פברואר מרס 2018
שבועיים וחצי בהם התוודענו לתרבויות המרתקות של מרכז אמריקה. טיילנו בשלוש מדינות: מקסיקו,גואטמלה וקוסטה ריקה. טפסנו על פירמידות, שטנו באוקיינוס השקט,בקרבת האוקיינוס האטלנטי,בנהרות באגמים ובתעלות. ראינו אינספור שווקים ססגוניים. נחשפנו לטקסים מיוחדים והתחככנו באוכלוסייה המקומית החביבה.
ינואר 2018
שלושה שבועות מלאים בהם התוודענו לתרבויות המרתקות של מרכז אמריקה:האולמקים,תרבות טאוטיווקאן,טולטקים, אצטקים ומעל הכל תרבות המאיה. טיילנו בשלוש מדינות: מקסיקו,גואטמלה ובליז. טפסנו על פירמידות במקסיקו ובגואטמלה, שטנו באוקיינוס האטלנטי,בנהרות באגמים ובתעלות. ראינו אינספור שווקים ססגוניים סיירנו בשוק של סן קריסטובל דה לאס קסאס בשוק הסיטונאי של אלמו לונגה בגואטמלה. נחשפנו לטקסים מיוחדים בכנסיית סן חואן צ'מולה בצ'יאפס וזכינו לחוות טקס שמאני בצ'יצ'יקסטננגו.קנחנו בביקור בפארק אשקרט בו ראינו את את המופע המרהיב "מקסיקו".
נובמבר 2016
שבועיים וחצי בהם התוודענו לתרבויות המרתקות של מרכז אמריקה. טיילנו בשלוש מדינות: מקסיקו,גואטמלה וקוסטה ריקה. טפסנו על פירמידות, שטנו באוקיינוס השקט,טיילנו בחוף הקריבי,בנהרות באגמים ובתעלות. ראינו אינספור שווקים ססגוניים. נחשפנו לטקסים מיוחדים והתחככנו באוכלוסייה המקומית החביבה.
פברואר 2016
שלושה שבועות בהם התוודענו לתרבויות המרתקות של מרכז אמריקה. טיילנו בשלוש מדינות: מקסיקו,בליז. טפסנו על פירמידות, שטנו באוקיינוס האטלנטי,בנהרות באגמים ובתעלות. ראינו אינספור שווקים ססגוניים. נחשפנו לטקסים מיוחדים.
ינואר 2015
שבועיים וחצי בהם התוודענו לתרבויות המרתקות של מרכז אמריקה. טיילנו בשלוש מדינות: מקסיקו,גואטמלה וקוסטה ריקה. טפסנו על פירמידות, שטנו באוקיינוס השקט,בקרבת האוקיינוס האטלנטי,בנהרות באגמים ובתעלות. ראינו אינספור שווקים ססגוניים. נחשפנו לטקסים מיוחדים והתחככנו באוכלוסייה המקומית החביבה.
שש עשר ימים נפלאים בהם טיילנו בסלבדור,הונדורס,מקסיקו וגווטמאלה.טיילנו ביערות גשם ושטנו באגמים בנהרות. ראינו תנינים,איגוונות,קופים, נשרים ובעלי כנף אחרים.בקרנו באתרי המאיה המרשימים בקופאן,בונמפאק,קירוגואה,טיקל ופאלנקה.התרשמנו מהשווקים התוססים של סן כריסטובל דה לאס קסאס,צ'יצ'יקסטננגו,אלמולונגה וסן דייגו דה אטיטלן וחזרנו עמוסי חוויות ומזכרות לרוב מחבל ארץ קסום זה.
2013
טלי פז שבועיים וחצי של טיול במקסיקו,גואטמלה וקוסטה ריקה. בהם ראינו מראות נוף נפלאים והתפעמנו מתרבויות עתיקות. טפסנו על הפירמידות בטאוטיווקאן ושטנו בסירות המיוחדות בסוצ'ימילקו לצלילי תזמורות המריאצ'י. בקרנו במוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו סיטי ויצאנו לככר גריבלידי בה תזמורת מריאצ'י שרה לכבודנו "גוודלחרה".ראינו את הוילות בלה לומס והתפעלנו מציורי הקיר של דייגו ריברה. נסענו ברוטה מאיה ובקרנו בפאלנקה.ראינו את המפלים הכחולים ב"אגוה אסול" והמשכנו לסן קריסטובל דה לאס קסאס כדי ללמוד על תרופות עממיות במוזיאון המאיה.טיילנו בשוק המרשים של העיר ויצאנו לנהר הגריחאלווה לשייט בקניון הסומידרו.התחפשנו..
גיאוגרפיה של מקסיקו
אקלימה של מקסיקו מגוון. בכמחצית משטחה של מקסיקו שורר אקלים יבש ערבתי ומדברי. ומאידך פסגות רבות של הרים מכוסות בשלג עולמים. ברבע משטחה של המדינה שורר אקלים ממוזג וברבע אחר שורר אקלים טרופי. חופיה המזרחיים של מקסיקו חשופות לרוחות הרסניות הגורמות לנזקים רבים.
כלכלת מקסיקו היא כלכלה חופשית.זוהי הכלכלה השנייה בגודלה באמריקה הלטינית אחרי ברזיל והרביעית בגודלה באמריקות אחרי ארה"ב, ברזיל וקנדה. על אף משברים בינלאומיים, שנות הלאמה, אי יציבות פוליטית ושחיתות מתמשכת הצליחה מקסיקו להתאושש ולבנות מערכת כלכלית יציבה ולצמצם את מימדי העוני.
פני השטח וחטיבות נוף
מקסיקו היא המדינה הדרומית ביותר באמריקה הצפונית. נמצאת בתווך בין ארה"ב מצפון ובגווטמלה ובליז בדרום, ובין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט.מדינה ובה פסגות מושלגות עד ומדבריות צחיחים.יחד עם זאת, מקסיקו מצטיינת בחופי זהב חוליים ומפורצים שטופי שמש כל השנה. המדינה המתויירת ביותר באמריקה הלטינית והשמינית בעולם במספר התיירים;כמעט 22 מיליון תיירים בשנה.