ומתקיימות בו תערוכות מתחלפות. הכניסה חינם.

האמפיתיאטרון הרומי ( Arènes).הוא העתק מדוייק של זה שראיתם בארל רק שמור יותר טוב.שימש לקרבות גלדיאטורים. כיום נערכים בו מלחמות פרים (צריך לומר פרים ולא שוורים. טעות נפוצה היא לומר "מלחמת שוורים". שור הוא פר מסורס המשמש כבהמת משא ועבודה).בקיץ נערכים כאן קונצרטים.

 בתי מלון בנים
Hôtel Le Pré Galoffre
Route de Générac 30900 Nîmes
Tél. 04 66 29 65 41
Hôtel Côté Patio
 31, rue de Beaucaire - 30000 Nîmes
Tél. +33 (0)4 66 67 60 17- Fax +33 (0)4 66 67 88 02
hotel-cote-patio@wanadoo.fr


סַרלַה Sarlat 

סרלה היא עיירה מקסימה ובה מתגוררים כ-11,000 תושבים. אחד מיעדי התיירות הפופולריים שבחבל פריגור. התנועה בעיר העתיקה מותרת להולכי רגל בלבד. הכנסו לעיר ושימו פניכם לככר המרכזית של העיר: ככר החירות place de la liberté . מלבד החנויות הגדושות קונים החל מהשעה 10 בבוקר, ומציעות כבד אווז, תבלינים, מפות, כלי בית  ושאר מוצרים ייחודיים לאזור.התנועה ברחובות צפופה כאשר במרחקים ספורים זה מזה עומדים אומני רחוב חלקם "פסלי אדם" היוצרים אתכם קשר באמצעות פנטומימה.

בתי מלון בסרלה
Hôtel Montaigne

2 PLace Pasteur

24200 SARLAT

Téléphone : 05.53.31.93.88

Fax : 05.53.31.99.71

contact@hotelmontaigne.fr

Arcantis Hotel Montaigne   

Place Pasteur

24200 Sarlat La Caneda, France

Tél: 33 5 53 31 93 88


 

סנט רמי  Saint-Rémy-de-Provence

סנט רמי דה פרובנס היא עיירה קטנה בפרובנס ובה כ-10,000 תושבים. בעיירה נשתמרו היטב רחובות עתיקים,סימטאות צרות הסוגרות על גני פרי וצמחי תבלין; עצי דולב עתירי צמרת, מזרקות אבן בככרות. בעיירה זו אושפז ואן גוך במאי 1889 כשנה לפני מותו.

ככר הרפובליקה משנה פניה בימי רביעי. דוכנים ובהם גבינות, יינות, ציורים, צמחים וצמחי תיבול.

תמצאו כאן בתי מלון רבים. העיירה משמשת כמרכז ליציאה לטיולים בפרובנס ובהחלט אפשר לנצל את השהות בה לטיולי כוכב.

 

פּוֹן דִי גַאר Pont du Gard

פון די גאר הוא חלק מאמת מים (אקוודוקט) רומית הנמצא בפרובנס, והנראה כגשר העובר מעל ערוץ נהר הגארדון. אורכו 275 מטר וגובהו 49 מטר. זוהי אמת המים הרומית הגבוהה ביותר המוכרת כיום. ולפני מספר שנים הוכרז כאתר מורשת עולמית.זוהי אחת האטרקציות הראשונות במעלה למבקרים בפרובנס.

מוביל המים (האקוודוקט) הוא דוגמא מובהקת לארכיטקטורה רומית שיסודותיה הונחו בידי ויטרוביוס.הבנייה המסיבית שאתם רואים כאן נעשתה ללא שימוש במלט. חלק מהאבנים בהם השתמשו לבנייה שוקלות יותר מששה טון והן הובאו לכאן ללא ציוד הנדסי מודרני. המים שזרמו באמה הובאו ממרחק של 50 ק"מ מכאן.עם שקיעתה של האימפריה הרומית הפכה אמת המים לבלתי שמישה ומאז המאה הרביעית היא מוזנחת.
תמונה נוספת של אקוודוקט  (אמת מים ) באירופה ראו ספרד 2010

 

קַאהור  Cahors

קאהור היא עיירה קטנה בדרום צרפת בחבל לוט ובה מתגוררים כ-20,000 תושבים. ראשיתה כעיר קלטית ואחר כך רומית. לשיא פריחתה הגיעה במאה השלוש עשרה על רקע עסקי בנקאות.העיר מפורסמת גם בשל היין המיוחד שלה המכונה היין השחור.

העיר הוקמה בחלק הפנימי של "הטבעת" שנוצרה בשל עקול הנהר וכך זכתה להגנה מירבית בימי הביניים. מיקומה האיסטרטגי היה בעוכריה במלחמת "מאה השנים" (1337-1453) שכזכור,הייתה בין הצרפתים לאנגלים והעיר הושמה במצור. גם בתקופת מלחמות הדת במאה ה-16 בצרפת לא שפר חלקה של העיר.  

אין ספק, שגולת הכותרת של הביקור בעיר הוא הגשר הנטוי מעל נהר לוט, גשר ולנטרה. בניית הגשר החלה ב-1308 והסתיימה רק 70 שנה מאוחר יותר.

 בתי מלון בקאהור
DELTOUR HÔTEL
Regourd Sud
46000 Cahors
Tél : 05 65 30 93 68
Fax : 05 65 30 37 11
Mail hoteldeltourcahors@wanadoo.fr


קאמארג -Camargue  


קאמארג הוא חבל ארץ ביצתי בדרום צרפת המשתרע בין שני זרועות הדלתה של נהר הרון והים התיכון.

שטחו 930 קמ"ר. זוהי הדלתה הגדולה ביותר באירופה.היא עשירה בלגונות רבות; הגדולה שבהן שטחה מעל 65 קמ"ר. הלגונות רדודות ומנוצלות לצרכי גידול אורז ודגה.שפע המים והדגים  מושך לכאן להקות של פלמינגו ולמעלה משלוש מאות סוגי צפורים.כרי הדשא הרחבים מנוצלים כשטחי מרעה לכבשים ובקר.גידול פרים המיועדים למלחמות הפרים בספרד.

במקומות רבים ניתן לראות סוסי פרא לבנים שועטים באין מפריע. לאורך הדרכים פזורות חוות בוקרים רבות המציעות רכיבה בשמורה.

 

קסיס  Cassis

קסיס היא עיירה תיירותית בפרובנס ובה כ-8,000 תושבים.שוכנת כ- 20 ק"מ ממזרח למרסיי למרגלות צוקים מיוערים היוצרים נמל יאכטות ומפרצונים רבים אליהם מגיעות סירות ובהם מטיילים רומנטים המתערטלים חיש קל מבגדיהם. בחודשי  הקיץ גם החוף הראשי של העיירה מקבל גוון דומה...

המקום הומה גם בשעות הערב כאשר בתי הקפה והמסעדות הרבות מעוטרים באורות צבעוניים מתחרות האחת בשנייה בנגנים העליזים ותאורה מיוחדת.

לראשונה התיישבו כאן הליגורים.אין עדויות על התיישבות יוונית. חפירות ארכיאולוגיות שהיו כאן מאשרות כי בתקופה הרומית היה כאן מסחר  ימי ער עם ערים בים התיכון כולל המזרח התיכון. המקום הפך ליעד תיירותי כבר במאה ה-19. בחודשי יולי אוגוסט לא תוכלו למצוא כאן מקום לינה אם לא הזמנתם חדר מראש.

 בתי מלון בקסיס
Le Provencal
7, avenue Victor Hugo - 13260 CASSIS
Tél. : 04 42 01 72 13 - Fax : 04 42 01 39 58 -
E.mail : le-provencal@aliceadsl.fr

 

קורד סיר סייל  Cordes sur Ciel

קורד סיר סייל הוא ישוב בדרום צרפת בחבל טארן ומתגוררים בו קצת פחות מאלף איש.הישוב הוקם בשנת 1222 במצוותו של הרוזן של טולוז.אם תגיעו לכאן בשעות הבוקר, במזג אוויר חורפי ומעונן תתגלה לכם העיר כאילו היא שטה בין העננים.וזה בדיוק משמעות שמה.

המקום הפך להיות יעד תיירותי בזכות התיישבותם של אומנים ובעלי מלאכה שהשכילו לשמר את המבנים מתקופת ימי הביניים.

העלייה לכאן היא תלולה. ניתן להגיע לפסגה עם מכונית, אך קחו בחשבון את השיפועים הקשים.במקומות רבים תסעו בהילוך ראשון. הנוף בפסגה מקסים.

למי שלא אצה הדרך,מומלץ להשאיר את המכונית למרגלות העיירה ולטפס ברגל וכך להתרשם מהרחובות העתיקים.

 

קַרפַּנטְרַה  Carpentras 

קרפנטרה היא עיר עתיקה הנמצאת במחוז ווקלוז שבדרום צרפת ובה 26,000 תושבים. ראשיתה כעיר מסחר יוונית. העיר התפרסמה בזכות שוק פטריות הכמהין הנערך כאן בימי ששי בחודשי החורף.

בשפות ההינדו-אירופאיות העתיקות משמעות המילה car  הוא סלע.

בעיר נמצא בית הכנסת העתיק ביותר בצרפת ואשר נבנה לראשונה בשנת 1367.חזיתו החיצונית של בית הכנסת אינה מרשימה.אך תוכו אינו כברו.בקיר הצפוני ומשני צידי ארון הקודש נמצאת עזרת הנשים. הבימה המוגבהת נמצאת במרכז מול ארון הקודש.בית הכנסת מעוטר ומקושט בשטיחים רבים. במרתף הבניין בחדרון צר אפו את המצות לפסח.במפלס תחתון יותר נמצא מקווה הטהרה.

 

קַרקַסון Carcassonne

קרקסון היא עיר מבוצרת הנמצאת בחבל לנגדוק-רוסיון שבדרום צרפת ובה כ-44,000 תושבים.העיר נמצאת על הציר המוביל מהים התיכון לאוקיינוס האטלנטי.

בעיר נמצאו עדויות להתיישבות כבר באלף הרביעי לפני הספירה.ביצורים נבנו כאן על ידי הרומאים כבר במאה הרביעית שלא עמדו בפני הפלישה הוויזגותית ב-453 .הביצורים שאנו רואים כאן עיקרם מהמאה ה-11.

העיר כמובן, הוכרה כאתר מורשת עולמית. למי שהעיר מתגלית לראשונה, המראה פשוט מרהיב. העיר ניראית כאילו לקוחה מאגדות ילדים. אל תוותרו על סיור לאורך החומות.וכמובן ההליכה ברחובות העיר (אין כניסה למכוניות) היא חוויה מיוחדת במינה. הרגשה של מסע לתוך הזמן.

 בתי מלון בקרקסון
Citéa Carcassonne La Barbacane

Route de Saint-Hilaire

11000 Carcassonne - France

Tel. +33 4 68 77 27 00

Fax. +33 4 68 77 27 01

carcassonne.barbacane@citea.com

 

Brit Hotel Carcassonne

Le Bosquet

Av. du Général Leclerc

Rond Point de l'Europe

11000 CARCASSONNE

Tél.: 04.68.72.78.78

Fax : 04.68.72.78.79

bosquet-carcassonne@brithotel.fr

 


 

רודז   Rodez

רודז היא עיר קטנה בדרום צרפת במחוז אווירון ובה 23,700 תושבים. העיר נבנתה על ידי הקלטים במאה החמישית לפני הספירה. הרומאים ביצרו את העיר.לאחר נפילת האימפרייה הרומית העיר נפלה לידי הוויזגותים, הפרנקים, הערבים ורוזנים שונים. במלחמת מאה השים הייתה בידי האנגלים.

המבנה החשוב של העיר הוא הקתדרלה שלה ששווה ביקור.

בתי מלון ברודז 
DELTOUR HOTEL

Lotissement Saint-Félix

Avenue de la Gineste

12000 RODEZ

Tél. 05 65 71 22 11

Fax 05 65 71 22 19

Mail : hoteldeltourrodez@wanadoo.fr

שעות פתיחה

מוזיאון שמפליון  Musée Champollion

בחודשי יולי אוגוסט פתוח כל יום מ-10:30 – 18:00

בימי שני בחודשי אפריל, מאי, יוני וספטמבר סגור.

ביתר הימים  10:30 – 12:30  ו- 14:00 -18:00  

בחודשים אוקטובר –מרס סגור בימי שני.

ביתר הימים פתוח רק בשעות אחה"צ 14:00 – 17:30

כאשר יש ביקורי תלמידים המוזיאון סגור.מומלץ לבדוק בטלפון 08 31 50 65 05

או במייל  musee@ville-figeac.fr


 

רוקמדור   Rocamadour

רוקמדור הוא ישוב מימי הביניים בדרום צרפת בחבל לוט ובו מתגוררים כשש מאות איש.רוקמדור  נמצאת על מפת התיירות בזכות יופיו של הישוב הבנוי על מצוק מעל יובל של נהר הדורדון, ובשל קדושתו הדתית לנוצרים.

ראשיתו של הישוב כאן כמנזר שהוקם כאן בימי הביניים על הציר היורד מצפון צרפת לדרומה ובה התנהלה דרך המסחר הראשית.

במאה ה-12 נתגלתה כאן גוויה שמורה היטב שמרגע שגילו אותה התרחשו ניסים. מעשה הנס מיוחסים לבתולה מריה ולכן היווה מוקד משיכה לצליינים וביניהם מלכים ורוזנים.

העיירה בנוייה בשלושה מפלסים. המפלס העליון ובו שרידי מבצר מימי הביניים.

במפלס השני נמצאים מבני דת. במפלס התחתון נמצאת העיר שהיא רחוב קטן ובו בתי קפה,חנויות ומסעדות.למפלס השני ניתן להגיע באמצעות מעלית מהמפלס הראשון ולהמשיך בקרוניות למפלס העליון.

הכניסה לעיר מותרת להולכי רגל בלבד.בחודשי יולי אוגוסט החניון עמוס וצריך להחנות את המכונית הרחק בואדי. עצתי לכם: החנו את המכונית במפלס העליון רדו במדרגות ואחרי הביקור חזרו למכונית באמצעות המעלית.

 
שעות פתיחה

גופר דה פאדריאק   Gouffre de Padriac

בין 4   אפריל  ל-5 במאי              מ-09:30 – 17:00

בין 6 יולי ל-2 אוגוסט                   מ-09:30 – 18:00

בין 3 באוגוסט ל-30 באוגוסט         מ- 08:30 - 18:30

בין 31 אוגוסט ל-8 בנובמבר          מ-10:00 – 17:00

לתשומת לבכם הצטיידו בלבוש חם.

קר מאוד בפנים טמפרטורה קבועה של 130

בקיץ ההמתנה בתור ארוכה מאוד.

 

טלפון : 56 64 33 65 05

קישור לאתר של גופר דה פדריאק

http://www.gouffre-de-padirac.com


מידע חיוני
במקרה של תאונה חלילה, נפגעים מפונים לבית חולים ואינם יכולים לתקשר  בגלל מצבם הרפואי או בגלל קשיי שפה. שאו על גופכם כל מידע שאתם חושבים שעשוי לעזור לכם כמו רגישות לתרופות או מידע על ההיסטוריה הרפואית שלכם. רצוי להצטייד בהעתקי בדיקות דם, א.ק.ג וכ'. למי שנוטל תרופות באופן קבוע , לצלם על דף את כל שמות התרופות שאתם נוטלים באופן קבוע. את פוליסת הביטוח להחזיק תמיד על הגוף.

מספרי החירום

מטלפון קוי לסיוע רפואי - 12

למשטרה 17

מטלפון סלולרי 112

 תמונות -דוד נתנאל

הוסף תגובה

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
  

תגובות הגולשים

01. טיול מדהים לדרום צרפת ! / אביבה הופר (26/06/2012)