קנצ'נבורי Kanchanaburi

עיר מחוז ממערב לבנגקוק נבנתה במלחמת העולם השנייה עם בניית הגשרים על נהר הקוואי. העיר שוכנת למרגלות ההרים ומציעה מיגוון אתרים בנוסף לגשר על נהר קוואי. תוכלו לבקר ב"מסילת המוות" ואף לנסוע ברכבת העוברת בקטע זה של המסילה. אפשר לבקר בשמורת טונגיאי נארסוואן וכן לראות את עץ הגשם הענק ולראות את הנזירה הצפה בפעולה. אפשר ללטף נמרים במקדש הנמרים ולקנח בטרק או בשחייה בשבעת מפלי ארוואן.

   

 


 

  קנצ'נבורי  กาญจนบุรี

קנצ'נבורי 
עיר ובירת מחוז קנצ'נבורי שוכנת 129 ק"מ מערבית לבנגקוק. בעיר מתגוררת  אוכלוסייה של 52,000 תושבים. ממוקמת בנקודת ההתכנסות של נהרות  קוואי הגדול (קוואי יאי)  וקוואי הקטן (קוואי נוי). העיר הוקמה בשנת 1942 עם בנייתם של הגשרים על הנהר קוואי בעת הכיבוש היפאני.
בעיר יש שני מוזיאונים המנציחים את סבלם של שבויי המלחמה שבנו את מסילת המוות הבורמזית. בעיר נמצא גם בית קברות של כ-7,000 חיילים מרביתם בריטים והולנדים  שלחמו ונהרגו בסביבה. בית הקברות הוקם על ידי ממשלת תאילנד לכבד את זכרם של הנופלים.
בכל שנה בחודשי הסתיו מידי ערב נערכים בעיר סדרת מופעים פירוטכניים ואורקוליים  המשחזרים את הקמת הגשר והריסתו.
מקור השם - שם העיר מורכב משתי מלים: "קנצ'ן"  שמשמעותה זהב  ו"בורי" שמשמעותה עיר וביחד עיר הזהב.
האקלים בקנצ'נבורי נוח יותר מאשר בנגקוק בשל מיקומה הטופוגרפי בעמק נהר הקוואי ולמרגלות ההרים ולמי שמתכנן טיולים בסביבה מומלץ להישאר בעיר לפחות יומיים.
אתרים בעיר ובסביבתה הקרובה
מי שהגיע לקנצ'נבורי באוטובוס או ברכבת יכול להגיע לאתרים המומלצים להלן בוואנים או בטוק טוק מקנצ'נבורי.

לחצו כאן הגשר על הנהר קוואי สะพานข้ามแม่น้ำแคว


מסילת המוות – ทางรถไฟสายมรณะ
קטע מהמסילה הבורמזית הבנוייה לאורך נהר קוואי. ניתן לנסוע ברכבת על קטע מסילה זו.משך הנסיעה שעה וארבעים דקות יציאה מתחנת נם טוק ( Nam Tok). ניתן גם ללכת על המסילה. לא מומלץ לסובלים מפחד גבהים.
מקדש הנמרים ואט פה לואנגטה בואה วัดป่าหลวงตาบัว
המקדש הוקם בשנת 1994. נמצא במרחק 38 ק"מ מהעיר (בכביש 323)  בקרבת הגבול עם בורמה ובו ניתן ללטף נמרים.המקום מתוחזק על ידי נזירים המאכילים את החיות.לנמרים מוגש מזון מבושל כדי למנוע מהם לחוש את טעמו של הדם. במקום יש גם קופים וצבאים.


   

 

מקדש הנמרים ליד קנצ'נבורי תאילנד-אופק עולמי Tigeres tempel-Thailand Ofek-Olami

תמונת נמר במקדש הנמרים

שמורת טונגיאי נארסוואן เขตรักษาพันธุ์สัตว์ป่าทุ่งใหญ่นเรศวร
בית המחסה לחיות הבר הגדול ביותר במזרח אסיה משתרע על שטח של כ-6,000 קמ"ר.נמצא מערבית לקנצ'נבורי לאורך הגבול עם בורמה. בשמורה כמעט כל סוגי היערות הקיימים בתאילנד.היערות משמשים כבית גידול לבאפאלו,תאו,פילי בר,טפיר,נמר,פר בר ועוד.בשנת 1991 הוכרז המקום על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית.
עץ הגשם הענק –  ต้นจามจุรียักษ์ והנזירה הצפה
עץ בן מאה שנים אך גזעו די רחב שעשרה אנשים מתקשים להקיפו. העץ נמצא לא הרחק מואט טם מנגקון טונג  Wat Tham Mangkon Thong מרוחק רק 5 ק"מ מקנצ'נבורי.בואט תוכלו לחזות בנזירה הצפה.
מפלי ארוואן  - שבעת המפלים
קבוצת שבעה מפלים הנמצאים ב-  Namtok Erawan National Park- שמורת נם טוק ארוואן נשיונל פארק 65 ק"מ מצפון מערב  לקנצ'נבורי. ניתן לשחות במפלים ולטפס במרומי ההר במעלה הדרך  קרוב למפלים.


 

  ערים ואתרים בתאילנד    גיאוגרפיה היסטוריה אוכלוסייה וחברה מסלול טיול שיחון תאי