ז'ו ג'יא ג'יאו 朱家角 Zhujiajiao

ז'ו ג'יא ג'יאו היא אחת הפנינים של סין.משמרת דפוס חיים וארכיטקטורה שחלפו מן העולם וכל זה בהתרסה אל מול הענקית והמודרנית שבערי סין- שנגחאי.עצי ערבה סוככים מעל תעלות מים וגשרי אבן נטויים מעל פלגי מים רוחשים בסירות.ונציה במזרח.

  

ז'ו ג'יא ג'יאו     朱家角

היסטוריה ומיקום

עיירה עתיקה בפרברי שנגחאי היושבת על תעלות מים ובה 66,000 תושבים ( 2003). שטחה 47 קמ"ר. זוהי העיירה השמורה ביותר מבין 4 העיירות שהיוו בסיס להקמת שנגחאי. העיר מכונת גם "נחל הפנינים".
משמעות השם: נחלת משפחת ז'ו
העיר הוקמה לפני כ-1,700 שנים .קיימות עדויות ארכיאולוגיות על התיישבות במקום מלפני 5,000 שנה.
העיירה שגשגה הודות לעסקי הלבשה וגידול אורז. ניתן לראות בעיירה מבנים ציבוריים עתיקים, חנויות בנקים ששמרו על צביונם מאז שושלת צ'ינג.
ונציה בשנגחאי
ז'ו ג'יא ג'יאו  היא עיר של בתים עתיקים מתקופות מינג וצ'ינג היושבים על תעלות מים. מבין עצי הערבה ניבטות הסירות המשייטות מתחת לגשרים העתיקים  הנטויים מעל התעלות. 36 גשרי אבן נטויים מעל פלגי הנהר מקשרים בין אלפי הבתים העתיקים אשר דייריהם שומרים על אורח מגורים קדום.
גשר פאנגשנג 
גשר פאנגשנג  放生桥   הוא הגדול בגשרי האבן. זהו גשר ובו חמש קשתות נבנה ב-1571.
על הגשר יש טבלת אבן ובה תבליט של שמונה דרקונים המקיפים פנינה ומצויין כי זו "אבן שער הדרקון".
 

גשר עתיק בז'ו ג'יא ג'יאו עיירה עתיקה בפאתי שנגחאי סין-אופק עולמי -Zhujiajiao near Shanghai china -Ofek-Olami
גשר פאנשנג העתיק בז'ו ג'יא ג'יאוהרחוב הצפוני
הרחוב הצפוני, שאורכו קילומטר בלבד, הוא הרחוב שבו נשתמרו היטב המבנים העתיקים ולכן הוא תמיד גדוש בתיירים.

 


 

 סין 中国
תעודת זהותדגל סין   מפת סין גיאוגרפיה של סין  היסטוריה של סין  רפואה סינית מסורתית אסטרולוגיה סינית יין ויאנג  פאנג שווי בודהיזם  אגדת אבן שער הדרקון   סינית על קצה המזלג סולם הפרטים בחברה הסינית המסורתית  ז'ו ג'יאו ג'יא    נשות המוסו   טיולים לסין טיול לסין אוקטובר 2009
 

 טיול בסין