גלאווי Galway

 

 גלאווי   Galway
  גלאווי - ראשיתה ככפר דייגים קטן בשפך נהר קוריב שהתפתח לנמל בו התקיים מסחר עם צרפת ואנגליה. הצורך להגן על העיר הוביל להקמת מצודה. כבר במאה ה-13 התפתחה גלוואי כעיר מסחר. בשנת 1396 זכתה לקבל צ'רטר מלכותי שאיפשר לה להתפתח כעיר מסחרית לעוד כ-200 שנה. העיר נשלטה על ידי 14 משפחות מסחר (למעשה שבטים). השגשוג תחת השלטון האנגלי לא האריך ימים כאשר קרומוול (בנוסף להיותו מדינאי הוא היה גם קצין מצטיין) צר על העיר בשנת 1652 וכמעט החריבה. התדרדרות העיר הייתה בלתי נמנעת. אך העשורים האחרונים עשו חסד עם העיר וכיום, קצב גידולה מרקיע שחקים.
העיר קלה מאוד להתמצאות ואין צורך לנוע בה במכונית.החנו את המכונית בסביבת פארק קנדי. השם הקודם של המקום היה אייר סקווייר Eyre Square. נקודת המפגש האולטימטיבית של צעירים בעיר.למעשה זהו פארק במרכזה של העיר בסמוך לויליאמס סטריט Williams Street רחוב הקניות של העיר.הפארק ניתן במתנה לעיר ע"י ראש העירייה אדווארד אייר בשנת 1710.
חיי לילה- אם עד עתה, לא התאפשר לכם לראות חיי לילה באירלנד,גלאוואי היא המקום לכך. העיר משנה פניה בלילה. חבורות של צעירים וצעירות מסתובבים ברחובות וחיוך מרוח על פניהם. בתוך הפאבים השמחה מרקיעה שקעים. הפאבים דחוסים בעשרות מבלים וסתם סקרנים. אחד הנוכחים "זורק" לחלל החדר מילת פתיחה של שיר ומיד האקורדיוניסט מוצא חיש קל את המנגינה וסוחף אתו את הנוכחים בשירה אדירה.
 
 

 
 אתרים בעיר
מצודת לינצ'- לינצ' קסל Lynch's Castle היא מבנה מימי הביניים שהפך ל..בנק. Allied Irish Banks.
מצבת חלון לינץ' The Lynch Memorial Window על פי אגדה מקומית, ראש עיריית גלאווי תלה את בנו מחלון ביתו בשנת 1493.הבן רצח אזרח ספרדי שהיה בהשגחת משפחת לינצ'. תזהו את המקום על פי תבליט האבן ובו גולגולת ומתחתיה שתי עצמות בצורה של X .
החלון של הבית עדיין קיים ברחוב מרקט Market st. ליד כנסיית סנט ניקולאס.
שעון העיר - The Town Clock נמצא במגדל של כנסיית סנט ניקולאוס St. Nicholas' Church.בשנת 1898,כאשר הבישוף של הכנסייה קודם בתפקידו ומונה לארכיבישוף של העיר טאום הוא נתן את השעון במתנה.
המייחד שעון זה,שהוא פונה לכל רוחות השמים מלבד לצפון.ליצני העיר התבדחו,כי הוא לא רצה שמתחריו במנזר קלייר הסמוך יידעו מה השעה. האמת היא, שהמנגנון שהותקן בו לא איפשר להתקין לוח שעון נוסף בצד צפון. מתנה של בישופים..
כנסיית סנט ניקולאוס St. Nicholas' Church – אחת הכנסיות העתיקות ביותר באירלנד.הוקמה במאה ה-14.
המייחד כנסייה זו הוא ביקורו של קולומבוס בטרם הפליג לאמריקה ב-1477.אם אתם נמצאים בשבת, מתקיים כאן שוק מחוץ לכנסייה. מפעם בפעם מתקיימים קונצרטים בכנסייה.