צ'יאנג מאי

เชียงใหม่

צ'יאנג מאי בירת צפון תאילנד יעד פופולרי למיליוני תיירים בשנה הפוקדים את העיר וגודשים מידי לילה את השוק הססגוני שלה שדוכניו הצבעוניים משתרעים לאורך של למעלה מחמישה קילומטרים! העיר משמשת כמרכז לטיולים בצפון תאילנד :טרקים בהרים,ראפטינג בנחלים,שמורות טבע ועוד.

צ'יאנג מאי    เชียงใหม่
 בירת צפון תאילנד. עיר ובה למעלה מ- מיליון תושבים. בעבר הייתה בירתה של מדינה עצמאית.העיר העתיקה מוקפת בשרידי חומה ובתעלות רבות, עדות מצחינה לעברה המפואר. במרחק דקות ספורות מהעיר נמצא שדה התעופה הבינלאומי של העיר שהוא שער הכניסה המשני לתאילנד.הטיסה מבנגקוק אורכת קצת פחות משעה. ניתן להגיע לעיר גם באוטובוסים מבנגקוק או ברכבת ישירה שהנסיעה בה למעלה מ-16 שעות.

משמשת כמרכז מסחרי וחקלאי למחוז גדול. שוכנת לחופי נהר הפינג ; העיר משמשת כמרכז תיירותי וכבסיס יציאה לטיולים בסביבה. העיר מארחת את הפסטיבלים הצבעוניים של תאילנד: פסטיבל הלוי קרטונג ופסטיבל הפרחים.בלוי קרטונג הנחוג באמצע נובמבר ניתן לראות עשרות אלפי תאילנדים משיטים במי נהר הפינג  את "הסירות" הזעירות תוך נשיאת תפילה לבודהה.בחג הפרחים הנערך בחודש פברואר, רחובות העיר מתקשטים הדר לכבוד האירועים.ברחובות המרכזיים עוברת תהלוכה של משאיות עטורות באלפי פרחים מרהיבים ונערות יפות,שכל אחת מהן הייתה יכולה להיבחר מלכת יופי,מרעיפות חיוכים לכל עבר.


אתרים באיזור צ'יאנג מאי -אופק עולמי -Chiangmai envirnment -Ofek-Olami
אתרים באיזור צ'יאנג מאי

"הדוי סוטפ" -על הר המשקיף על העיר, הוקם מקדש בודהיסטי יפה המהווה מוקד ביקור מרכזי לתיירים המגיעים לצפון-תאילנד.


מפת צ'יאנג מאי -אופק עולמי -Chiang mai map -Ofek-OlAMI
מפת צ'יאנג מאי

שוק הלילה של צ'יאנג מאי הוא שוק הלילה הגדול ביותר בתאילנד ואחד משוקי הלילה הגדולים ביותר בעולם.
הפארק הלאומי דוי אינתנון כולל את ההר הגבוה ביותר בתאילנד 2,565 מטר. נמצא במרחק של כשעה נסיעה נסיעה מצ'יאנג מאי.
 

 

 
   

טיפים ומידע למטיילים בתאילנד - לחץ כאן


  ערים ואתרים בתאילנד    


גיאוגרפיה היסטוריה אוכלוסייה וחברה מסלול טיול שיחון תאי