ינואר 2018
שלושה שבועות מלאים בהם התוודענו לתרבויות המרתקות של מרכז אמריקה:האולמקים,תרבות טאוטיווקאן,טולטקים, אצטקים ומעל הכל תרבות המאיה. טיילנו בשלוש מדינות: מקסיקו,גואטמלה ובליז. טפסנו על פירמידות במקסיקו ובגואטמלה, שטנו באוקיינוס האטלנטי,בנהרות באגמים ובתעלות. ראינו אינספור שווקים ססגוניים סיירנו בשוק של סן קריסטובל דה לאס קסאס בשוק הסיטונאי של אלמו לונגה בגואטמלה. נחשפנו לטקסים מיוחדים בכנסיית סן חואן צ'מולה בצ'יאפס וזכינו לחוות טקס שמאני בצ'יצ'יקסטננגו.קנחנו בביקור בפארק אשקרט בו ראינו את את המופע המרהיב "מקסיקו".
פברואר 2016
שלושה שבועות בהם התוודענו לתרבויות המרתקות של מרכז אמריקה. טיילנו בשלוש מדינות: מקסיקו,בליז. טפסנו על פירמידות, שטנו באוקיינוס האטלנטי,בנהרות באגמים ובתעלות. ראינו אינספור שווקים ססגוניים. נחשפנו לטקסים מיוחדים.
גואטמלה מתוארת כ"שוויץ של מרכז אמריקה". קביעה זו נכונה מבחינת הנופים, אך מבחינה כלכלית גואטמלה היא מדינה ענייה מאוד. גואטמלה היא המדינה המאוכלסת ביותר במרכז אמריקה אך יחד עם זאת התמ"ג בה הוא בערך מחצית מהממוצע באמריקה הלטינית והאיים הקריביים. הכלכלה נשלטת על ידי המגזר הפרטי וחלוקת ההכנסות בגואטמלה מאוד לא שוויונית. יותר ממחצית מהאוכלוסייה נמצאת מתחת לקו העוני הלאומי, ו -13% מהאוכלוסייה מתגוררים בתנאי עוני קיצוני. 73% מהילידים אשר מהווים יותר מ 40% מהאוכלוסייה, חיים בעוני. כמיליון ילדים מתחת לגיל 14 משולבים במעגל העבודה. תקבולי ההעברה של בני גואטמלה החיים בארה"ב הם המקור העיקרי להכנסות זרות...
פני השטח וחטיבות נוף
גואטמלה היא אחת מארבע מדינות מרכז אמריקה השוכנות לחופי שני האוקיינוסים;האוקיינוס השקט והאוקיינוס האטלנטי.חלק מגבולותיה הם גבולות טבעיים אך מרביתם הם קוים ישרים ששורטטו במפה באופן שרירותי.בגואטמלה נמצא הר הגעש הגבוה ביותר במרכז אמריקה.בגואטמלה נמצא רכס ההרים שאינו רכס געשי הגבוה ביותר במרכז אמריקה.גואטמלה היא ארץ הררית,מיוערת ובה נהרות ואגמים אך יחד עם זאת שטחי סוואנה ומעט אזורים צחיחים.