קופר Koper

העיר העתיקה של קופר, עיר הנמל היחידה של סלובניה,משמרת ברחובותיה ובנייניה מימי הביניים עבר מפואר ועשיר.

  


 

 
קופר  Koper
היסטוריההעיר העתיקה
 
 


 היסטוריה

 

עיר הנמל של  היחידה של סלובניה נמצאת בדרום מערב סלובניה על חוף הים האדריאטי.24,00 תושבים מתגוררים בעיר.
ראשיתה כעיר יוונית ואחר כך רומאית עד למאה החמישית.במאה השמינית בתקופת שלטונו של הקיסר הביזנטי יוסיטנינוס השני שונה שמה ליוסטינופול.העיר העדיפה את שלטון האימפריה הרומית הקדושה על פני שלטון ונציה.מעמד של עיר הוענק לה בראשית המאה ה-11 .ונציה שלטה בעיר כמאה שנים עד ל-1382 עם העברת העיר לשלטון בית האבסבורג.מגיפת דבר ב-630 השמידה הותירה רק 1/3 מתושבי העיר.בראשית המאה ה-19 עברה לשלטון אוסטרי.לאחר מלחמת העולם הראשונה הועברה לאיטליה וב-1945 כבש הצבא היוגוסלבי את העיר.לאחר מלחמת העולם השנייה ועד ל-1991 השתייכה העיר לישות שלטונית משותפת עם האיטלקים שנקראה הטריטוריה החופשית של טרייסטה.מאז 1991 היא חלק בלתי נפרד מסלובניה.

העיר העתיקה בקופר,סלובניה משמרת את הסגנון הונציאני-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -old city Koper,Slovenia -Ofek-Olami

 העיר העתיקה בקופר

רחובות העיר העתיקה בקופר משמרים את סגנון הבנייה מימי הביניים. על תקופת שלטון קצרה של ונציה (כמאה שנים) הותירה המעצמה הימית האיטלקית את חותמה ברחובות העיר.
בקצה הדרומי של הככר נמצא המבנה שהוא אחד מסמלי העיר.בית הפרטואר.פרטואר הוא כינוי לשופט בתקופת רומי.זהו מבנה שנבנה במאה ה-15 תערובת של סגנון גותי ורינסאנסי.במרכז הפאסדה,האלה היוונית סיבל Cybele .מתחתיה,האריה של סן מרקו, סמל העיר ונציה,אוחז בידו ספר ועליו הכתובת  Pax (שלום).


 העיר העתיקה

 

 

ביתת הפרטואר אחד מסמלי העיר קופר בסלובניה-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל-Pretor's building a symbol of Venice rule in Koper Slovenia -Ofek-Olami

בית הפרטואר בקופר
  
 ערים ואתרים בסלובניה
 

מסלול טיול בסלובניה

גיאוגרפיה היסטוריה אוכלוסייה וחברה