מרוקו – 14 יום ערים עתיקות, הרי האטלס ומדבר סהרה

מסע אל נפלאות מרוקו, הרי האטלס הגבוהים, דיונות החול של הסהרה, הסמטאות והשווקים של הערים המלכותיות. מסע במרוקו מאפשר הצצה מרתקת אל התושבים בערים ובכפרים הברברים , ומפגש עם נופים מדהימים של הרים ירוקים , ואדיות קסומים ומרחבי דיונות חול אינסופיים.

 ראו גם - טיול במרוקו נובמבר 2010 טיול במרוקו
 
 למידע מפורט על כל אתר הקליקו על שמות האתרים בכחול 
 
יום 1 ת"א – אירופה – קזבלנקה – רבאט  
 
טיסת בוקר דרך אירופה למרוקו. נחיתה בקזבלנקה. לקראת צהריים נסיעה על הדרך המהירה לעיר הבירה רבאט, מקום מושבו של מלך מרוקו. נסייר בעיר , בקסבה אודייה הצבעונית השוכנת כמבצר לחוף האוקיינוס.לינה ברבאט.
 המאוזוליאום של מוחמד החמישי- אופק עולמי -Muhamad fifth Mausoleum,Rabat Morocco -Ofek-Olami

סמטא ציורית בשפשאון- אופק עולמי Sefshauan,Morocco-Ofek-Olami יום 2  רבאט שפשוואן

נבקר במאוזוליאום ע"ש מוחמד החמישי, בטור חסן , ברחבת הארמון,. נמשיך צפונה לעבר וואזן לקברו של אחד מחשובי הצדיקים היהודיים במרוקו רבי עמרם בן דיוואן. מוואזן ניסע לשפשוואן, עיר ציורית שבתיה צבועים בלבן השוכנת בהרי הריף. נצא לסיור בסמטאות ונתרשם מהארכיטקטורה המדהימה של העיר. לינה בשפשוואן.

למידע מפורט על כל אתר הקליקו על שמות האתרים בכחול 
יום 3 שפשוואן – מקנס – פס
סיור בוקר בשפשוואן ואחר כך המשך לעיר הרומאית ווילוביליס אתר העתיקות הרומאי הגדול ביותר במרוקו ,שחפירות גילו כי האתר יושב לראשונה על ידי בני קרתגו , המשך לעיר למקנס לביקור בשווקים ובשערי העיר העתיקה.המשך לעיר פס, אחת הערים העתיקות והמרתקות במרוקו. לינה בפס.
באב אלח'מיס,מקנס מרוקו  -אופק עולמי- Bab l'chmis ,Meknes,Morocco -Ofek-Olami

באב בו ג'לוד בפס ,מרוקו,אופק עולמי - Bab bu jlud,Fes,Morocco -Ofek-Olami
יום 4 פס
פס הינה עיר הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו שנוסדה במאה השמינית ע"י מולאי אידריס ה – 1 , נסייר ב'מדינה' העתיקה ביותר במרוקו, ברובע הבורסקאים החושף מראות מרהיבים וריחות חריפים, בחנויות הקטנות בסימטאות בהן מוצאים מכל טובה של מרוקו, במדרסות העתיקות המהוות דוגמאות לאמנות ארכיטקטונית עשירה.נמשיך אל ה'מלאח' הרובע היהודי העתיק ונבקר בביתו של הרמב"ם.  נבקר בבית העלמין היהודי העתיק והייחודי של פס. לינה בפס.
למידע מפורט על כל אתר הקליקו על שמות האתרים בכחול 
 
יום 5 דרך האטלס התיכון למדבר סהרה
יציאה לכוון הסהרה. נבקר באיפרן עיר הקייט היפיפיה שבלב ערי האטלס התיכון , ונחצה את מידלט דרך מעבר הליגיונרים . נשקיף על אגם ארשדיה ,ונחצה את הרי האטלס הבינוני. בערב נגיע לארפוד ונלון במקום.

 

דיונות חול במדבר סהרה,מרוקו -אופק עולמי -Sand dunes,Morocco -Ofek-Olami

צעיר ברברי מאחד שבטי הטוארג,סהרה,מרוקו-אופק עולמיYoung berber Tuareg tribe Sahara,Morocco,Ofek-Olami
 
יום 6 מדבר סהרה – טודרה
יציאה בג'יפים אל דיונות החול המפורסמות של מדבר סהרה לסיור בוקר. נחזור לארפוד וניסע לכיוון קניון הטודרה שהנו עמק ציורי שנאסף לתוך קניון תלול בו מצוקי גרניט אדמדמים שנישאים לגובה של 300 מ'. לינה בטיאנריר, נווה מדבר בפתחקניון הטודרה. לינה בטינריר.

 

למידע מפורט על כל אתר הקליקו על שמות האתרים בכחול 
יום 7 עמק הדאדס – וורזאזאת
בשעות הבוקר נעלה בערוץ נהר הדאדס , הידוע בכינויו 'עמק אלף הקסבות' , ובו כפרים ובוסתנים. נמשיך לטייל בנופים המיוחדים למדרונות הדרומיים של הרי האטלס , ולקראת ערב נגיע לעיר המחוז וורזאזאת ללינה.
כפר טיפוסי בכניסה לטודרה,מרוקו -אופק עולמי -Typical village,at the Todra entrance,Morocco -Ofek-Olami
 
קסבה עייט בני חאדו, מרוקו -אופק עולמי -Kasba ait bni hado ,Morocco,-ofek-Olami
-  עיט בן האדו – אגדיר
בבוקר נטייל בוורזאזאת, לאחר מכן נבקר בקסבה המרשימה של עיט בן האדו, על חומותיה, מגדליה ובנייני המגורים שבה. לאחר מכן נצא לנסיעה בעמק נהר הסוס , המפריד בין הרי האטלס הגבוה והרי האנטי אטלס. נעבור בנופים שעל גבול המדבר, באזורים חקלאיים פוריים הניזונים ממי ההרים ובכפרים ציוריים. נגיע לטרודנט, עיר קטנה עם שפע שווקים מרהיבים , משם נמשיך לאגדיר ללינה.
למידע מפורט על כל אתר הקליקו על שמות האתרים בכחול 
יום 9 אגדיר – אסווירה – מרקש
עם בוקר נסייר באגדיר ,ייחודה של העיר הוא בקוטביותה ,העיר נבנתה מחדש בגישה מערבית לאחר רעידת האדמה ב – 1960 לעומת הבתים המסורתיים שנשארו. נטייל בשוק הדגים המפורסם של אגדיר נמשיך צפונה לאורך רצועת החוף לאסווירה היא מוגדור היהודית. נסייר בעיר ,שנבנתה בהשפעת הארכיטקט הצרפתי תיאודור קורנט. נסייר בנמל היפה של העיר. משם נמשיך למרקש – הלב הפועם של מרוקו. לינה במרקש.
המצודה הפורטוגזית באסווירה,מרוקו-אופק עולמי -Portogese fortress,asswera,Morocco,Ofek-Olami

השוק הצבעוני של מרקש,מרוקו-אופק עולמי -Colourfull market of Marekes,Morocco-Ofek-Olami

 

יום 10 מרקש
מרקש הינה אחת מחמשת הערים המלכותיות החשובות של מרוקו, והיא שוכנת בנוף מיוחד, במישור הפורה שלמרגלות הרי האטלס הגבוה. במרקש, שנוסדה לפני אלף שנים, יש רובעים עתיקים ומודרניים המשולבים זה בזה. נצא לסיור מקיף בעיר במבוך הסמטאות בעיר העתיקה, בשווקים וברובע היהודי. נקדיש זמן לכיכר ג'מע אל פנה, על שפע השווקים והדוכנים, הרוכלים, מספרי הסיפורים ומגידי העתידות. נמשיך ונשלב אתרים ייחודיים שאינם נמצאים במסלול הטיולים המוכר, כמו הגנים הכחולים של ז'רדן מזורל, מדרסת אבן יוסוף, מהיפות בעולם האיסלם, ביטוי לאמנות המאורו-היספאנית במיטבה. ארמון הבאהיה – מקום מושבו של הווזיר העליון, הקסדריה – רובע הנפחים, ואם יוותר זמן, גם מוזיאון דארסי לאמנות צפון אפריקנית. לינה במרקש.
למידע מפורט על כל אתר הקליקו על שמות האתרים בכחול 
 
והכפרים הברברים באטלס הגבוה
נשכים קום ונעלה על ג'יפים ניסע אל לב האטלס הגבוה אל פסגותאוקיימדן. ממקום זה נצפה אל פסגת ג'בל טובקאל, הפסגה הגבוהה ביותר בהרי האטלס.משם נחצה בעזרת הג'יפים בנוף הרים יפהפה שני רכסים מקומיים ונמשיך למרומי הרי האטלס לאימליל, לאזורים של הכפרים הברברים המסורתיים והפחות מתויירים . נבקר בכפר הברברי המסורתי אימליל בשילוב טיול בהרים בכפרים ברברים נוספים עם נוף הרים ייחודי. לקראת ערב נשוב למרקש ללינה.
 ילדים ברברים באטלס הגבוה,מרוקו-אופק עולמי Berbrian children,High Atlas,Morocco,Ofek-Olami

מפלי אוזוד,מרוקו-אופק עולמי -Cascade d'Ozude ,Morocco -Ofek-Olami   
יום 12 מרקש – מפלי אוזוד
– בני מלל
יום טיול אל אתרי הטבע בשולי האטלס התיכון. נסייר רגלית באזור מפלי אוזוד המרשימים, נטייל בין הבריכות והמפלים, בין כרמי הזיתים וטחנות קמח המונעות מכוח המים. לקראת צהריים נמשיך לעיירה בני מלל או אפורר ללינה.
למידע מפורט על כל אתר הקליקו על שמות האתרים בכחול
 
 
יום 13 בני מלל -  קזבלנקה
בבוקר ניסע לכיוון קזבלנקה ,נגיע לקראת שעות הצהריים המאוחרות ,נבקר בטיילת היפה של העיר , בשכונות החדשות והמפוארות של קזבלנקה לינה בקזבלנקה.
שדרות אנפה בקזבלנקה,מרוקו-אופק עולמי -Aanfa Bl. Casablanca,Morocco-Ofek-Olami 

מסגד חסן השני בקזבלנקה,מרוקו-אופק עולמי -Hassan II Mosque ,Casablanca ,Morocco -Ofek-Olami
 
יום 14 קזבלנקה – אירופה – תל אביב
נסיים את סיורנו בקזבלנקה במסגד הגדול של קזבלנקה , ומשם נמשיך לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.


ערים ואתרים במרוקוהגיאוגרפיה של מרוקו ערבים במרוקו יהודי מרוקו הברברים במרוקו  טיולים במרוקו תמונות 
ממרוקו


 ראו גם - טיול במרוקו נובמבר 2010