בני מלל بني ملال Beni mellal

על אם הדרך היורדת מהאטלס התיכון,בפרשת דרכים ובלב האזור חקלאי הגדול ביותר במרוקו נמצאת בני מלל.העיר משמשת כעיר מעבר לנוסעים בציר פס -מרקש או אזילאל -קזבלנקה.
 

 בני מלל  بني ملال Beni mellal

בני מלל
עיר ובה כ-250,000 תושבים הנמצאת בין האטלס התיכון לבין מישור תאדלה. בני מלל היא בירת פרובינציית תאדלה. העיר נמצאת במרחק 250 ק"מ מקזבלנקה.הפסגות הלבנות והמושלגות של  Tassemit טסמית (2,247 מ'),  ההר שלמרגלותיו נמצאת העיר, מקנים לעיר  את שמה. המילה  "מלל" בברברית אמזיגית היא "לבן".
העיר הוקמה ב-1688 על ידי מולאי איסמעיל. תושבי העיר, מרביתם חקלאים,  מגדלים מטעי תפוזים, זיתים ותאנים, מוצאים את פרנסתם בשיווק התוצרת החקלאית המתנקזת לעיר מכל ישובי הסביבה.
אקלים העיר הוא יבשתי. כמות המשקעים היא בין 300 ל-750 מ"מ בממוצע שנתי. בחורף יורדת הטמפרטורה מתחת לאפס ויש ימים מושלגים. ימי הקיץ לוהטים והטמפרטורה נוסקת ל -400
 
משפחה חייכנית בבני מלל,מרוקו-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Silling familly at Beni Mellal Morocco -Ofek-Olami
משפחה חייכנית בבני מלל

 קסבת בל קוש Casbah bel kush
העיר הוקמה ב-1688 על ידי מולאי איסמעיל שהקים את קסבת בל קוש החולשת על הדרך המקשרת בין פס למרקש, ועל הדרך המובילה ממישור תדלה לחוף הים.
 
קסבת בל קוש בבני מלל-אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Casba bel kush morocco -Ofek-Olami
 קסבה בל קוש
עין א-סרדון عين أسردون Ein asserdoun
מעיינות שכבה  הנמצאים למרגלות הרי האטלס התיכון בקרבת בני מלל. מפלי המים שיוצרים המעיינות תוחמו בפארק המושך אלפי מבקרים בעיקר מקומיים המגיעים לכאן משפחות משפחות.
משמעות השם"אסרדון"  היא "מעיין  הפרד"

 
הפארק בעין אסרדון ליד בני מלל-אופק עולמי- Ein assaradoun near Beni Mellal,Morocco-Ofek-Olami
 הפארק בעין אסרדון
  
תגובות
 
8.9.2010 - מומלץ  לכל המטיילים. מעיינות יפים  והכל ירוק ופורח. האנשים חמים. - אלחייני דוד