ถนนข้าวสาร
רחוב קאווסאן- נקודת המפגש האולטימטיבית של כל התרמילאים הישראלים המגיעים לבנגקוק.בתי מלון זולים, פאבים ומסעדות גדושות בצעירים מכל רחבי העולם, המפגינים את עליצותם בשירה וברקודים המשלהבים גם את המבקרים. הרחוב הפך ליעד ביקור לתיירים המגיעים לכאן להתרשם מהאווירה ולקנות בדוכנים הזולים.
แม่น้ำโขง
נהר המקונג הגדול בנהרות מזרח אסיה והנהר העשירי באורכו בעולם.מקור חיים לכ-60 מיליון איש.במימיו דולפינים וקרפיונים באורך של למעלה משלושה מטרים ומשקל של 300 ק"ג!
แม่น้ำเจ้าพระยา
כרבע מאוכלוסיית תאילנד מתגוררת בסמוך לנהר הצ'אופרייה, הנהר הראשי בתאילנד.זהו אחד מסמליה המובהקים של העיר ומשמש כנתיב תחבורה חשוב גם כיום.
แม่สาย
מיי סאי עיירה הנמצאת במרחק של 62 ק"מ מצ'יאנג ראי על גבול בורמה ובה נקודת הגבול המרכזית בצפון תאילנד.בשל קרבתה לגבול הסיני שימשה במשך שנים רבות צנור להעברת סחורות מסין למערב כאשר הגבולות עם סין היו סגורים למערב.עד היום ניתן למצוא בשווקיה מוצרים וסחורות שאותם תתקשו למצוא ביתר השווקים בתאילנד.
דמננן סאדווק DAMNOEN SADUAK
במרחק של 109 ק"מ וכשעתיים נסיעה מבנגקוק, מגיעים אל השוק הצף. זהו אחד השווקים היותר צבעוניים בתאילנד. השוק הצף בדמנן סאדווק הוא חלק אינטגראלי בכל מסלול טיולים בבנגקוק ובסביבתה הקרובה.אלפי תיירים פוקדים מידי יום את השוק הצף ומתרשמים מעשרות הסירות בתעלות ובהן אכרים שהפכו לסוחרים המציעים את מרכולתם לתיירים.
עיר מחוז ממערב לבנגקוק נבנתה במלחמת העולם השנייה עם בניית הגשרים על נהר הקוואי. העיר שוכנת למרגלות ההרים ומציעה מיגוון אתרים בנוסף לגשר על נהר קוואי. תוכלו לבקר ב"מסילת המוות" ואף לנסוע ברכבת העוברת בקטע זה של המסילה. אפשר לבקר בשמורת טונגיאי נארסוואן וכן לראות את עץ הגשם הענק ולראות את הנזירה הצפה בפעולה. אפשר ללטף נמרים במקדש הנמרים ולקנח בטרק או בשחייה בשבעת מפלי ארוואן.
ดอยตุง
גני מיי פה לואנג הם הגנים היפים ביותר בתאילנד ואחד הגנים היפים ביותר בעולם נמצאים בצפון תאילנד בהר טונג (דוי טונג).צמחים ופרחים טרופיים הפורחים כל השנה יוצרים קליידוסקופ ססגוני ומרהיב כמו זה הנראה בתמונה.
מציאות ודמיון
מיליוני התיירים המגיעים לקנצ'נבורי מידי שנה לראות את הגשר על הנהר קוואי לא היו מגיעים לכאן, אילמלא הרומן של הסופר הצרפתי פייר בול והסרט עטור פרסי האוסקר של דייויד לין משנת 1957.
סונגקראן – אחד הפסטיבלים הצבעוניים ביותר בתאילנד ובשכנותיה. משאיות,טנדרים וכלי רכב אחרים עמוסים בפחי מים מבושמים נוסעים בכל מקום והיושבים בהם מתיזים מים על עוברים ושבים.
אחד משבטי ההרים העניים ביותר בתאילנד. בתי עץ במבו על קלונסאות וחזירים מהדסים בין הסמטאות.מקורם במונגוליה.מתפרנסים מחקלאות קיומית. מאמינים ברוחות ומקיימים טקסי פולחן אבות. בפסטיבל נדנדת אהבה הנערות מתנדנות ובוחרות בן זוג.. חוששים מהרוחות שבמים וממעטים להתרחץ.קשישים נטולי שיניים המעשנים באנגים.אנשי האקה הם בין המעטים בתאילנד שאצלם ידידו הטוב ביותר של האדם אינו אוכל שיירי ארוחה, הוא הארוחה.
משולש הזהב הוא אזור נרחב בדרום מזרח אסיה במשולש הגבולות של תאילנד ולאוס שהתפרסם בשל הסחר בסמים בסוף המאה ה-20 בעיקר בגין קון סא.במובן התיירותי של המילה זהו מפגש הגבולות בין תאילנד בורמה ולאוס בנהר המקונג ובמקום נקבעו שלטים המציינים זאת.
כשלושה רבעים מאוכלוסיית תאילנד הם ממוצא תאי.כ-95% מהתאים הם בודהיסטים.תאילנד מדינה של צעירים כמחצית מהאוכלוסייה מתחת לגיל 30.עם שמח.הקוד לשמחה הוא "סנוק".בכל חודש מתקיים פסטיבל אחר.
שיחון עברי תאילנדי למטיילים
מילים שימושיות בתאילנדית למטיילים בתאילנד שיועילו לכם בכל מקום.
ภูเก็ต
האי הגדול ביותר בתאילנד.כיום מחובר לחלק המרכזי של תאילנד בגשר.אחד מאתרי הנופש הפופולריים ביותר בתאילנד המושך מידי שנה מיליוני תיירים. האי זכה לפרסום רחב כאשר בקרבת האי באי טאפו נערכו צילומים של הסרט "האיש בעל אקדח הזהב" בכיכובו של שון קונרי כג'יממס בונד.באי יש שדה תעופה בינלאומי ותיירים רבים מגיעים מארצותיהם לפוקט באופן ישיר.
เมืองเชียงราย
צ'יאנג ראי היא עיר בצפון תאילנד בקרבת הגבולות עם בורמה ולאוס.מהווה מרכז לאזור משולש הזהב ולשבטי ההרים.
เชียงใหม่
צ'יאנג מאי בירת צפון תאילנד יעד פופולרי למיליוני תיירים בשנה הפוקדים את העיר וגודשים מידי לילה את השוק הססגוני שלה שדוכניו הצבעוניים משתרעים לאורך של למעלה מחמישה קילומטרים! העיר משמשת כמרכז לטיולים בצפון תאילנד :טרקים בהרים,ראפטינג בנחלים,שמורות טבע ועוד.
พัทยา
עיר נופש בתאילנד שבה משתלבים דוכני שווקים אינסופיים ובארים גדושים בנערות רבות הצמאות לשתות אלכוהול לרוויה בחברת תיירים זרים ולצאת אתם לבילוי.
กรุงเทพมหานคร
בנגקוק בירת תאילנד יעד אקזוטי למיליוני התיירים הפוקדים אותה מידי שנה מחפשים ומוצאים בה את קסמי המזרח.העיר נמצאת בצומת תחבורה אווירי ומשמשת כעיר מעבר לנוסעים לאוסטרליה,ניוזלנד,יפאן וארצות מזרח אסיה אחרות.העיר מציעה לתייר מקדשים יפים,שווקים ססגוניים,נערות יפות ומסג'ים מפנקים.
ראשיתה של תאילנד בממלכות קטנות ומפוצלות עד להתגבשות שתי ממלכות חזקות.תאילנד שארצות המערב מכנות אותה סיאם,בשונה משכנותיה,אינה נכבשת על ידי המערב והיא נותרת ארץ חופשית,עובדה הבאה לידי ביטוי בשמה -ארץ אנשי החופש.
ממלכת תאילנד היא ממלכה בדרום מזרח אסיה.במרבית המדינה שורר אקלים טרופי ובחלק אחר אקלים סובטרופי.על אף שקיימים בה מאפינים של מדינות מפותחות מרבית המדינה היא עדיין מדינת עולם שלישי.זוהי מדינה צעירה.כמחצית מהאוכלוסייה מתחת לגיל 30.