בנגקוק Bangkok

กรุงเทพมหานคร

בנגקוק בירת תאילנד יעד אקזוטי למיליוני התיירים הפוקדים אותה מידי שנה מחפשים ומוצאים בה את קסמי המזרח.העיר נמצאת בצומת תחבורה אווירי ומשמשת כעיר מעבר לנוסעים לאוסטרליה,ניוזלנד,יפאן וארצות מזרח אסיה אחרות.העיר מציעה לתייר מקדשים יפים,שווקים ססגוניים,נערות יפות ומסג'ים מפנקים.
 
בנגקוק    กรุงเทพมหานคร
 עיר המלאכים עיר עולם שלישי עיר של מקדשים ופרחים  עיר של קניונים תיירות מין עיר של תרמילאים עיר של זיופים ■
עיר המלאכים 
כאשר התאילנדים מדברים על  עיר הבירה שלהם אין הם משתמשים במילה התאילנדית "בנגקוק" השגורה כל כך בפי הזרים  ,אלא, במילה קרוּנגטֶפ שמשמעותה- עיר המלאכים. ואף שם זה הוא קיצור של שם ארוך יותר שזכה לשיא בספר השיאים של גינס. בנגקוק היא לב לבה של תאילנד. היא משמשת כמרכז כלכלי,תרבותי ופוליטי.

בנגקוק  היא העיר הגדולה ביותר בתאילנד למעלה מ-8 מליון תושבים. שוכנת בשפך הצ'אופאריה. עיר נמל גדולה ומרכז מסחרי ותעשייתי.בחירתה כבירה נעשתה לא רק מתוך הכרת ערך יתרונותיה התחבורתיים והכלכליים, אלא גם מתוך מיקומה במפה הגיאו מגנסית של הפנג שווי. היא נמצאת בדיוק מדרום לאיוטאיה ומדרום לסוקותאי שתי הבירות העתיקות של המדינה.
עיר עולם שלישי
הגיאוגרפים מגדירים את בנגקוק כעיר ראשה כדוגמת קהיר,ריו דה ז'נרו וכו' , ערים מרכזיות במדינת עולם שלישי. ואכן היא עיר כזו: רחובות רבים ניראים כמו שוק אחד גדול; טורים אינסופיים של דוכנים; רחובותיה עמוסי המכוניות המזהמות פקוקים כמעט בכל שעות היממה.התשתיות בעיר לקויות.לעיתים קורה שבתקופת המונסונים מוצפים חלקים גדולים של העיר במי גשמים מעורבבים במי ביוב. גובה המים מגיע  עד המותניים והתנועה ברחובות נפסקת.
ברחבי העיר פזורים עמודי ביטון מכוערים שאינם מחוברים לשום דבר, עדות אילמת לנסיונות כושלים למצוא פתרונות תחבורתיים שטבעו בביצה העכורה של השחיתות השלטונית.הפתרון למצוקת הפקקים בעיר ובסביבתה הובילו להקמת מערכת כבישים עיליים ומחלפים מהירים שאורכם הכולל ארוך יותר מכל הגשרים בישראל. חלק מכבישים אלו הם כבישי אגרה ובשעות העומס גם הם עמוסים והתנועה משתרכת בהם באיטיות.לשמחתם של תושבי העיר והבאים בשעריה,הוקמה סוף-סוף לפני מספר שנים  רכבת עילית בעיר. 
עיר של מקדשים ופרחים
על אף האמור לעיל, בנגקוק משופעת באתרים תיירותיים מהיפים בעולם. יש בה מאות מקדשים. המקדש בארמון המלך הוא אחד המקדשים החשובים ביותר לבודהיסטים בעולם.הרובע הסיני בבנגקוק הוא אחד היפים בעולם. אין אח ורע בעולם לשוק הפרחים הססגוני של העיר; מאות דוכנים עמוסי פרחים טריים בשלל צבעים וגדלים ואלפי תאילנדיות חרוצות השוזרות זרי פרחים שעם שחר יוגשו כמנחה באחד המקדשים.
 

שוק הפרחים הססגוני והמרהיב של בנגקוק,תאילנד -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Colorfull flowers market,Bangkok,Thailand -Ofek-Olami
שוק הפרחים של בנגקוק

עיר של קניונים
בשנים האחרונות נבנו בעיר קניוני ענק השוקקים מקומיים ותיירים מעשר בבוקר עד עשר בערב.הקניון הגדול והמוכר נמצא בככר סיאם ונקרא M.B.K .
 

מרכז הקניות הענק MBK בבנגקוק,תאילנד-אופק עולמי,צילום,דוד נתנאל -MBK the biggest shopping center in Bangkok Thiland -Ofek-Olami

ה-MBK מרכז הקניות הענק בבנגקוק
 

תיירות מין
סוד גלוי הוא שבנגקוק הפכה ליעד תיירותי מבוקש בשל תעשיית המין שהתפתחה בה. עשרות מטוסים נוחתים מידי יום בבנגקוק עמוסים בתיירי מין, גברים כולם מהמדינות השכנות ואף מיפן. אך זה נחתו מהמטוס, ומיד שועטים למכונים להציץ ואף מעבר לכך.
אחד המכונים היותר מפורסמים של העיר הוא "המונה ליזה". זהו שוק בשר לכל דבר. בתוך המבנה, מעבר לקיר זכוכית יושבות על המדרגות נערות לבושות בבגד-ים. על החזייה מלפנים מוצמד מספר. המבקרים בוחנים את הסחורה. הכרוז מכריז בקול את מספר הנערה שנבחרה והיא קמה ממקומה, מגניבה חיוך מאולץ לחברותיה שאינן מסתירות את קנאתן. הנערות מתעשתות במהירות וחוזרות לעיסוקן,מריטת גבות,מריחת אודם והצצה בלתי פוסקת בראי זעיר.
 

נערות בכניסה למועדון בפטפונג,בנגקוק תאילנד -אופק עולמי,צילום דוד נתנאל -Girls at a pub entrance,Patpong Bangkok-Thailand -Ofek-Olami
נערות בהמתנה ליד אחד הבארים בפאטפונג,בנגקוק תאילנד

למרבה הצער,חלק מהנערות הנמצאות כאן ובמכונים אחרים הגיעו לכאן כדי לחפש עבודה וחלקן הוצאו מחזקת הוריהן במרמה.בשל הבושה אין הן חוזרות לכפריהן. חלקן הגדול השלימו עם גורלן. האבסורד הגדול הוא, שהשלטונות אינם עושים דבר למניעת התופעה בנימוק שאין שוחטים תרנגולת המטילה ביצי זהב.

עיר של תרמילאים
הישראלים בבנגקוק מתרכזים ברחוב הקאוסן ובסביבתו הקרובה. מכל עבר ברחוב ניתן לראות שלטים בעברית המציעים לך אכסניה זולה,טיסות זולות ועצות של מטיילים. הרחוב שוקק חיים כמעט בכל שעות היממה. משני צידי הרחוב בארים ומסעדות עמוסי צעירים וצעירות מכל העולם הלוגמים להנאתם בירה ומתנועעים לקצה המוזיקה הקצבית.בדוכנים כאן תוכל לשנות את עסוקך בקלות. תמורת 200 באט, יספקו לך תוך דקות ספורות תעודת עתונאי,תעודת סטודנט וכו'. 
רשימה נפרדת -רחוב קאווסאן 
 

זיופי תעודות ברחוב קאווסאן בבנגקוק תאילנד,אופק עולמי-צילום דוד נתנאל- Documents' forgring in Kawassan Bangkok Thailand -Ofek-Olami
זיופי תעודות ברחוב קאווסאן בבנגקוק

עיר של זיופים
בנגקוק היא מרכז זיופי התוכנה בעולם.ברחוב Petchaburi  לא הרחק ממלון אמארי ישנו מבנה של שמונה קומות ובו זיופי אלפי תוכנות הנמכרות בכ-100 באט.גם במקרה זה,הממשלה יודעת ולא מתערבת. 

 
 
 
טיפים ומידע למטיילים בתאילנד - לחץ כאן
 
  ערים ואתרים בתאילנד    
 
גיאוגרפיה היסטוריה אוכלוסייה וחברה מסלול טיול שיחון תאי