חופיו הקסומים של האי פוקט בדרום מערב תאילנד הם יעד מבוקש למיליוני תיירים המבקרים מידי שנה בתאילנד. אולם רק מעטים מהתיירים המגיעים לאי, באים במיוחד לכבוד אירועי פסטיבל הצמחונים הנערכים בחודש אוקטובר. אין ספק כי השם "פסטיבל הצמחונים" עשוי להטעות במידת הססגוניות והרבגוניות של אירועי הפסטיבל. הסינים מכנים אותו "חג הקיסר התשיעי".
סקירה
אלו תנאים קיימים במדבר? כיצד התגבשו השבטים?כיצד הגיעו הבדווים לארץ ? עד לאן הרחיקו לנדוד? מהי ע'זווה? מהי קצידה? מהי סיבת הנדודים של שבטי הבדווים? מהו המבנה החברתי של הבדווים? מהו מעמדה החברתי של האישה? האם יש אחריות קולקטיבית? כיצד מסייעים לחלשים? מהי נקמת דם נקמת דם? מהי שפת הסימנים של הבדווים ? כיצד מוקיעים אדם הפועל כנגד הזרם? המערכת המשפטית אצל הבדווים.מה זה בישעה? על שאלות אלו ואחרות בסקירה שלפנינו.
אהבה חופשית ב"ממלכת הנשים"
בסביבת אגם לוגו ביונאן שבסין חיה קבוצת מיעוט של בני המוסו. בשל המבנה המשפחתי המטריאכלי זכתה קבוצה זו לכינוי "ממלכת הנשים"; הנשים רשאיות לבחור להן בני זוג כאוות נפשן. שמעו של המקום נודע בכל רחבי סין. הפרשנות המוטעית הקיימת בציבור הסיני לגבי טיבה של מערכת היחסים המיוחדת בין גברים ונשים בסביבות האגם והצגתה כמופקרות מינית גורמת לכך שמידי שנה בשנה פוקדים את המקום עשרות אלפי תיירים וביניהם סינים עשירים המגיעים לכאן בתקווה שהנערות יזכו אותם במבט שיוביל לאהבה חופשית...
אחד משבטי ההרים העניים ביותר בתאילנד. בתי עץ במבו על קלונסאות וחזירים מהדסים בין הסמטאות.מקורם במונגוליה.מתפרנסים מחקלאות קיומית. מאמינים ברוחות ומקיימים טקסי פולחן אבות. בפסטיבל נדנדת אהבה הנערות מתנדנות ובוחרות בן זוג.. חוששים מהרוחות שבמים וממעטים להתרחץ.קשישים נטולי שיניים המעשנים באנגים.אנשי האקה הם בין המעטים בתאילנד שאצלם ידידו הטוב ביותר של האדם אינו אוכל שיירי ארוחה, הוא הארוחה.
אורח חיים
במרחבי הסוואנה שמערב קניה חיים שבטי הסמבורו והמסאי.חבורת לוחמים המגדלים פרות ניזונים מדמם ומחלבם.מנהלים אורח חיים מיני שלנו יראה סופר מתירני..טקסי חניכה..כל אלה ועוד בסקירה שלפנינו.
טקס הקרבת קורבנות
אלו מאתנו המתפללים בכל יום מזכירים פעמיים ביום בתפילותיהם את הקרבת הקורבנות שהייתה נהוגה בבית המקדש בירושלים.הקרבת הקורבנות מבחינה טכנית אינה שונה אם הקרבת הקורבן היא לאלוהים או לאלילים.בית המקדש חרב מזמן ואין לנו אפשרות לצפות בטקס הקרבת קורבנות.הבה נסע לנפאל לצפות בטקס הקרבת קורבנות לאלה קלי.. הלמות תופים..תפילה במעבה היער..הכהן מאכיל את האלה.. תיאור מקרוב של טקס הקרבת קורבנות בנפאל.