גיאוגרפיה של ארה"ב
אקלים ארה"ב רבגוני. בארה"ב יש אזורים קפואים ומושלגים במשך חודשים ולעומתם אזורים צחיחים ולוהטים.בתווך שורר גם אקלים ים תיכוני,ערבתי וטרופי. ארה"ב חשופה לסופות טרופיות וסופות קרות המשבשות את החיים וגורמות לנזקים רבים.מדוע? ברשימה זו נלמד על הגורמים המשפיעים על אקלים ארה"ב ונכיר את אזורי האקלים המגוונים של ארה"ב.
גיאוגרפיה של מקסיקו
אקלימה של מקסיקו מגוון. בכמחצית משטחה של מקסיקו שורר אקלים יבש ערבתי ומדברי. ומאידך פסגות רבות של הרים מכוסות בשלג עולמים. ברבע משטחה של המדינה שורר אקלים ממוזג וברבע אחר שורר אקלים טרופי. חופיה המזרחיים של מקסיקו חשופות לרוחות הרסניות הגורמות לנזקים רבים.
הוריקן, טייפון, ציקלון,טורנדו ובליזרד
עוצמתו של הטבע באה לידי ביטוי גם כשהוא סוער.רוחות עזות המנשבות בעוצמה אדירה פוגעות בכל הנקרה בדרכן. עוקרות עצים, מעיפות צריפים,סירות ומכוניות ומטלטלות אותם כאילו היו עשויים מנייר.הים גם הוא משתתף בחגיגה. גלי הים שוצפים בקצף ומציפים שטחים רבים סוחפים בזרימתם מכוניות,סירות ומכל הבא ליד.בלא מעט מקרים מסתיימים אירועים סוערים אלו בקורבנות אדם.לעיתים, רוחות קרות הבאות מהקוטב מחוללות סופות שלגים עזות המשתקות את החיים לימים שלמים. הוריקן,טייפון,טורנדו ובליזרד הם מושגים המוכרים לנו ולא תמיד אנו מבדילים ביניהם. ברשימה זו נכיר את הרוחות השונות ואת הנזקים שהן גורמות.