שמונה ימים בהם התוודענו לנופיה הקסומים של לומברדיה וליגוריה בצפון איטליה.טיילנו בגנואה שהייתה עיר מדינה איטלקית וחלשה על המסחר בים התיכון ובה נולד קולומבוס.המשכנו לאורך הריביירה האיטלקית ללינה בסן סטפנו בקרבת סן רמו.המשכנו לגראס בירת הבשמים של פרובאנס והתרשמנו מהעוצמה של ערוץ הורדון. התרשמנו מהאקוודוט הגדול ביותר בצרפת,הפון די גאר אמת המים הרומית הבנוייה לתפארת. בקרנו בכנסיית סן טרופים שבארל ובתיאטרון הרומי. טיילנו בשדרות מירבאו השדרה המרכזית של אקס אן פרובאנס.ראינו את פסלו פול סזאן בככר הרוטונדה ואת בית העירייה של העיר.ראינו את גשר בנזה על נהר הרון ואת ארמון האפיפיורים באביניון ובקרנו בבית הכנסת..
עיירת גבול בריביירה האיטלקית בקרבת סן רמו וקאן.התפרסמה במאה ה-19 כמקום נופש של האצולה האנגלית. התפרסמה בעקבות פרסום הרומן "ד"ר אנטוניו" בשפה האנגלית ושלושת הסרטים שנעשו בעקבות פרסום הספר.
קו הרקיע הנפרש לעיני המגיעים לטוסקנה מאופיין בנוף כרמים המעטרים את הגבעות כמו שמלה ירוקה. ולפתע,כמו באגדת ילדים, מזדקרים מבין הגפנים מגדלים עתיקים.זוהי סן ג'מיניאנו היפהפיה המאגדת בתוכה את יופיין של לה בו דה פרובנס, קורד סיר סייל ורוקמדור גם יחד. עיר עתיקה מימי הביניים היושבת על ציר הדרך הרומאי העתיק ויה פרנצ'ינינה ושהתפרסמה בזכות מגדליה אך גם בזכות היין הלבן המשובח שלה.עיר שהוכרה על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. אחרי שתבקרו בה תבינו מדוע.
האגם הגדול ביותר והחשוב באיטליה במחצית הדרך בין ונציה למילאנו,מרוחק רק 25 ק"מ מורונה.מיליוני תיירים פוקדים את האגם וסביבתו מידי שנה.הפעילות התיירותית מגוונת.סקי בחורף ובאביב, מפרשיות שייט,מצנחי רחיפה טרקים בהרים,רכיבה על סוסים,מעיינות מים חמים, דייג ושחייה. בסביבות האגם אלפי מסעדות,בתי מלון,חדרי אירוח וחניוני קראוונים.
עיר נמל בצפון מזרח איטליה על גבול סלובניה.בקרבתה נמצאת מערת הנטיפים הגדולה ביותר בעולם הגרוטה ג'יאנטה.