פוקט Phuket

ภูเก็ต

האי הגדול ביותר בתאילנד.כיום מחובר לחלק המרכזי של תאילנד בגשר.אחד מאתרי הנופש הפופולריים ביותר בתאילנד המושך מידי שנה מיליוני תיירים. האי זכה לפרסום רחב כאשר בקרבת האי באי טאפו נערכו צילומים של הסרט "האיש בעל אקדח הזהב" בכיכובו של שון קונרי כג'יממס בונד.באי יש שדה תעופה בינלאומי ותיירים רבים מגיעים מארצותיהם לפוקט באופן ישיר.

 

פוקט    ภูเก็ต
פוקט אי גדול הנמצא בדרום תאילנד ובו כ-200,000 תושבים המתפרנסים מתיירות מסחר ומחקלאות. החופים המרהיבים מהווים מוקד משיכה למליוני תיירים המגיעים לכאן ישירות מארצותיהם.


מםת פוקט- אופק עולמי - Phuket map -Ofek-Olami
מפת פוקט
פוקט מתחרה עם פאטייה על התואר "סדום ועמורה" וגם כאן יש אותן תופעות שתוארו בפרק על פאטייה.בכל ערב המוני תיירים גודשים את בנג-לה מרכז הבילויים בפאטונג ביץ' ומשתלבים במופעי הרחוב.

בנגלה מרכז חיי הלילה של פוקט,תאילנד -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Bangla life-entertaiment in Phuket Tailand -Ofek-Olami
בנגלה הוא הרחוב בו מתרכזים חיי הלילה תוססים של פוקט
מפוקט ניתן לצאת לשייט של יום אחד לאי טאפו  เกาะตะปู (בתרגום מילולי –"אי המסמר") המוכר בשם "האי של ג'יימס בונד".אי זה זכה לפרסום החל משנת 1974,כאשר סצנות נועזות וארוטיות של הסרט, "האיש בעל אקדח הזהב", צולמו באיזור האי.בדרך לאי שטים בין צמחי מים סבוכים ומבקרים בכפר מוסלמי הנמצא על קלונסאות.
יום נוסף של שייט (ולמי שמגיע לבד, מומלץ להישאר יותר) הוא לאי פיפי.התאיילנדים קוראים לאי קו-פיפי ("קו" בתאית משמעו אי).כאן תוכלו להינות מחופים ומפרצים טרופיים,שקט שלווה והמון משחקי מים וצלילה.
חופים ים צלולים וחולות זהובים בקופיפי,תאילנד -אופק עולמי ,צילום דוד נתנאל -Impressive Khophiphi beach-Thailand -Ofek-Olami
חופים זהובים ומים צלולים בקופיפי
אל תחמיצו את מופע הפאנטזיה בפוקט.כדאי אפילו לנסוע אליו במיוחד מצפון-תאילנד.
מופע הפנטזי המרשים בפוקט,תאילנד-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל-Phantasea show at Phuket Thiland -Ofek-Olami
רחבת הכניסה לפארק בו מתקיים מופע הפאנטזיה בפוקט,תאילנד   

טיפים ומידע למטיילים בתאילנד - לחץ כאן  ערים ואתרים בתאילנד    


גיאוגרפיה היסטוריה אוכלוסייה וחברה מסלול טיול שיחון תאי