אוקיימדן أوكايمدن Oukaimeden

רק שעה וחצי נסיעה ממרקש ומגיעים לאתר הסקי הגדול ביותר במרוקו.אתר הסקי של אוקיימדאן.שלגים יורדים כאן כבר בחודש נובמבר ויש שנים שיש שלג גם באמצע חודש מאי.אין להחמיץ ביקור גם שלא בעונת השלגים.
 

אוקיימדן  أوكايمدن  Oukaimeden

 אוקיימדאן
משמעות המילה "אוקיימדאן" בברברית היא "ואדי ארבע הרוחות"
אחד מאתרי הסקי הראשונים באפריקה ואתר הסקי המרכזי במרוקו.  נמצא כ-74 ק"מ ממרקש באטלס הגבוה ליד הפסגה הגבוה ביותר במרוקו הר טובקל  Jbel Toubka توبقال.  הנקודה הנמוכה ביותר של אתר הסקי היא בגובה 2600 מ' והרכבל מגיע לגובה של 3,200 מ'.
 
אגם עונתי הנוצר מהפשרת השלגים באוקיימדן-אופק עולמי -Seasonal lake at OUkemedan,Morocco-Ofek-Olami
אגם עונתי באוקיימדאן
הדרך ממרקש לאוקיימדאן עוברת בעמק האוריקה ומטפסת במעלה ההר כאשר מכל עבר נשקפים מראות נוף מרהיבים:כפרים ברברים התלויים בין שמים וארץ מעטרים את ההרים האדומים הסוגרים על העמק. לצידי הדרך פוסעת נערה וכד מים על ראשה. יש עדיין כפרים שאין בהם חשמל ומים זורמים.
בנקודת הרכבל התחתונה יש מספר בתי מלון . קיימת אפשרות לצאת מנקודת הרכבל התחתונה ברכב שטח ולטייל בכפרי הסביבה. אחד הכפרים אליו ניתן להגיע הוא כפר אימליל.

קבר הצדיק רבי שלמה בלחנס
במעלה הדרך מעמק האוריקה לכיוון אוקיימדאן נמצא קברו של הצדיק רבי שלמה בלחנס.
רבי שלמה בלחנס היה שד"ר (שליח דרבנן) שחי במאה ה-16. הוא יצא מארץ ישראל כדי לאסוף תרומות בנכר.וכאשר הגיע לעמק האוריקה בערב שבת יצאה נשמתו.שני סוסיו עמוסי התרומות נותרו בכניסה לכפר.הקאדי ששמע על כך שלח את אנשיו להביא לו את הסוסים.כאשר הגיעו משרתי הקאדי נראו להם רתמות הסוסים כנחשים והם נסו בבהלה. מאז נקרא הצדיק שלמה בפי יהודי מרוקו בלחנס (שמשמעו –בעל הנחש).

 
הגיאוגרפיה של מרוקו ערבים במרוקו יהודי מרוקו הברברים במרוקו  טיולים במרוקו תמונות 
ממרוקו
 
 
ערים ואתרים במרוקו