טיול 7 ימים במכונית למטייל העצמאי
חופים שטופי שמש...שדרות יפות מסעדות ובתי קפה..שווקים ססגוניים..נופים מרהיבים..תבלינים..פטריות כמהין..יקבים ויין משובח..מסעדות גורמה..ביצות..אגמים נחלים ודשאים מוריקים.סוסי פרא..רכיבה על סוסים ..מקור השראה לציירים..ואן גוך..טולוז לוטרק, מבנים עתיקים..טירות עתיקות..ארמונות..בית הכנסת העתיק ביותר בצרפת..פון די גאר האקווה דוקט היפה ביותר בצרפת..ערוצי נהרות וקניונים..היסטוריה עתיקה..הצעה למסלול במכונית.. שבוע בפרובנס ודרום צרפת למטייל העצמאי: אביניון • אורנג' • אייג מורט • אלבי • ארל • לה-בו דה פרובנס • מונפלייה • מרסיי • נים • סנט רמי • סרלה • פון די גאר • קאהור • קאמארג • קורד סיר סייל • קסיס..
טיול במכונית למטייל העצמאי
עמק הריין הוא אחד האיזורים היפים בגרמניה.גבעות ירוקות עטויות בעצי אלון ואשוח ושזורות בעיירות ציוריות. בעמק,זורם נהר הריין במלוא הדרו ועל שתי גדותיו עיירות וטירות כאילו לקוחות מספרי אגדות ילדים. להלן מוצע לכם מסלול טיול במכונית לאורך הריין אך גם בערים ובעיירות בגרמניה,לוקסמבורג וצרפת בקרבת עמק הריין. מסלול הטיול כולל את באדן באדן, בון,היידלברג, טרייר, טיבנגן ,לוכסמבורג,לורלי, פרייבורג, קובלנץ, קולמאר, קלן , רוטנבורג, שטוטגארט ושטרסבורג.
יוני 2015
שבוע ימים בו התוודענו לנופים הקסומים של חבל הדורדון.בקרנו במפעל המטוסים איירבס בטולוז וראינו כיצד מייצרים את מטוס הנוסעים הגדול ביותר בעולם.בקרנו ברוקפור והתוודענו לייצור גבינת הרוקפור המפורסמת.ראינו את גשר מיו - הגשר הגבוה ביותר בעולם.בקרנו בפיז'אק וראינו את אבן הרוזטה שבעזרתה פוצח כתב החרטומים המצרי.בקרנו באלבי במוזיאון טולוז לוטרק ובקתרלה של העיר- אחת היפות בעולם.בקרנו בכפר רוקאמדור היושב על מצוק.טפסנו למרומי מצודת קסטלאנו וראינו את נופו היפה של נהר הדורדון.בקרנו בעיר קאור וראינו את גשר ולנטרה המרשים.בקרנו בכפר סן סירק להפופי,אחד הכפרים היפים ביותר בצרפת.בקרנו במערת פש מרל וראינו ציורי..
סוכות 2015
עשרה ימים גדושים בהם התוודענו לנופים הקסומים של חבלי עמק הלואר בריטני ונורמנדי. בקרנו בטירות,מוזיאונים,קתדרלות, בגנים צבעוניים וברחובות מימי הביניים. ערכנו סיור מקיף בעמק הלואר בקרנו בטירת שאמבור ובטירת שנונסו.נסענו לאורך מפרץ מוריביאן ובקרנו בעיר ואן.סיירנו באתר המגליתי בקרנק והתרמנו מחופיו של חצי האי קיברון. סיירנו באורלאן,טור,רן וקאאן.טיילנו על חומות מצודת נאנט ועל חומות סן מאלו. בקרנו במוזיאון באייה בו מוצגת "רקמת מתילדה". בקרנו בעיירות החוף המפורסמות: דווויל,אונפלר,ודינר. טפסנו למרומי פאלז ד'אבל והעפלנו למנזר במונט סן מישל.בקרנו באזורי אתר הנחיתה ובאתר הלחימה המרשים פואנט דו הוק.בקרנו..
שבוע גדוש ומלא בו התוודענו לנופיה הקסומים של גרמניה,לוקסמבורג ושטרסבורג.בקרנו בקלן והמשכנו לבירה הקודמת של גרמניה -בון. שטנו בנהר הריין בנוף של כרמים,יערות וטירות.הגענו לקובלנץ ובה בקרנו בפינה הגרמנית- נקודת המפגש בין נהר המוזל והריין.נסענו לאורך נהר המוזל ובקרנו בקוכם,העיירה הציורית.המשכנו לברנקסטל ובה בקרנו ביקב עתיק.המשכנו לטרייר ובה ראינו את השער השחור ואת גני הארמון.חצינו את הגבול והגענו למלוננו בלוקסמבורג.אחרי סיור בוקר בלוקסמבורג המשכנו לשטרסבורג בצרפת ובה ראינו את הפרלמנט האירופי,צרפת הקטנה ,מדרחוב ים והקתדרלה. חצינו את הגבול הגרמני והגענו למלוננו בקרלסרוהה.למחרת נסענו לפרייבורג וממנה..
במהלך שבוע התוודענו לנופיה הקסומים של פרובאנס בדרום צרפת. בקרנו במרסיי בקרנו בקתדרלה הגדולה וראינו את בית העיריה והרובע העתיק. שטנו בים וראינו את הקלאנקים. טיילנו בשדרות מירבאו השדרה המרכזית של אקס אן פרובאנס.ראינו את פסלו פול סזאן בככר הרוטונדה ואת בית העירייה של העיר. בקרנו בארל בתיאטרון ובאמפיתיאטרון הרומי שבו התגוששו הלודרים. הלכנו על האקוודוט הגדול ביותר בצרפת,הפון די גאר אמת המים הרומית המרשימה.המשכנו לאוזס סיירנו בעיר העתיקה וראינו את ארמון הדוכסים הראשון של צרפת. ראינו את גשר בנזה על נהר הרון ואת ארמון האפיפיורים באביניון ואת בית הכנסת העתיק. טיילנו לאורך תעלות המים של איסלה סיר לה סורגה..
שמונה ימים בהם התוודענו לנופיה הקסומים של לומברדיה וליגוריה בצפון איטליה.טיילנו בגנואה שהייתה עיר מדינה איטלקית וחלשה על המסחר בים התיכון ובה נולד קולומבוס.המשכנו לאורך הריביירה האיטלקית ללינה בסן סטפנו בקרבת סן רמו.המשכנו לגראס בירת הבשמים של פרובאנס והתרשמנו מהעוצמה של ערוץ הורדון. התרשמנו מהאקוודוט הגדול ביותר בצרפת,הפון די גאר אמת המים הרומית הבנוייה לתפארת. בקרנו בכנסיית סן טרופים שבארל ובתיאטרון הרומי. טיילנו בשדרות מירבאו השדרה המרכזית של אקס אן פרובאנס.ראינו את פסלו פול סזאן בככר הרוטונדה ואת בית העירייה של העיר.ראינו את גשר בנזה על נהר הרון ואת ארמון האפיפיורים באביניון ובקרנו בבית הכנסת..
גראס היא לא רק בירת הבשמים בצרפת אלא של אירופה כולה.בגראס ובסביבותיה התפתחה תעשיית הבשמים כבר במאה ה-13 אך לא במתכונת המוכרת לנו כיום, אלא כדי להפיג את הריח הרע הנודף מעורות מעובדים.מוצרי העור המבושמים נמכרו למלכים ולבתי האצולה באירופה. שיווק בשמים בבקבוקים בהיקף נרחב החל באמצע המאה ה-19. בחודשי הקיץ ניתן לראות ולהריח שדות לבנדר ויסמין בסביבות העיר .בעיר תוכלו לבקר במוזיאונים שונים שיספרו לכם את סיפורה של תעשיית הבשמים וכמובן תוכלו לרכוש בשמים בחנויות מפעל.
העיירה אֶיז המשמרת, כנראה, את שמה של האלה המצרית איזיס,יושבת על מצוק באלפים המרטימים (האלפים הימיים) בדרום מזרח צרפת לא הרחק מניס ומהגבול עם איטליה.הנוף הנשקף ממרומי העיירה מרהיב ביופיו.נופה של העיירה שימש כהשראה לפילוסוף הגרמני פרידריך ניטשה כאשר התגורר בעיר כשנה ושקד על יצירתו :"כה אמר זרתוסטרא".
מיו היא עיירה קטנה בפרובינציית אווירון בחבל מידי פירנה שבדרום צרפת. העיר שימשה כמרכז לאספקת חומר לייצור כלי חרס בתקופת האימפרייה הרומית. העיר התפרסמה בזכות גשר מיו -הגשר הגבוה ביותר בעולם שעמודיו גבוהים אף ממגדל אייפל.
סן סירק להפופי הוא כפר קטן בפרובינציית לוט המשקיף על נהר לוט.הכפר חבר באגודת הכפרים היפים של צרפת. הדרך לכפר לאורך נהר לוט היא יפהפיה.הנוף הנשקף ממרומי הכפר הוא אחד היפים בצרפת.הכפר נמצא במרחק של כ-30 ק"מ מקאהור. זהו אתר חובה למבקרים בחבל ארץ זה.
ניס בירת הריביירה הצרפתית וחוף התכלת. העיר החמישית בגודלה בצרפת והעיר הצרפתית השנייה בגודלה לחופי הים התיכון.העיר מציעה לתיירים חוף מקסים,מבנים מפוארים,שווקים ומוזיאונים.העיר נמצאת בקרבת נסיכות מונאקו – רק 10 ק"מ ורק 30 ק"מ מהגבול האיטלקי.בקרבתה נמצאת גראס בירת הבשמים הצרפתית והיא קרובה לקניון ורדון.
במרחק של כשעתיים וחצי נסיעה מניס תוכלו להגיע להגיע לקניון הגדול ביותר באירופה –קניון הורדון. ניתן לצפות בנהר הזורם בתחתית הקניון אך גם ניתן לעשות ראפטינג ,לשוט בסירות קייקים ולטייל במסלולים לאורך הערוץ, בחלקם מיועדים למיטיבי לכת ולבעלי לב חזק.
אקס אן פרובאנס שימשה כבירת פרובאנס במאה ה-15. בעיר התגוררו סוחרים עשירים שבנו בה בנייני פאר. עצי דולב גדולים מצלים על רחובות העיר מרובי המזרקות והמעוטרים בפרחים.בקיץ נערכים כאן פסטיבלים בינלאומיים של שירה ומוסיקה.
אחת מגולות הכותרת של ביקור בווקלוז הוא פונטיין דה ווקלוז.המעיין הקארסטי הוא הגדול ביותר בצרפת והחמישי בגודלו בעולם.פונטיין דה ווקלוז הוא כפר קטן ובו 600 איש המשתרע משני צידיו של נהר הסורגה המנקז את מי המעיין.לאורך הנהר מסעדות וחנויות רבות.
בתי קפה ומסעדות נטויים על המים.סימטאות צרות ורחובות מימי הביניים. ששוקים תוססים והומי מבקרים.זו היא איסלה סיר לה סורגה שכונתה פעם האי של ונציה.עיירה מקסימה בווקלוז במרחק של 20 ק"מ מאביניון. מקום שאסור להחמיץ במהלך בקורכם בפרובאנס.
עבור רבים רוסיון הוא אחד הכפרים היפים של לוברון. רק 50 ק"מ מאביניון. בתי הכפר עוטים גוון אדמדם המשתרע על קשת רחבה צבעים בשעות היממה השונות. בואו לכפר ובקרו במשעול האוכרה העובר בעמק הענקים כדי לחוות חוויה ייחודית.המקום משמש גם אטרקציה לילדים.הכניסה לילדים מתחת לגיל 10 בחינם.
שבוע גדוש ומלא בו התוודענו לנופיה של לומברדיה וליגוריה בצפון איטליה.בקרנו בגנואה שהייתה עיר מדינה איטלקית וחלשה על המסחר בים התיכון ובה נולד קולומבוס.המשכנו לאורך הריביירה האיטלקית ללינה בבורדיגרה בה נפגשו מוסוליני ופרנקו.נסענו לגראס בירת הבשמים של פרובאנס והתרשמנו מערוץ הורדון.ראינו את ארמון האפיפיורים באביניון ואת גשר בנזה על נהר הרון ואת בית הכנסת העתיק.בקרנו בפונטיין דה ווקלוז המעיין הגדול ביותר בצרפת וראינו את החולות הצבעוניים של רוסיון.טיילנו לאורך תעלות המים של איסלה סיר לה סורגה –"ונציה הצרפתית".הלכנו על הפון די גאר אמת המים הרומית המרשימה ובקרנו בארל בה שמענו מיסה בקתדרלה והתפעלנו משירת..
בראשית המאה ה-19 צרפת הייתה בין המדינות המאוכלוסות באירופה.כושר הילודה בצרפת שלאחר מלחמת העולם הראשונה נפגע בשל ההרוגים הרבים.כדי להניע את גלגלי הכלכלה היה הכרח לפתוח את שערי צרפת בפני מהגרים.צרפת קלטה 3 מיליון מהגרים מיד לאחר המלחמה שתפסו את מקומם של ההרוגים והפצועים. באמצע המאה ה-20, פינוי אלג'יריה ועצמאות מרוקו הביאו לגל הגירה אדיר מצפון אפריקה.צרפת מתמודדת כיום עם מיליוני מהגרים צפון-אפריקאים,אזרחי צרפת המתעקשים לשמור על זהותם ואינם ממהרים להיטמע בחברה.
צרפת אחת הארצות המיושבות הראשונות באירופה הייתה מושבה רומאית וממנה יצאו שליטים שמשלו בכל אירופה.תרמה לעולם את שפתה ותרבותה העשירה אך בעיקר את המהפכה הצרפתית שהשפיעה על העולם כולו.נכבשה על ידי גרמניה במלחמת העולם השנייה אך צעדה עם המנצחים בראשות דה גול.כיום אחת המדינות החזקות והעשירות באיחוד האירופי.

 1 2 3   הצג הכל