גיאוגרפיה של ארה"ב
אקלים ארה"ב רבגוני. בארה"ב יש אזורים קפואים ומושלגים במשך חודשים ולעומתם אזורים צחיחים ולוהטים.בתווך שורר גם אקלים ים תיכוני,ערבתי וטרופי. ארה"ב חשופה לסופות טרופיות וסופות קרות המשבשות את החיים וגורמות לנזקים רבים.מדוע? ברשימה זו נלמד על הגורמים המשפיעים על אקלים ארה"ב ונכיר את אזורי האקלים המגוונים של ארה"ב.
השורשים הישראלים של המורמונים
כ-14 מליון מורמונים חיים ברחבי העולם. כמעט מחצית מהם בארה"ב.המורמונים קוראים לעצמם "הכנסייה של ישו המשיח של קדושי אחרית הימים". יחד עם זאת, המבקר ביוטה בארה"ב מופתע לראות שמקומות רבים נקראים בשמות בעלי קשר לארץ ישראל. במקדשים מורמוניים מוצגות דמויות מההיסטוריה של עם ישראל. משה ואהרון,לוחות הברית ותבליט של המקדש בירושלים. מי הם המורמונים? מה הם השורשים הישראלים של המורמונים? מה הקשר של המורמונים לירושלים? מה הקשר בין המורמונים לאינדיאנים? מה הם עיקרי האמונה המורמונית? על כל אלה ועוד ברשומה זו.
מיקום: ארה"ב / נצרות
טיולים במכונית למטייל העצמאי בארה"ב
חודש ימים באחד האזורים היפים של ארה"ב.נופי מדבר מדהימים ביופיים,רכסי הרים מושלגים,גייזרים,נחלים,אגמים ומפלים מרהיבים.הפארקים המפורסמים של ארה"ב:הגרנד קניון,ברייס קניון,פארק ציון,המונמנט וואלי,ארצ'ס קניון,יוסמיטי פארק,יילוסטון פארק,לאס ווגאס,סלט לייק סיטי,סן פרנציסקו,מונטריי,כרמל,הוליבוד, לוס אנג'לס
טיולים במכונית למטייל העצמאי בארה"ב
קהל המטרה של טיול זה הוא חובבי טבע.בתוך פרק זמן קצר של שבוע עד 10 ימים תוכלו להינות מנופי המדבר היפים ביותר בעולם.הגרנד קניון,ברייס קניון והמונמנט וואלי.המסלול ברשומה זו הוא קטע ממסלול טיול גדול יותר במערב ארה"ב המופיע ברשומה נפרדת באתר.,אפשר לצאת למסלול זה ולנצל את הדילים המיועדים בעיקרם למהמרים והמציעים טיסה עם מלון בלאס וגאס בכ-1,100$ .אפשר ללון לילה אחד בלאס ווגאס ולצאת לטיול כפי שמוצע להלן. אפשר כמובן למצוא טיסות באינטרנט או אצל הסוכנים בסדר גודל של כ-1,000 $.
גיאוגרפיה של ארה"ב
החקלאות האמריקאית עברה כברת דרך ארוכה. המתיישבים החדשים שהגיעו מאירופה לארה"ב הביאו עמם שיטות,בהמות וצמחייה מהעולם הישן ואלה עשו שמות בעולם הצומח בארה"ב.רעיית יתר וחריש עם שוורים פגעו בקרקעות והחישו תהליכי מדבור. רק ההתפשטות מערבה יצרה תנאים חדשים ויצרה דפוסי גידול הקיימים עד היום. החקלאות עברה לגידול ברצועות.חגורת התירס,חגורת הכותנה ועוד. לאחר מלחמת האזרחים הוכנסו שיטות טכנולוגיות והחקלאות פרצה קדימה ועל אף קשיים במאה ה-20 הפכה להיות החקלאות המתקדמת ביותר בעולם.
גיאוגרפיה של ארה"ב
החקלאות היא ענף ייצור כלכלי חשוב בארה"ב.על אף העובדה שרק 1.2% מתושבי ארה"ב עוסקים בחקלאות, ארה"ב היא אחת מיצואניות המזון הגדולות בעולם. ארה"ב הייתה אחת המדינות הראשונות בעולם שרתמה את המדע והטכנולוגיה כדי לשפר את התנובה החקלאית. ברשומה זו סקירה מקיפה של מכלול הגידולים החקלאיים בארה"ב ; גידולי שדה וייצור מזונות מהחי; סוגי הקרקעות בארה"ב ומפעלי ההשקייה ; טפוסי המשקים.
הוריקן, טייפון, ציקלון,טורנדו ובליזרד
עוצמתו של הטבע באה לידי ביטוי גם כשהוא סוער.רוחות עזות המנשבות בעוצמה אדירה פוגעות בכל הנקרה בדרכן. עוקרות עצים, מעיפות צריפים,סירות ומכוניות ומטלטלות אותם כאילו היו עשויים מנייר.הים גם הוא משתתף בחגיגה. גלי הים שוצפים בקצף ומציפים שטחים רבים סוחפים בזרימתם מכוניות,סירות ומכל הבא ליד.בלא מעט מקרים מסתיימים אירועים סוערים אלו בקורבנות אדם.לעיתים, רוחות קרות הבאות מהקוטב מחוללות סופות שלגים עזות המשתקות את החיים לימים שלמים. הוריקן,טייפון,טורנדו ובליזרד הם מושגים המוכרים לנו ולא תמיד אנו מבדילים ביניהם. ברשימה זו נכיר את הרוחות השונות ואת הנזקים שהן גורמות.
גיאוגרפיה של ארה"ב
הנהרות בארה"ב הם משאב טבע חשוב מאין כמוהו. אפיקי הנהרות משמשים לתעבורה ימית זולה של נוסעים ומטען. מי הנהרות משמשים לשתייה ולחקלאות. מי הנהרות עשירים בדגה. הנהרות מספקים אנרגיה הידרואלקטרית ובכך מסייעים לשמור על איכות הסביבה. הנהרות משמשים לקיום תחרויות ספורט ומהווים יעדים תיירותיים.
גיאוגרפיה של ארה"ב
ארה"ב היא המעצמה החזקה ביותר בעולם מבחינה צבאית,כלכלית ופוליטית.כל "עיטוש" כלכלי או פוליטי בארה"ב משפיע על כל העולם. הרשומה הנוכחית,המבנה הפיזיוגרפי של ארה"ב היא פרק ראשון בגיאוגרפיה של ארה"ב.במהלך התקופה הקרובה יועלו לאתר פרקים, פרקים בגיאוגרפיה של ארה"ב ובהם יוצגו כל הגורמים הפיסיים והאנושיים שהצעידו את ארה"ב לפסגת העולם,והפכו אותה למוקד חיקוי של הצלחה.
Niagara falls
מפלי הניאגרה הם המפלים המוכרים ביותר בעולם מאז המאה ה-19. 15 מיליון תיירים מבקרים במקום מידי שנה. המפלים נמצאים באמריקה הצפונית, בצפון מזרח ארה"ב על הגבול בין מדינת ניו-יורק עם קנדה.המפלים נמצאים בגובה 236 מ' מעל פני הים והם נופלים כ-52 מ'.בקור במפלים נכלל כמעט בכל הטיולים בחוף המזרחי של ארה"ב.לנוחיותכם יש פירוט של אפשרויות ההגעה למפלים.