מסע אל נפלאות מרוקו, הרי האטלס הגבוהים, דיונות החול של הסהרה, הסמטאות והשווקים של הערים המלכותיות. מסע במרוקו מאפשר הצצה מרתקת אל התושבים בערים ובכפרים הברברים , ומפגש עם נופים מדהימים של הרים ירוקים , ואדיות קסומים ומרחבי דיונות חול אינסופיים.
" העט שלך כותב ערבית !!! "
מרוקו היא ארץ מיוחדת במינה מכל בחינה.יש בה מגוון עצום של דברים לעשות ולראות. 30 אחוז מהאוכלוסיה המקומית הם ברברים, האוכלוסיה הקדומה של מרוקו, ו-70 האחוזים הנותרים הם ערבים-סונים שהגיעו למרוקו במאה השביעית.
למרגלות הרי הריף שבצפון מרוקו שוכנת ואזאן עיר שהתפרסמה בקרב המוסלמים במרוקו בזכות קברו של מולאי עבדאללה אל שריף. מבחינת המוסלמים, בקור בקברו הוא ערובה להגעה לגן עדן.ואזן חשובה מאוד ליהודים. לא הרחק מואזן, באסז'ן, נמצא קברו של המקובל רבי עמרם בן דיוואן שסיפורי ניסים רבים קשורים לשמו. מידי שנה פוקדים את קברו עשרות אלפי מבקרים העורכים הילולה על קברו.
האתר הארכיאולוגי הרומאי היחיד והחשוב במרוקו הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו בשל חשיבות המקום ומתוך דאגה לשלמות המימצאים שנבזזו במשך הדורות ושימשו כחומרי גלם בבנייה מישנית פרטית וממלכתית.
על אם הדרך היורדת מהאטלס התיכון,בפרשת דרכים ובלב האזור חקלאי הגדול ביותר במרוקו נמצאת בני מלל.העיר משמשת כעיר מעבר לנוסעים בציר פס -מרקש או אזילאל -קזבלנקה.
רק שעה וחצי נסיעה ממרקש ומגיעים לאתר הסקי הגדול ביותר במרוקו.אתר הסקי של אוקיימדאן.שלגים יורדים כאן כבר בחודש נובמבר ויש שנים שיש שלג גם באמצע חודש מאי.אין להחמיץ ביקור גם שלא בעונת השלגים.
אינסוף דוכנים בשלל צבעים מבצבצים מתוך ים המבקרים הגודשים את הסימטאות הציוריות של פאס. קריאות התגרנים מתערבים בקולות החמרים האוחזים ברסן חמורם ובקושי רב מפלסים דרכם בין באי השוק.בתוך גומחות בקיר מכונסים בתוך עצמם יושבים רצענים, חייטים, סנדלרים ורבים אחרים.בעלי מקצוע שעברו מן העולם וכאן הם במלוא הדרם. לאורך קילומטרים רבים נמשך מצעד התצוגה המרהיב ומשאיר אותך פעור פה. בשר גמלים מוצג לראווה ולידו תרנגולים מכרכרות בלולים. בליל של ריחות התבלינים נישא באפך.
במורדות הדרומיים של האטלס הגבוה, דרומית מערבית לקניון הטודרה נמצא הקניון היפה ביותר במרוקו.פעולת הבלייה יצרה בסלע מראות נוף מדהימים.הטבע פיסל את הנוף כמו שאף בן אנוש אינו יכול.
במרחק של שעתיים וחצי נסיעה ממרקש בגבול בין האטלס הגבוה לאטלס התיכון נמצאים המפלים הגבוהים והיפים ביותר במרוקו.אחד הסמלים של מרוקו.מבקרים רבים מגיעים לכאן ונהנים מהמראה המרנין.בחודשי הקיץ מגיעות לכאן משפחות מרוקניות העורכות פיקניק בין הבוסתנים, מתענגים על רחצה בבריכות המפלים ולוגמים תה מנטה.
הצבור הישראלי נחשף לשם טודרה בשיר "אצלנו בכפר טודרא" של להקת הברירה הטבעית והצטייר כמקום קסום.הליכה בקניון הטודרה מותירה בך רושם עז של גדלות הטבע.המצוקים האדירים המתנשאים מעל לערוץ הקניוני של נחל טודרה הם מהיפים בעולם.
כמו פאטה מורגנה בלב המדבר כך טרודאנט. זוהי עיר קטנה ומקסימה המוקפת חומה מרשימה על אם הדרך בין אגדיר לווארזאזת.
על אם הדרך החוצה את האטלס הגבוה דרומה בדרך לראשידייה הוקמה תחנת משמר צרפתית.כיום היא משמשת כעיירת מעבר בדרך דרומה אך גם מרכז ליציאה לטיולים בסביבות מידלט.
במרחק של שעה וחצי נסיעה ממרקש בדרך לפסגה הגבוהה במרוקו נמצאת עיירה ברברית המהווה מרכז יציאה לטיולים בסביבה.בהליכה ברגל או רכובים על פרדות או נוסעים ברכבי שטח אפשר לצאת לטרקים בסביבה הקרובה.
מקנס (מכנאס) היא אחת מארבעת הערים האימפריאליות (ערי הבירה ההיסטוריות של מרוקו)שזכתה לתנופת בנייה בתקופת גדול שליטי מרוקו מולאי איסמעיל אשר התקנא בבן דורו לואי ה-14 וחיקה את מפעליו פיאר את מקנס עד כי כינו אותה "ורסאי של מרוקו".בעיר זו צמחה קהילה יהודית מפוארת שהעמידה דורות של רבנים חשובים.
שוויץ במרוקו.עיירת נופש וסקי הנמצאת במרחק שעה נסיעה מפס.טובלת ביער ארזים ואלונים,אגמים ומים לרוב.קופי מקוק מדלגים בין ענפי הארזים.
על אף הדימוי של מרוקו כארץ מדברית,נתברכה מרוקו בנהרות רבים.מרביתם נחלי אכזב.יחד עם זאת, יש במרוקו גם נהרות איתן שמימיהם שופעים במשך כל השנה.במרוקו למדו לנצל את שפיעת מי הנהרות והקימו סכרים רבים שמימיהם משממשים להשקיית השדות וכמי שתייה.
העיר האירופאית ביותר במרוקו.במשך כל ימי השנה גודשים את אגדיר מאות אלפי תיירים הבאים להינות משמש חופי ים מרהיבים,בארים ומסעדות.השפה הערבית כמעט ולא נשמעת ויש לך הרגשה שאתה נמצא בריביירה הצרפתית.
ארפוד העיר שבתיה אדומים שוכנת בפאתי מדבר סהרה ומשמשת כיעד ליציאה לטיולים במדבר בעיקר לדיונות המפורסמות של מרזוגה.
וארזאזת עיר במרוקו התיכונה על ספו של מדבר סהרה. התפתחה מתחנת משמר צרפתית לעיר מחוז חשובה. התפרסמה בעיקר בזכות עיר הסרטים המקיפה אותה ובה נעשו סרטים מפורסמים כמו אותלו,מלחמת הכוכבים,הפיתוי האחרון של ישו ועוד..
אחת הערים הציוריות ביותר במרוקו שוכנת למרגלות הרי הריף בצפון מערב מרוקו.סמטאות העיר הצבועות כחול והשווקים הססגונים מקנים לה נופך מיוחד.