מנזר רילה Rila Monastery Рилски манастир

המנזר הגדול והיפה ביותר בבולגריה.סגנון הבנייה אבלק מרהיב ביפיו על רקע כפות הכנסייה.אכסדרות המנזר מעוטרות בציורי קיר מרשימים.
מנזר רילה  
   מנזר רילה - המנזר הגדול והיפה ביותר בבולגריה משתרע על שטח של 8.8 דונם. המנזר נמצא בהרי רילה בגובה 1,147 מטר בסמוך לנהר רילסקה. אתר מורשת עולמי מאז 1983. זהו היעד התיירותי החשוב ביותר בבולגריה. המנזר נקרא על שם מקימו איוון רילסקי, נזיר מתבודד שחי במאה ה-10, ויתר על המערה בה חי עד אז ובעזרת תלמידיו בנה את המנזר. מאז ועד היום המנזר נתמך על ידי השלטונות שראו בו נכס תרבותי.
בעת הכבוש העות'ומני ננטש המנזר והוא שוקם בסוף המאה ה-15 בכספי סיוע נדיב של הכנסייה האורתודוכסית הרוסית. בתקופה זו היה המנזר אי בודד של התרבות הבולגרית בתוך ים איסלאמי-עות'מאני. במהלך ההתקוממות הלאומית הבולגרית במאות ה-18 וה-19 עלה המנזר באש ושוקם בין השנים 1834-1862.
המנזר,מבנה של ארבע קומות בנוי בצורה מלבנית סביב חצר בשטח של 3.2 דונם.החלק הפונה לחצר מעוטר בקשתות בסגנון אַבְּלַק (שילוב של שחור ולבן ,קיים גם באלהמברה, ספרד) יוצר מראה מרהיב ביופיו על רקע כפות הכנסייה. הקירות, בסמוך לקשתות, מעוטרים בציורי פרסקו מרשימים.
במנזר 300 חדרים,4 קפלות וספרייה המכילה 250 כתבי יד ועוד 9,000 פריטים שונים.
במנזר קבור בוריס ה-3 מלך בולגריה.

מנזר רילה- המנזר הגדול והיפה ביותר בבולגריה -אופק עולמי -Rila Monastery Bulgaria Ofek-Olami

מנזר רילה הגדול והיפה במנזרי בולגריה

 
    ערים ואתרים בבולגריה

ווליקו טארנובו ורנהמנזר באצ'קובו מנזר רילה סופיהעמק הוורדים פלבןפלובדיבקאזאנלאקרוסה • • שומן