חופיו הקסומים של האי פוקט בדרום מערב תאילנד הם יעד מבוקש למיליוני תיירים המבקרים מידי שנה בתאילנד. אולם רק מעטים מהתיירים המגיעים לאי, באים במיוחד לכבוד אירועי פסטיבל הצמחונים הנערכים בחודש אוקטובר. אין ספק כי השם "פסטיבל הצמחונים" עשוי להטעות במידת הססגוניות והרבגוניות של אירועי הפסטיבל. הסינים מכנים אותו "חג הקיסר התשיעי".
Buddha
בודהה, מייסד הדת הגדולה ביותר בעולם. סיפור חייו, פועלו ולידתו המופלאה של הנסיך ההודי גאוטמה סידהרטא.המלך והמלכה חשוכי בנים..יום אחד,התדפק על שערי הארמון קשיש עטור זקן לבן וביקש להיפגש עם המלך והמלכה ביחידות..בעוד שנה מהיום תחבוק המלכה בן. מה הקשר בין בודהה לפיל הלבן? כיצד מאיה קשורה לעניין? מה מסמלת הספרה 8 ? על כך ועוד בסקירה שלפנינו.
מאי 2016
שבועיים גדושים בהם פגשנו את המיטב של סין. טפסנו על החומה הסינית,נסענו בריקשות בחוטונג ובקרנו בעיר האסורה,ככר טייאנמן, ארמון הקיץ ומקדש השמים.ראינו את מופע הקונגפו.טסנו שנגחאי בקרנו בבית הכנסת וטפסנו לג'ין מאו.בקרנו בגני יו וברובע הסיני בשנגחאי. ולסיום קנחנו במופע המדהים של האקרובטיקה הסינית. נפרדנו לעת ערב מהעיר בבקור בטיילת הבונד.טסנו לשיאן וברנו באתר חיילי הטרה קוטה המרשים וראינו מופע בנוסח שושלת טאנג.המשכנו בטיסה לצ'נגדו לביקור בבסיס הפנדות ובעיר התיקה של צ'נגדו.המשכנו ללשאן לראות את פסל הבודהה היושב הגדול ביותר בעולם.בקרנו במקדש הנצח באיימשאן ומשם המשכנו לגוולין ראינו את ההרים..
סוכות
עשרה ימים גדושים בהם פגשנו את המיטב של סין. טפסנו על החומה הסינית,נסענו בריקשות בחוטונג ובקרנו בעיר האסורה,ככר טייאנמן, ארמון הקיץ ומקדש השמים.ראינו את מופע הקונגפו.טסנו לגוולין ראינו את גבעת חדק הפיל ואת טרסות האורז.שטנו בנהר הלי ונסענו ברכבי שטח לביקור בשטחים החקלאיים ובכפרים.סיירנו ביאנגשו וראינו את מופע האימפרשן המהמם.שטנו בסירות בעיירת המים טונגלי ושוטטנו בשווקים הציוריים.בקרנו בסוג'ו וממנה המשכנו לשנגחאי.בקרנו בבית הכנסת וטפסנו לג'ין מאו.בקרנו בגני יו וברובע הסיני בשנגחאי. ולסיום קנחנו במופע המדהים של האקרובטיקה הסינית. נפרדנו לעת ערב מהעיר בבקור בטיילת הבונד.
למרות שפע המשאבים וגודל האוכלוסייה הסינית –כ-20% מכלל אוכלוסיית העולם, עד לשנות השבעים של המאה ה-20 מילאה הכלכלה הסינית הקומוניסטית תפקיד שולי בכלכלת העולם. השינויים בהנהגה שהובילו לפתיחות למערב יצרו הזדמנויות חדשות. המשק הסיני שינה פניו מן הקצה אל הקצה. שיעור הצמיחה הכלכלית השנתית בסין ב-30 השנים האחרונות עומד על כ-10% . בתוך פחות מ-40 שנה מתחרה סין על הבכורה בהובלת כלכלת העולם.
מבוא
הנוסעים למזרח אסיה בפעם הראשונה,ובעיקר מי שנוסע לארצות בהן רווח הבודהיזם, מקבלים הלם מיופי המקדשים ומהמסירות הדתית של האנשים. בסקירה שלפנינו מבוא קצר למטייל ולכל המתעניין בדתות מזרח אסיה.