מיקום: הרצאות > נצרות
דומה, שהחרם המפורסם ביותר בהיסטוריה האנושית בכלל ושל ההיסטוריה הנוצרית בפרט, הוא החרם שהטיל האפיפיור גרגוריוס השביעי על היינריך הרביעי קיסר האימפריה הרומית הקדושה.החרם שהוטל בפברואר 1076 טבע את המושג "הליכה לקנוסה" בה השפיל הקיסר את עצמו בבקשו מחילה מהאפיפיור להסרת החרם. על מקורו של החרם בנצרות ומשמעויותיו ברשומה זו.
השורשים הישראלים של המורמונים
כ-14 מליון מורמונים חיים ברחבי העולם. כמעט מחצית מהם בארה"ב.המורמונים קוראים לעצמם "הכנסייה של ישו המשיח של קדושי אחרית הימים". יחד עם זאת, המבקר ביוטה בארה"ב מופתע לראות שמקומות רבים נקראים בשמות בעלי קשר לארץ ישראל. במקדשים מורמוניים מוצגות דמויות מההיסטוריה של עם ישראל. משה ואהרון,לוחות הברית ותבליט של המקדש בירושלים. מי הם המורמונים? מה הם השורשים הישראלים של המורמונים? מה הקשר של המורמונים לירושלים? מה הקשר בין המורמונים לאינדיאנים? מה הם עיקרי האמונה המורמונית? על כל אלה ועוד ברשומה זו.
מיקום: ארה"ב / נצרות
סקרמנטים נוצריים
אחד הסקרמנטים החשובים ביותר בנצרות ובמהלכו אוכלים המאמינים הנוצרים רקיק לבנבן מידי הכומר וזוכים לחסדו של ישו.מקור הסקרמנט בסעודה האחרונה של ישו. מוטיבים אלו באים לידי ביטוי באמנות הנוצרית.למרבה הצער, פרשנות מוטעית של הסקרמנט דחפה נוצרים רבים לעלילות הדם.
טיול במכונית וברגל
רכס הר הזיתים החולש על ירושלים ממזרח משופע בכנסיות ואתרים.חלק מהאתרים קרויים על שמות נשים כמו אוגוסטה ויקטוריה ומריה מגדלנה.מעבר להיסטוריה, יהדות איסלאם ונצרות ישנם הסיפורים האנושיים של הנשים בהר הצופים.בואו אתי לגלות את סיפורן המופלא של נשים אלו.
לא אחת,טופחת בפנינו האמת ומכה בנו בעוצמה כאשר מתחוור לנו שחיינו זמן רב באשלייה.רבים מאתנו מעדיפים לא לחפש את האמת ומעדיפים לחיות באשלייה.וכאשר מספרים לנו שאנו חיים בשקר ומציגים לנו עובדות אמיתיות אנו אומרים לאיש שחשף בפנינו את האמת: אתה משקר... משל המערה,אחד המשלים המרכזיים והבסיסיים בתרבות המערבית מתאר בצורה ציורית סוג זה של חוויה.
מוטיבים נוצריים בסרטים
סיפור אהבה נוגע ללב בין אליזבת (בס ) צעירה ממוצא כפרי החיה בכפר דייגים שבצפון סקוטלנד, ובעלה הטרי יאן .לאחר ירח דבש קצר, נאלצים בני הזוג להיפרד .יאן חוזר לעבודתו בקידוח נפט. בס נותרה לבדה והיא מחפשת דרך איך להגיע לאהובה יאן בשיחות עם אלוהים ותפילות לשובו .זהו סיפור של נתינה אינסופית של בס. אין גבול לאהבתה. האהבה של בס עומדת במבחנים חוזרים ונשנים כאשר יאן חוזר פצוע לכפר ורק מסירותה תוביל לרפויו.הסרט רצוף מוטיבים פסיכולוגיים ונוצריים.
מוטיבים נוצריים בסרטים
הסרט עשרת הדברות, הפקה עתירת משאבים משנת 1956, זוכה בפרס גלובוס הזהב ופרס אוסקר על אפקטים מיוחדים. הסרט מגולל את קורות חייו של משה (צ'רלטון הסטון) המוותר על חיי העושר והפאר במחיצת פרעה (יול ברינר) כדי להנהיג את עמו לחופש. דמותו של משה היא פרה-פיגורציה לישו. בסרט מוטיבים נוצריים רבים.